SafeGroup
AVG Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: AVG Internet Security (/thread-2095.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 17.06.2012

Czyli LinkScanner teraz działa jako toolbar?:crazy:


Re: AVG Internet Security - andrzej76 - 17.06.2012

kamil10506 napisał(a):Troche przystopujcie, to zamkniete beta testy, nie mozna wrzucac screenow



Skwituję to tak :Grin

Jestem beta testerem. Grin


Re: AVG Internet Security - KaMiL - 17.06.2012

Co to ma do rzeczy, ze jestes beta testerem? To sa zamkniete testy, nie mozna pokazywac screenow. Na wildersach sa one od razu usuwane. Wink


Re: AVG Internet Security - Galactico - 17.06.2012

Kamil, co się czepiasz? Najwyżej cenzura zablokuje.Cool


Re: AVG Internet Security - andrzej76 - 17.06.2012

kamil10506 napisał(a):Co to ma do rzeczy, ze jestes beta testerem? To sa zamkniete testy, nie mozna pokazywac screenow. Na wildersach sa one od razu usuwane.


Daj sobie spokój. To jest Sg.pl a nie tam jakieś wildersy. Ciesz się że masz okazję przyjrzeć się programowi a nie panikujesz tutaj. Melisy się napij- relax i easy. Wink


Re: AVG Internet Security - KaMiL - 17.06.2012

Mam AVG od wczoraj, wiem jak wyglada Wink Co z tego, ze to sg? Zasady obowiazuja wszedzie, ale robcie co chcecie.


Re: AVG Internet Security - yaslaw - 18.06.2012

Muszę powiedzieć że po chwilowym użytkowaniu AVG jedna rzecz mi się bardzo nie podoba, a mianowicie filtr sieciowy "avgnsa.exe". Może to tylko u mnie tak wygląda, więc sprawdźcie prosżę na swoich systemach.
Otwórzcie np. process explorera i zacznijcie ładować strony w przeglądarkach, obserwując ten proces. U mnie momentalnie proces, skacze do nawet 40% cpu. Oczywiście po załadowaniu strony spada do zera.
Zbyt "ciężki" ten moduł jak dla mnie


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 18.06.2012

Mi ten proces skacze do 15% maksymalnie. Najczęściej 7%. To Ochrona Sieci.


Re: AVG Internet Security - yaslaw - 18.06.2012

Wiem że to ochrona sieci, natomiast przy f-secure/avast czy nodzie podczas przeglądania sieci zuzycie było minimalne.
15 proc. to też dość sporo. U mnie zazwyczaj otwartych jest kilkanaście zakładek/połączenie vpn i otwarty stream.
Mam wcale nie najnowszego procka (athlon x2 3800), ale wspomniane wcześniej programy obchodziły się z nim jak z jajcem Grin


Re: AVG Internet Security - fantom - 22.06.2012

Mam pytanie dotyczące darmowej wersji AVG Anti-Virus. Czy trzeba jakoś specjalnie konfigurować by ochrona była na dość wysokim poziomie? Czy może jednak ustawienia domyślne są dobre?


Re: AVG Internet Security - McAlex - 22.06.2012

fantom napisał(a):Mam pytanie dotyczące darmowej wersji AVG Anti-Virus. Czy trzeba jakoś specjalnie konfigurować by ochrona była na dość wysokim poziomie? Czy może jednak ustawienia domyślne są dobre?

ja tylko włączyłem auto-skan usb i auto-usuwanie wirusów. Powinno wystarczyć.


Re: AVG Internet Security - KaMiL - 22.06.2012

Można także włączyć:
skanowanie przy zamykaniu
szczegolowe skanowanie
skanowanie PNP

Z doświadczenia wiem, że może to znacząco poprawić jakość ochrony.


Re: AVG Internet Security - McAlex - 22.06.2012

kamil10506 napisał(a):Mozna takze wlaczyc:
skanowanie przy zamykaniu
szczegolowe skanowanie
skanowanie PNP

O tak zapomniałem o tych funkcjach.


Re: AVG Internet Security - fantom - 22.06.2012

kamil10506 napisał(a):Można także włączyć:
skanowanie przy zamykaniu
szczegolowe skanowanie
skanowanie PNP

Z doświadczenia wiem, że może to znacząco poprawić jakość ochrony.

To skanowanie szczegółowe to dla Ochrony rezydenta czy dla poszczególnych skanowań (Skanuj cały komputer, Skan rozszerzeń powłoki itp.)?
To skanowanie PNP gdzie znajduje się?
Czy przypadkiem przy skanowaniu nie włączyć również skanowanie wewnątrz archiwów?


Re: AVG Internet Security - KaMiL - 22.06.2012

Wszystkie trzy opcje wlacz znajduja sie ochronie rezydentnej. Skanowanie archiwow wlacz.


Re: AVG Internet Security - fantom - 22.06.2012

Tego skanowania PNP nie ma, jedynie jest raportowanie. To skanowanie szczegółowe też włączyć w zakładce Skan?


Re: AVG Internet Security - KaMiL - 22.06.2012

fantom napisał(a):Tego skanowania PNP nie ma, jedynie jest raportowanie. To skanowanie szczegółowe też włączyć w zakładce Skan?

W takim razie włącz raportowanie. Na jedno wychodzi. szczegółowe skanowanie włącz w ochronie rezydentnej.


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 22.06.2012

Po przejrzeniu znalazłem porządne wykluczenia. Szukałem tego do dawna i nareszcie jestCool.


Re: AVG Internet Security - fantom - 22.06.2012

Dam może screenshot''y z ustawieniami i powiesz czy wszystko ok Wink Zależy mi na dobrej konfiguracji (czyt. bezpiecznej) ale tak bym mógł sam podejmować decyzję w przypadku wykrycia (automat nie wchodzi w rolę).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: AVG Internet Security - KaMiL - 22.06.2012

W pierwszym oknie zaznacz wszystko. W drugim trzecia opcja. Reszta nie ma zbytnio znaczenia