SafeGroup
Google Chrome - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Google Chrome (/thread-2006.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Re: Google Chrome - bardok206 - 07.01.2012

Zostaje tylko 1, na wypadek błędy podczas ubdate.
kat użytkownika/appdata(niewidoczny,ukryty)/local/gooogle/chrome/application/ i powinny być 2 foldery z poszczególnymi wersjami.


Re: Google Chrome - morphiusz - 07.01.2012

joa17t napisał(a):W Comodo Dragon troszkę denerwuje mnie to, że muszę potwierdzać, że chcę się zalogować na o2 lub w innym serwisie...

Też tak macie?


Najwyrazniej o2 wykorzystuje certyfikaty DV.
Np. przy allegro, gdzie certyfikat to EV nie ma tego problemu.
Mozna wylaczyc te rozszerzona walidacje certyfikatów w ustawieniach.


Re: Google Chrome - Borzuck - 07.01.2012

bardok206 napisał(a):Zostaje tylko 1, na wypadek błędy podczas ubdate.
kat użytkownika/appdata(niewidoczny,ukryty)/local/gooogle/chrome/application/ i powinny być 2 foldery z poszczególnymi wersjami.

ok. dzieki wielkie ;-)


Re: Google Chrome - andrzej76 - 08.01.2012

Wypróbujcie tą wersję , polecam, używam, u mnie to działa, piszą prawdę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Google Chrome - joa17t - 08.01.2012

Andrzej76 , a czy Google Chrome Dev lub Canary ma tą funkcjonalność?

U mnie beta Google Chrome działała źle, zwłaszcza na Windows XP, więc tam przerzuciłam się na jej wersję dev, a potem zainstalowałam ją i na Windows 7.


Re: Google Chrome - andrzej76 - 08.01.2012

joa17t napisał(a):a czy Google Chrome Dev lub Canary ma tą funkcjonalność?


Szczerze - nie wiem, bo ich nie sprawdzałem , ta beta 17 nieźle przyspiesza wczytywanie stron, właśnie jej używam, ale na Windows 7, teraz to jest zaimplementowane w becie 17.0.963.6 w poprzednich wersjach tego nie było, byś musiała sprawdzić jak to teraz u Ciebie wygląda. Wink


Re: Google Chrome - zord - 08.01.2012

w 18 to jest na szczęście można wyłączyć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


następna funkcja po Instant Pages do tworzenia sztucznego ruchu i nabijania oglądalności stron i popularności przeglądarki


Re: Google Chrome - andrzej76 - 08.01.2012

zord napisał(a):następna funkcja po Instant Pages do tworzenia sztucznego ruchu i nabijania oglądalności stron i popularności przeglądarki


To mnie nie interesuje , ważne że jest szybka , a nie muł. Nie każdy musi z niej korzystać , jest duży wybór.

Co śmieszniejsze Zord - jestem połączony nawet ze swoim kontem na gmail-u non stop i nie boję się o nic , nie mam jakiejś paranoi i nie wyłączam wszystkiego co popadnie, bo wtedy to jest nie funkcjonalne i beznadziejne.


Re: Google Chrome - zord - 08.01.2012

ja tam nie lubię łączyć się ze stronami których nie chce oglądać a to właśnie jest ta super funkcjonalność w chrome
ciekawe też co na to webmasterzy którzy nie wiedzą czy stronę na prawdę ktoś odwiedził czy zrobiła to sama przeglądarka ?


Re: Google Chrome - andrzej76 - 08.01.2012

14minut temu siedziałeś naChrometeraz na Operze . Widzę że szybko zmieniasz przeglądarkę jak źle ją oceniasz. No, no ,nie ładnie.

zord napisał(a):ja tam nie lubię łączyć się ze stronami których nie chce oglądać


To sobie to wyłącz, ja nie mam zamiaru.


Re: Google Chrome - zord - 08.01.2012

cały czas używam opery w chrome sprawdzałem tylko jak to działa


Re: Google Chrome - andrzej76 - 08.01.2012

zord napisał(a):w chrome sprawdzałem tylko jak to działa


I jak działa? Szybszy od Opery? Tylko szczerze.


Re: Google Chrome - zord - 08.01.2012

mniej więcej tak samo z tego co zauważyłem to chrome redenderuje strony w trochę inny sposób przez co wydaje się że jest szybciej


Re: Google Chrome - polak900 - 08.01.2012

używam jakiś czas chrome i opery nie widziałem różnicy
obie są wolne jak flaki z olejem

u mnie najszybciej wychodzi safari, ale może tylko u mnie


Re: Google Chrome - Konto usunięte - 08.01.2012

zord napisał(a):ciekawe też co na to webmasterzy którzy nie wiedzą czy stronę na prawdę ktoś odwiedził czy zrobiła to sama przeglądarka ?


To faktycznie jest problem, tym bardziej, że część pobierze, części nie... Problem też z tego powodu, że wywołuje to nadmierny, zbędny ruch i zużywanie zasobów do obsługi żądań oraz transferu.
Jak się ktoś wkurzy to zacznie się wycinanie po UA - masz Chrome, to spadaj Smile Nam to raczej nie grozi, ale wcale się nie zdziwię, jak ktoś zacznie taki "prefetching" ze strony Google''a blokować.

A co do samej szybkości - faktycznie może to być odczuwalnie szybsze, ale Chrome nadal nie nadaje się do intensywnego użytkowania za sprawą bardzo dużego narzutu na pamięć i CPU przy otwartych wielu kartach (RAM da się przeboleć, CPU już nie). Oczywiście to tylko moje zdanie.


Chrome 17 wydany - KaMiL - 09.02.2012

Już można pobierać najnowszą wersję Chrome''a

Cytat: The Chrome team is excited to announce the release of Chrome 17 to the Stable Channel for Windows, Mac, Linux and Chrome Frame.17.0.963.46 contains a number of new features including:
New Extensions APIs
Updated Omnibox Prerendering
Download Scanning Protection
Many other small changes


Poprawki bezpieczeństwa

Cytat:
[73478]Low CVE-2011-3953: Avoid clipboard monitoring after paste event. Credit to Daniel Cheng of the Chromium development community.
[92550]Low CVE-2011-3954: Crash with excessive database usage. Credit to Collin Payne.
[93106]High CVE-2011-3955: Crash aborting an IndeCrazeB transaction. Credit to David Grogan of the Chromium development community.
[103630]Low CVE-2011-3956: Incorrect handling of sandboxed origins inside extensions. Credit to Devdatta Akhawe, UC Berkeley.
[$1000][104056]High CVE-2011-3957: Use-after-free in PDF garbage collection. Credit to Aki Helin of OUSPG.
[$2000][105459]High CVE-2011-3958: Bad casts with column spans. Credit to miaubiz.
[$1000][106441]High CVE-2011-3959: Buffer overflow in locale handling. Credit to Aki Helin of OUSPG.
[$500][108416]Medium CVE-2011-3960: Out-of-bounds read in audio decoding. Credit to Aki Helin of OUSPG.
[$1000][108871]Critical CVE-2011-3961: Race condition after crash of utility process. Credit to Shawn Goertzen.
[$500][108901]Medium CVE-2011-3962: Out-of-bounds read in path clipping. Credit to Aki Helin of OUSPG.
[109094]Medium CVE-2011-3963: Out-of-bounds read in PDF fax image handling. Credit to Atte Kettunen of OUSPG.
[109245]Low CVE-2011-3964: URL bar confusion after drag + drop. Credit to Code Audit Labs of VulnHunt.com.
[109664]Low CVE-2011-3965: Crash in signature check. Credit to Sławomir Błażek.
[$1000][109716]High CVE-2011-3966: Use-after-free in stylesheet error handling. Credit to Aki Helin of OUSPG.
[109717]Low CVE-2011-3967: Crash with unusual certificate. Credit to Ben Carrillo.
[$1000][109743]High CVE-2011-3968: Use-after-free in CSS handling. Credit to Arthur Gerkis.
[$1000][110112]High CVE-2011-3969: Use-after-free in SVG layout. Credit to Arthur Gerkis.
[$500][110277]Medium CVE-2011-3970: Out-of-bounds read in libxslt. Credit to Aki Helin of OUSPG.
[$1000][110374]High CVE-2011-3971: Use-after-free with mousemove events. Credit to Arthur Gerkis.
[110559]Medium CVE-2011-3972: Out-of-bounds read in shader translator. Credit to Google Chrome Security Team (Inferno).


Download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Informacja o nowej wersji od DP

Cytat: Pojawiła się stabilna wersja przeglądarki internetowej Chrome 17, która przede wszystkim wnosi dwie zasadnicze nowości: renderowanie stron w tle, już w trakcie wpisywania ich adresu, oraz weryfikacja reputacji witryn, z których pobieramy pliki.

Najbardziej interesującą nowością jest mechanizm wczytywania i renderowania stron, który ma znacząco przyspieszyć korzystanie z przeglądarki. Chrome 17 podczas wpisywania adresu URL na bieżąco analizuje rozwój sytuacji, próbuje dopasować go do znanych sobie witryn i rozpoczyna wczytywanie strony jeszcze zanim skończymy pisać jej adres. Co więcej, gdy Chrome będzie w stanie automatycznie podpowiedzieć nam pełny adres, wtedy po uprzednim pobraniu takiej strony w tle, ale jeszcze przed naciśnięciem klawisza Enter, strona zostanie także wyrenderowana w pamięci. Niektóre witryny dzięki zastosowaniu takiego wczesnego wczytywania i renderowania mogą więc po prostu „pojawiać się” na ekranie po wpisaniu adresu, nie będzie widać momentu ich wczytywania i rysowania poszczególnych elementów. Oczywiście zanim Chrome „nauczy się”, które witryny warto w ten sposób renderować, może minąć trochę czasu.

Druga nowość dotyczy bezpieczeństwa. Chrome zwraca teraz uwagę na to, z jakich witryn pobieramy pliki i czy witryny te, jak i same pliki, można uznać za godne zaufania. Mechanizm jest częściowo sprzężony z rozwiązaniami istniejącymi już w wyszukiwarce Google. Gdy wykryte zostanie zagrożenie, przeglądarka ostrzeże nas przed nim i doradzi zignorowanie pliku. Oczywiście nic nie zastąpi zdrowego rozsądku użytkownika. Nigdy nie powinniśmy pobierać i otwierać plików, których pochodzenia nie jesteśmy pewni.



Re: Google Chrome - Konto usunięte - 09.02.2012

Moim zdaniem Chrome jest z wersji na wersję cięższy, sporo cięższy.
Co prawda uruchamia się szybko, RAMem się nie przejmuję, ale po CPU ostro jedzie. Aktualnie mam go na wszystkich komputerach w domu za wyjątkiem swojego, ale chyba zrobię małą rewolucję i wrzucę Operę, albo Firefoxa, przy którym mam odwrotne obserwacje (coraz lepiej działa).


Re: Google Chrome - KaMiL - 09.02.2012

Ja szczerze mówiąc nie zauważyłem jakiegoś zbytniego zużycia procesor, chyba że po prostu źle obserwowałem. Natomiast nowa wersja jest o wiele szybsza w czytywaniu stron. Przynajmniej takie mam odczucia. A to wczytywanie stron podczas wpisywania adresu... Jestem ciekawy, czy to nie jest przede wszystkim efekt placebo...

Cytat: ale chyba zrobię małą rewolucję i wrzucę Operę

Opera byłaby moją główną przeglądarką, gdyby nie brak kompatybilności wtyczek kilku antywirusów... Szkoda że Opera jest tak ignorowana


Re: Google Chrome - slawektor - 09.02.2012

@lukasamd
Mam te same wrażenie. Wczoraj zainstalowałem tą wersję Chrome z ciekawości jak wyglądają zmiany, i bez żalu się nią rozstałem.
Ciekawy bylem Opery bo nie używałem jej z rok i jestem pod wrażeniem. Warto zainstalować.


Re: Google Chrome - zord - 09.02.2012

G sie chyba wściekło wczytywanie stron podczas wyszukiwania, wczytywanie podczas wpisywania, zapewne niedługo ogłoszą że udział przeglądarki na rynku znowu się zwiększył...