SafeGroup
Propozycje programów do przetestowania - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Publikacje (https://safegroup.pl/forum-27.html)
+--- Dział: Testy (https://safegroup.pl/forum-22.html)
+--- Wątek: Propozycje programów do przetestowania (/thread-1501.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Re: Propozycje programów do przetestowania - Meir - 28.10.2009

Eru...proszę przetestować Outpost SSSmile


Re: Propozycje programów do przetestowania - Jurek - 28.10.2009

Eru napisał(a):Chciałbym przypomnieć, że możecie zgłaszać tutaj propozycje programów, które chcielibyście żebym przetestował Wink


Przetestuj Eru:
1. DefenseWall HIPS
2. GeSWall
3. Sandboxie
4. Hipsy firewalli (Program Guard Online Armor, Defense+ Comodo, Host Protection Outposta i PC Tools Firewall Plus


Re: Propozycje programów do przetestowania - LikwidatoR - 28.10.2009

I Hipsa Kaspra na max detalach jak masz chęć bo Jurek tez był ciekawy jego osiągówGrin


Re: Propozycje programów do przetestowania - Jurek - 28.10.2009

LikwidatoR napisał(a):I Hipsa Kaspra na max detalach jak masz chęć bo Jurek tez był ciekawy jego osiągówGrin


Dokładnie Likwidator! Można by jeszcze sprawdzić skuteczność sandboxa w KIS. Oczywiście skan po opróżnieniu piaskownicy a nie przed Smile


Re: Propozycje programów do przetestowania - LikwidatoR - 28.10.2009

Ma się rozumieć. Tylko trzeba dać Eru czas bo chłopak ma zajob , pomału przetestuje w swoim czasieSmile


Re: Propozycje programów do przetestowania - Jurek - 28.10.2009

@Eru

Jeżeli będziesz chciał przetestować hipsy z piaskownicą, to przed skanowaniem należy usnąć pliki i ślady rejestru związane z wirusami. Jeżeli nie będzie to możliwe, należy sprawdzić, czy wirusy, które znajdują się w systemie są wirtualnie zaizolowane a więc niezaufane. Jeżeli tak, to znaczy, ze nie stanowią one realnego zagrożenia.
W przypadku Sandboxie przed skanem trzeba oczywiście ją opróżnić.
Dla mnie wynik testów w/w programów jest z góry przesądzony ale można je zrobić aby ludzie zobaczyli jak skutecznie one działają Smile


Re: Propozycje programów do przetestowania - ELWIS1 - 28.10.2009

Eru jak znajdziesz tyle czasu to przetestuj Trend Micro. Ostatnio wygral dwa testy na pakiet zabezpieczajacy wiec musi byc dobry.

Trend Micro AntiVirus plus AntiSpyware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Propozycje programów do przetestowania - Dozamet1 - 28.10.2009

Panda Cloud Antivirus


Re: Propozycje programów do przetestowania - Eru - 28.10.2009

Jurek napisał(a):@Eru

Jeżeli będziesz chciał przetestować hipsy z piaskownicą, to przed skanowaniem należy usnąć pliki i ślady rejestru związane z wirusami. Jeżeli nie będzie to możliwe, należy sprawdzić, czy wirusy, które znajdują się w systemie są wirtualnie zaizolowane a więc niezaufane. Jeżeli tak, to znaczy, ze nie stanowią one realnego zagrożenia.
W przypadku Sandboxie przed skanem trzeba oczywiście ją opróżnić.
Dla mnie wynik testów w/w programów jest z góry przesądzony ale można je zrobić aby ludzie zobaczyli jak skutecznie one działają Smile


Testuje na VM więc po każdym teście przywracam system dzięki snapshoot''owi do wersji zaraz po instalacji - czyli czystej Wink


Re: Propozycje programów do przetestowania - tommyklab - 30.10.2009

Jako, że ostatnio w RMF podawali

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, że najdłużej z hakerami walczył Dr.Web, proponuję @Eru przetestować: Dr.Web Security Space , tu jest link do najnowszej wersji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekawi mnie czy drugi ruski IS jest przynajmniej zbliżony możliwościami do Kaspersky IS (zapodając linki MBAM) Smile

Zaraz tutaj wrzucę paczkę ok. 100+ wirów z MBAM od 28.10.2009, nie będziesz musiał wklejać linków Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


pass: infected2


Re: Propozycje programów do przetestowania - mateusxzz - 30.10.2009

Ja poproszę o test AVG Grin


Re: Propozycje programów do przetestowania - Plati - 30.10.2009

Ja mam pytanie: kto ma na imię Patryk ?

Ja poproszę o test.. hm.. Comodo IS Smile


Re: Propozycje programów do przetestowania - Dozamet1 - 31.10.2009

a ja o SafeSpace


Re: Propozycje programów do przetestowania - LikwidatoR - 31.10.2009

tommy504 napisał(a):Jako, że ostatnio w RMF podawali

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, że najdłużej z hakerami walczył Dr.Web, proponuję @Eru przetestować: Dr.Web Security Space , tu jest link do najnowszej wersji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekawi mnie czy drugi ruski IS jest przynajmniej zbliżony możliwościami do Kaspersky IS (zapodając linki MBAM) Smile

Zaraz tutaj wrzucę paczkę ok. 100+ wirów z MBAM od 28.10.2009, nie będziesz musiał wklejać linków Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



zaloze sie,ze hakerzy atakowi samego Av, na kompie nie byl zainstalowany Fw, aby monitorowal polaczenia przychodzace. Po prostu na sucho, a jak nic nie monitoruje to latwo wpakowac trojana na kompa, tylko kwestia tego czy dany Av go wykrywai czy dobry ma ochrone przeciw wlamianiowa. Jesli do kazdego Av dany byly mocny Firewall z Hipsem to walczyliby godzinami lub nie daliby rady. Z samym Av bez zapory z kasperskym 40 min wlaczyli z Dr. Webem godzine i nic to albo hakerzy nie posiadali takich swietnych mozliwosci, albo programy maja dobre blokady. Mysle, ze to 2 bo inne wylaczali w pare minut a z Tymi nie bardzo im szlo. Na to wyglada, ze Dr. Web ma dobra ochrona przeciw wlamianiowa, ciezko go wylaczyc i dobrzeleczy zainfekowane pliki, kolejny plusWink


Re: Propozycje programów do przetestowania - lunaticdreams - 31.10.2009

a może prevx i MSE?


Re: Propozycje programów do przetestowania - Eru - 31.10.2009

Mógłby jakiś moderator zrobić tu porządek ? Temat to "Propozycje programów do przetestowania" a nie "Pokaż wyniki swojego antywirusa"... Zrobił się tu bajzel i żeby znaleźć propozycje muszę przeglądać posty czy nie ma tam prośby o test.


Re: Propozycje programów do przetestowania - tommyklab - 31.10.2009

Pisałem 2 strony wcześniej, żeby tu nie robić off-topa i przenieść dyskusję tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dla Eru, zwróć uwagę jak testujesz na ta paczkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ilośc plików: 693
pass: infected2

Jest to zbiór wszystkich plików z MBAM od 12-31.10.2009 (październik 2009), zakwalifikowane przez kaspersky jako malware Smile


Re: Propozycje programów do przetestowania - Eru - 31.10.2009

tommy504 napisał(a): Pisałem 2 strony wcześniej, żeby tu nie robić off-topa i przenieść dyskusję tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dla Eru, zwróć uwagę jak testujesz na ta paczkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ilośc plików: 693
pass: infected2

Jest to zbiór wszystkich plików z MBAM od 12-31.10.2009 (październik 2009), zakwalifikowane przez kaspersky jako malware Smile


Hmm jakoś nie mam zamiaru testować na paczkach, ponieważ część tych wirusów już się pewnie znajduje w bazach antywirusów dlatego wolę wziąć 10 świeżych linków i przetestować wykrywalność nowych zagrożeń Tongue


Re: Propozycje programów do przetestowania - polak900 - 31.10.2009

dokładnie taki test jest bardziej miarodajny czasami np avira czegoś nie wykrywa guardem, ale webguard blokuje stronę


Re: Propozycje programów do przetestowania - Serafin - 01.11.2009

Porządek zaprowadzony.