SafeGroup
Medialny atak UseCrypt na serwisy "security" - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: Medialny atak UseCrypt na serwisy "security" (/thread-12300.html)Medialny atak UseCrypt na serwisy "security" - ichito - 08.03.2021

Sprawa, którą sygnalizuję jest nietypowa i delikatna, ponieważ dotyczy serwisów z tematyki bezpieczeństwa, które odwiedzam, szanuję i od czasu do czasu cytuję na forum. Chodzi o Niebezpiecznik, Zaufaną Trzecią Stronę i Informatyka Zakładowego. Te trzy serwisy zostały medialnie zaatakowane za pośrednictwem artykułu w Pulsie Biznesu przez deweloperów reklamowanego ostatnio UseCrypta. W tle sprawy sporo dziwnych i niewyjaśnionych faktów i oskarżeń wobec serwisów formułowanych na podstawie donosów.
Poniżej wspólne oświadczenie tych trzech Redakcji oraz linki do ich oświadczeń na temat formułowanych oskarżeń

[Obrazek: oswiadczenie3redakcji.png]

https://niebezpiecznik.pl/post/oswiadczenie-w-sprawie-wymierzonej-w-niebezpiecznika-i-inne-redakcje-kampanii-oszczerstw/
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/oswiadczenie-redakcji-w-sprawie-wymierzonej-w-nas-kampanii-oszczerstw/
https://informatykzakladowy.pl/oswiadczenie-redaktora-naczelnego-po-artykule-w-pulsie-biznesu/#more-2085


RE: Medialny atak UseCrypt na serwisy "security" - Quassar - 08.03.2021

Dokładnie bo to jest to że marketing ma być ważniejszy niż prawda.. i potem taki syf nas otacza. Jak te głupie testy z AV-Comporatives AV-test i inne badziewia..
które twierdzą że AVAST cz AVG jest tak samo skuteczny co Kaspersky czy Avira.....
Brak wglądu do testu, a jeśli jakiś jest to jest niejasny i mało obiektywny.. byle by tylko kolorwe rubryczki przyciągały uwage szarych ludzi.
W których i tak każdy av wygrywa... i potem każdy av może powołać sie na te testy i w ten sposób rączka rączkę myje... a jak zapytasz producenta to nie my te testy robiliśmy i problem z głowy.
Ale jak oni sie powołują ze byli pierwsi i wstawiają loga tych pseudo testów na swoją stronę główną jako marketing dla plebsu to jest super..


RE: Medialny atak UseCrypt na serwisy "security" - bluszcz - 15.03.2021

Kolejne skandaliczne zachowanie firmy stojącej za Usecrypt
https://www.facebook.com/informatykzakladowy/posts/500091478022324
Informatyk Zakładowy napisał(a):Co robi typowa firma skonfrontowana z usterką swojego produktu? Usuwa błąd, zapewnia, że bezpieczeństwo użytkowników jest dla niej najważniejsze i przekazuje badaczowi podziękowania, czasem dorzucając kubek albo t-shirt. Tu owszem, błąd został usunięty, ale jednocześnie do prokuratury trafiło doniesienie o rzekomych czynach zabronionych, których miałem się dopuszczać z rzekomą zorganizowaną grupą przestępczą, a w sądzie okręgowym złożono pozew cywilny. Czy to pierwszy taki przypadek w PL?