SafeGroup
VIPRE Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: VIPRE Internet Security (/thread-1931.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Re: VIPRE Internet Security - lunaticdreams - 03.03.2010

facecik napisał(a):Meir , sprawdz w historii firewall czy nie blokuje Ci połączeń , trzeba dodać program do wykluczeń , i wtedy jest ok, a jeśli chodzi o Operę to przeczytaj dokładnie mój wcześniejszy post

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@facecik spowalnia
bo skanuje program podczas uruchamiania drugim silnikiem,wyłącz opcję "Check files when they are opened or copied" i po kłopocie
ktoś o tym pisał na ich forum
"1. Please open VIPRE.

2. Click on file and then settings.

3. Click on the ''Active Protection tab.''

4. Please uncheck the box that says, ''Check files when they are opened or copied.''

VIPRE has two different threat detection engines. The scan engine and Active protection. When that feature is checked the scan engine will look at the file when it is copied or opened, much like right clicking on the file and choosing scan now. With this feature turned off, VIPRE''s active protection will still monitor for suspicious behavior and known bad programs when the program or file is launched.

If you have more questions or need further assistance please feel free to contact me.

Thank You,

Sean
"


Re: VIPRE Internet Security - mateusxzz - 03.03.2010

uTorrenta wam blokuje ? I co oprócz tego ? Bo właśnie się aktualizuje Grin


Re: VIPRE Internet Security - facecik - 03.03.2010

GrinGrinGrin Meir , pamiętaj że jak coś piszę to nie po to by pisać nabijać licznik postów Grin
Wszytko co napisałem występuje , nie dam screenów bo wywaliłem dziadostwo Grin
Z blokowaniem utorrenta nie ma problemu , dodaj regułę do niegi i nic nie bedzie blokować Smile Nie powiem Ci dokładnie co i jak bo nie pamietam już no Wink chyba ,że specjalnie zainstaluje jeszcze raz Grin
lunaticdreams napisał(a):
facecik napisał(a):Meir , sprawdz w historii firewall czy nie blokuje Ci połączeń , trzeba dodać program do wykluczeń , i wtedy jest ok, a jeśli chodzi o Operę to przeczytaj dokładnie mój wcześniejszy post

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@facecik spowalnia
bo skanuje program podczas uruchamiania drugim silnikiem,wyłącz opcję "Check files when they are opened or copied" i po kłopocie
ktoś o tym pisał na ich forum
"1. Please open VIPRE.

2. Click on file and then settings.

3. Click on the ''Active Protection tab.''

4. Please uncheck the box that says, ''Check files when they are opened or copied.''

VIPRE has two different threat detection engines. The scan engine and Active protection. When that feature is checked the scan engine will look at the file when it is copied or opened, much like right clicking on the file and choosing scan now. With this feature turned off, VIPRE''s active protection will still monitor for suspicious behavior and known bad programs when the program or file is launched.

If you have more questions or need further assistance please feel free to contact me.

Thank You,

Sean
"


Mam wyłączyć skanowanie podczas uruchamiania i kopiowania ?
Przecież to osłabia ochronę Grin Po co program który należy okroić, żeby nie zamulał ? Przeważnie konfiguruje tak ,żeby była największa wykrywalność, a nie żeby jeszcze fabryczne ustawienia osłabiac Smile


Re: VIPRE Internet Security - zord - 03.03.2010

regułka wygala tak ale u mnie niewiele to pomogło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: VIPRE Internet Security - facecik - 03.03.2010

zord napisał(a):regułka wygala tak ale u mnie niewiele to pomogło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dokładnie Zord , po tym zabiegu utorrent już niema problemów z łączeniem z peerami, wszytko ładnie pobiera Smile

@Meir skorzystaj z podpowiedzi ;P


Re: VIPRE Internet Security - Meir - 03.03.2010

Ok.Dodałem tą regułkę...poobserwuję jak ten uTorrent teraz będzie działał...


Re: VIPRE Internet Security - zord - 03.03.2010

z peerami możne i łączy ale cóż mi z tego jak mi z trackerem nie łączył


Re: VIPRE Internet Security - mateusxzz - 03.03.2010

Jestem jak na razie pod wrażeniem Tongue


Re: VIPRE Internet Security - facecik - 03.03.2010

zord napisał(a):z peerami możne i łączy ale cóż mi z tego jak mi z trackerem nie łączył


Ale z jakimś konkretnym ,czy z każdym torkiem taki problem ?
mateusxzz napisał(a):Jestem jak na razie pod wrażeniem Tongue


Jak zobaczysz w opcjach co skanuje podczas Quick scan to dowiesz się czemu tak szybko Smile


Re: VIPRE Internet Security - zord - 03.03.2010

z konkretnym akurat miałem odpalone torki z 2 i z 1 szło z drugiego błąd


Re: VIPRE Internet Security - facecik - 03.03.2010

zord napisał(a):z konkretnym akurat miałem odpalone torki z 2 i z 1 szło z drugiego błąd


To raczej nie jest wina firewalla z Vipra w takim razie ,sprawdzałeś z wyłączonym firewallem czy się łączy z trackerem ?


Re: VIPRE Internet Security - zord - 03.03.2010

z wyłączonym fw nie łączył połączył po całkowitym wyłączeniu programu


Re: VIPRE Internet Security - facecik - 03.03.2010

zord napisał(a):z wyłączonym fw nie łączył połączył po całkowitym wyłączeniu programu


Hmmm ...a sprawdz jeszcze ,czy jak masz włączony firewall czy jesteś dostępny.W opcjach utorrent masz test .


Re: VIPRE Internet Security - zord - 03.03.2010

odinstalowałem już go Tongue


Re: VIPRE Internet Security - facecik - 03.03.2010

zord napisał(a):odinstalowałem już go Tongue


Dobre GrinGrinGrin

edit: co by nie mówić program jest dość kłopotliwy ,pierwszy raz spotykam się z czymś tak niedopracowanym Wink
Wiele opcji domyślnie jest wyłączonych , a jak dasz wszytko na maxa to pół komputera usunie i nawet nie zapyta czy się zgadzasz GrinGrinGrin
Dobrze, że choć komunikat dostałem co wywalił Tongue


Re: VIPRE Internet Security - mateusxzz - 03.03.2010

Ja go wywale jutro Tongue Dzisiaj nie mam siły ;p Ale ja za to mam go w "dodaj i usuń programy"


Re: VIPRE Internet Security - Meir - 03.03.2010

Ja jak zmienię zestaw to tylko na to : SD+DWPF+Zemana...już mam dość tych dygniętych antyvirków...


Re: VIPRE Internet Security - zord - 03.03.2010

mateusxzz a tobie co tam nie pasi ?


Re: VIPRE Internet Security - facecik - 03.03.2010

mateusxzz zdradza Avasta na chwilę , ale zawsze do niego wraca Wink


Re: VIPRE Internet Security - Dozamet1 - 04.03.2010

Wyszły jakieś atualizajcę od nie 2marca?Bo mi piszę że ostatnia aktualizacja z 2marca!
Dziwna sprawa.Pobrałem ręcznie i się okazło że automatycznie nie pobrał 10 atualizcaji które od czasu instalacji wyszły.Dlaczego aytomatycvznie aktualizacjęsie nieściągaja?Mam ustawione automatycznie pobieraj co 2 h!!!