SafeGroup
Udostępnianie plików drukarek - win10 - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Udostępnianie plików drukarek - win10 (/thread-11570.html)



Udostępnianie plików drukarek - win10 - rogacz - 26.08.2018

Dobyrek wszystkim

Mam problem z którym przyznam się szczerze zgłupiałem.

Mam windows10 w wersji 1803 na 2 komputerach. Chce między nimi włączyć udostępnianie konkretnych folderów i drukarki.
Niestety nie wychodzi mi to.

W obu włączyłem wyszukiwanie komputerów w sieci. Wyszukują wszystko poza komputerami.

Zmiana sieci z prywatnej na publiczną i powrót nie pomagają.
Wyłączenie firewali też nie.

Ma ktoś jakiś pomysł/instrukcję jak to zrobić?


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - M'cin - 26.08.2018

Kiedyś u mnie zadziałało ręczne wpisane ścieżki do udostępnionego folderu z poziomu innego komputera. Format \\Komputer\Nazwafolderu, odpalasz przez windows+r normalnie albo przez pole w eksploratorze Smile

Drukarkę też tak możesz spróbować Tongue

PS udostępniałem to już chyba Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - rogacz - 26.08.2018

Przejrzałem wszystkie usługi, odpaliłęm brakujące i w momencie próby otwarcia danego komputera wraca mi ten błąd z tego tematu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na internecie ludzie proponują koope rozwiązań, jutro to potestuje.


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - smq - 27.08.2018

Widzą się kompy w sieci odpowiadają na pingi itp? Ja jak chciałem udostępnić coś miedzy 8 i 10 to musiałem trochę w firewallu pogrzebać, bo wyłączenie go nie dało rozwiązania. Zmieniłeś też w ustawienia udostępniania?


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - tachion - 28.08.2018

(26.08.2018, 19:53)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dobyrek wszystkim

Mam problem z którym przyznam się szczerze zgłupiałem.

Mam windows10 w wersji 1803 na 2 komputerach. Chce między nimi włączyć udostępnianie konkretnych folderów i drukarki.
Niestety nie wychodzi mi to.

W obu włączyłem wyszukiwanie komputerów w sieci. Wyszukują wszystko poza komputerami.

Zmiana sieci z prywatnej na publiczną i powrót nie pomagają.
Wyłączenie firewali też nie.

Ma ktoś jakiś pomysł/instrukcję jak to zrobić?

Możesz napisać jaki masz stan usługi Pomoc TCP/IP NetBIOS ?


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - rogacz - 28.08.2018

Na jednym nowo postawionym była domyślnie wyłączona.
Jak włączyłem - komputery się widzą, tylko jeden ma problem i wywala ten błąd przy próbie połączenia.


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - tachion - 28.08.2018

Ok w usłudze daj na automat, domyślnie jest ręczne. Menu Start > Ustawienia > Sieć i internet > Stan > Zmień Opcje karty > Dane urządzenie sieciowe dwuklik > Właściwości > Protokół TCP IP/v4 dwuklik > Zaawansowane > WINS i na dole zaznacz Włącz system NetBIOS przez TCP/IP ok i restart sprawdź czy dalej błąd występuje.


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - rogacz - 30.08.2018

Błąd dalej występuje.
Z tego co wiem to większy problem bo koledze np przestało po aktualizacji streamować do telewizora.

Na ten moment poszedł na jednym komputerze format > i win 1703 z zablokowanymi aktualizacjami na 120 dni.


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - Quassar - 30.08.2018

(30.08.2018, 10:37)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Błąd dalej występuje.
Z tego co wiem to większy problem bo koledze np przestało po aktualizacji streamować do telewizora.

Na ten moment poszedł na jednym komputerze format > i win 1703 z zablokowanymi aktualizacjami na 120 dni.

No ja miałem ten sam problem z przesyłaniem danych na kompie windows spacza wszystkie podstawowe funkcje....


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - rogacz - 30.08.2018

I wszystko dlatego że hindusi tam teraz rządzą...


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - wredniak - 31.08.2018

Otoczenie sieciowe nigdy w Windows nie działo w 100% poprawnie, nawet na maszynach wyposażonych tylko w W95. Z nowymi wersjami Windows przyszły nowe wersje protokołu SMB i dopełniły całości. Gdzie nie gdzie można znaleźć w sieci przebąkiwania, że w danej sieci powinien być tylko jeden master browser (serwer) a reszta komputerów powinna mieć tę usługę wyłączoną. A domyślnie jest ona włączona na każdej maszynie. I nie każdy w sieci lokalnej ma serwer pracujący 24h. Kiedyś próbowałem to poustawiać posiłkując się artykułami na trzepak.pl. Efekt tego jest taki, że teraz wszyscy mamy foldery z linkami w stylu \\nazwa zrobione na sztywno i zapomnieliśmy, że można było to robić przez mechanizm Otoczenia sieciowego.


RE: Udostępnianie plików drukarek - win10 - rogacz - 31.08.2018

Właśnie ten sposób najlepiej działa.
U klienta jak serwer się uaktualnił na 1803 to dziś przy instalacji nowej jednostki, komputery niebyły widoczne pomimo że na nowej jednostce jest starsza wersja systemu. Pomogło ustawienie na sztywno.