SafeGroup
Google Chrome - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Google Chrome (/thread-2006.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Re: Google Chrome - bardok206 - 06.04.2012

trochę do kitu że nie poprawili tego buga już taki kawał czasu


Re: Google Chrome - vlchd - 06.04.2012

U mnie taki nie występował, pracuje na rozdziałce 1440 x 900


Re: Google Chrome - yaslaw - 06.04.2012

Akurat, to zupełnie mi nie przeszkadza. Pierdoła a nie błąd. Nie przeszkadza w aktualizacji, a sam komunikat widzi pewnie 1 procent użytkowników przeglądarki (bo dotyczy wersji polskiej) i tylko w momencie gdy sami sprawdzamy aktualność wersji (większość tego nie robi)..
ale potwierdzam że u mnie też tak się pojawia.


Re: Google Chrome - Flash999 - 06.04.2012

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym "szpiegowaniem Google Chrome". Czy na prawdę tak jest, czy to po prostu przesada? Kiedyś wysyłał swoje ID, teraz jest tak samo? Na razie korzystam z Firefoksa, ale jeśli to się zmieniło to jeszcze raz zainstaluje Chrome, od formatu nie mam go na komputerze Smile.


Re: Google Chrome - zord - 06.04.2012

ostatnio gdzieś czytałem że chrome podczas otwierania strony inicjacje więcej połączeń z serwerami reklamowymi


Re: Google Chrome - Street - 06.04.2012

Flash999 napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym "szpiegowaniem Google Chrome". Czy na prawdę tak jest, czy to po prostu przesada? Kiedyś wysyłał swoje ID, teraz jest tak samo? Na razie korzystam z Firefoksa, ale jeśli to się zmieniło to jeszcze raz zainstaluje Chrome, od formatu nie mam go na komputerze .


Z tego co mam orient na wskutek ponagleń użytkowników unikalne ID chrome zostało zniesione wraz z pojawieniem się wersji 4 przeglądarki. Ogólnie to sprawa szpiegostwa jest wg mnie przesadzona i rozdmuchana przez firmy 3cie (np przeglądarka SRWare Iron która już w opisie buczy o polityce prywatności przeglądarki google, czy produktach firmy Abelssoft (oczywiście płatnych) które niby wszystkie niebezpieczne, buńczuczne funkcje googlowych programów niweluje) no i nieogarniętych internautów (takich jak paweł gapski z dp Craze i wiadomo o co chodzi).

A tak po za tym polecam dodatek ghostery który skutecznie zapobiega śledzeniu nas przez witryny w necie (nawet teraz ghostery blokuje mi google analytics Smile a to szpigi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opis konfiguracji-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A po za tym można wyłączyć mechanizm google update z autoruna który też niby godzi w naszą anonimowość itd itp..


Re: Google Chrome - zord - 06.04.2012

a co z updaterem który nie jest otwartym programem i tak na prawde nie wiadomo co robi ?


Re: Google Chrome - Street - 06.04.2012

Street napisał(a):A po za tym można wyłączyć mechanizm google update z autoruna który też niby godzi w naszą anonimowość itd itp..
tak jak pisałem wyłączamy, wywalamy i z bani Grin
Zły i brzydki updater znajduje się:
C:\Documents and Settings\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google i wywalamy folder update


Re: Google Chrome - KaMiL - 06.04.2012

Ten Chrome Canary rzeczywiście szybciutki Smile


Re: Google Chrome - Flash999 - 06.04.2012

Street napisał(a):
Flash999 napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym "szpiegowaniem Google Chrome". Czy na prawdę tak jest, czy to po prostu przesada? Kiedyś wysyłał swoje ID, teraz jest tak samo? Na razie korzystam z Firefoksa, ale jeśli to się zmieniło to jeszcze raz zainstaluje Chrome, od formatu nie mam go na komputerze .


Z tego co mam orient na wskutek ponagleń użytkowników unikalne ID chrome zostało zniesione wraz z pojawieniem się wersji 4 przeglądarki. Ogólnie to sprawa szpiegostwa jest wg mnie przesadzona i rozdmuchana przez firmy 3cie (np przeglądarka SRWare Iron która już w opisie buczy o polityce prywatności przeglądarki google, czy produktach firmy Abelssoft (oczywiście płatnych) które niby wszystkie niebezpieczne, buńczuczne funkcje googlowych programów niweluje) no i nieogarniętych internautów (takich jak paweł gapski z dp Craze i wiadomo o co chodzi).

A tak po za tym polecam dodatek ghostery który skutecznie zapobiega śledzeniu nas przez witryny w necie (nawet teraz ghostery blokuje mi google analytics Smile a to szpigi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opis konfiguracji-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A po za tym można wyłączyć mechanizm google update z autoruna który też niby godzi w naszą anonimowość itd itp..

Dziękuje za odpowiedź. Z Ghostery korzystam, bardzo dobry dodatek. Dobrze, że postanowili usunąć to ID. Zawsze wyłączam usługę Google Update. Już zainstalowałem Canary na PC, szybka bestia Smile.


Re: Google Chrome - Street - 06.04.2012

kamil10506 napisał(a):Ten Chrome Canary rzeczywiście szybciutkiW porównaniu do 18, czuć różnicę. Tylko chybabooka trochę źle wyświetla
A no kanarek daje popalić Smile ) i jak na razie poraża mnie szybkość działania.


Re: Google Chrome - vlchd - 06.04.2012

Często się ten kanarek psuje i wywala?


Re: Google Chrome - Street - 06.04.2012

vlchd napisał(a):Często się ten kanarek psuje i wywala?


Jak dotąd ani razu (2dni używania)


Re: Google Chrome - KalEl - 06.04.2012

Street napisał(a):
vlchd napisał(a):Często się ten kanarek psuje i wywala?


Jak dotąd ani razu (2dni używania)


A zmieniacie jakieś ustawienia w zakładce chrome/flags ?


Re: Google Chrome - Street - 06.04.2012

Niet Smile ale zaraz załączę "Komponowanie na wszystkich stronach za pomocą procesora GPU ".


Re: Google Chrome - KalEl - 06.04.2012

Właśnie chyba przez tą opcję Chrome zwiechy łapie.


Re: Google Chrome - vlchd - 07.04.2012

Da się jakoś zaimportować zakładki ze zwykłego Chrome do Canary?


Re: Google Chrome - Street - 07.04.2012

Na 99% takSmile


Re: Google Chrome - Waves - 07.04.2012

Zainstalowałem Canary z ciekawości. Niestety na moim łączy Maxthon szybciej wyświetla strony.


Re: Google Chrome - Street - 07.04.2012

Ogólnie to widziałem iż maxthon przykozaczył podczas testu html5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Niestety za bardzo przyzwyczaiłem się do chrome i przejście na maxhton nie wchodzi w grę. Dodatkowo problem z blokowaniem reklam i mała dość liczba przydatnych rozszerzeń powodują iż wole google. Choć śledziłem rozwój przeglądarki gdzie wersja 3 była jeszcze w fazie beta (dość długo pamiętam) spodobała mi się szczególnie wtyczka gestykulacji myszy Smile ).