SafeGroup
AVG Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: AVG Internet Security (/thread-2095.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Re: AVG Internet Security - fantom - 22.06.2012

kamil10506 napisał(a):W pierwszym oknie zaznacz wszystko. W drugim trzecia opcja. Reszta nie ma zbytnio znaczenia

Dzięki za pomoc Smile

W drugim oknie jeszcze muszę odznaczyć pierwszą opcję jeśli nie chcę by program sam decydował Suspicious


Re: AVG Internet Security - Seb - 23.06.2012

Czy ma ktoś jakieś wskazówki związane z konfiguracją zapory sieciowej rzeczonego pakietu AVG?


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 23.06.2012

Odnośnie zaznaczenia wszystkiego jestem dość negatywnie nastawiony. Wykrywanie cookies - jest bez sensu, przed włączeniem przeglądarki będziesz miał alert, a brak akcji do wykonania (nie potrafi usuwać).


Re: AVG Internet Security - McAlex - 23.06.2012

No właśnie. Avg tylko przy pełnym skanie wyrzuca ciastka prawda?


Re: AVG Internet Security - fantom - 23.06.2012

Flash999 napisał(a):Odnośnie zaznaczenia wszystkiego jestem dość negatywnie nastawiony. Wykrywanie cookies - jest bez sensu, przed włączeniem przeglądarki będziesz miał alert, a brak akcji do wykonania (nie potrafi usuwać).

Jak używam IE to wyskakuje komunikat, że wykryto cookies, jednak jak Chrome to nigdy mi się to nie zdarzyło. Może przez Adblock Plus?

A swoją drogą to może napiszesz coś na temat konfiguracji, jaką Ty uważasz? Smile


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 23.06.2012

fantom napisał(a):
Flash999 napisał(a):Odnośnie zaznaczenia wszystkiego jestem dość negatywnie nastawiony. Wykrywanie cookies - jest bez sensu, przed włączeniem przeglądarki będziesz miał alert, a brak akcji do wykonania (nie potrafi usuwać).

Jak używam IE to wyskakuje komunikat, że wykryto cookies, jednak jak Chrome to nigdy mi się to nie zdarzyło. Może przez Adblock Plus?

A swoją drogą to może napiszesz coś na temat konfiguracji, jaką Ty uważasz? Smile

Chrome inaczej przechowuje ciastka.
Korzystam tak jak wyzej, jednak z odznaczonymi ciastkami.


Re: AVG Internet Security - fantom - 23.06.2012

Jedynie co mnie denerwuje w AVG to, że jak wykryje coś to nie można zminimalizować okienka i na dodatek jest na pierwszym planie... Najśmieszniejsze jest to, że dajmy wykrył wirusa i chce sobie przeczytać szczegóły o nim poprzez kliknięcie w oknie specjalnego do tego odsyłacza (do ich labu) to przez okno z wykrytym zagrożeniem sobie już nie przeczytam bo zasłania cześć strony. No chyba, że da się to gdzieś wyłączyć by nie było na pierwszym planie Suspicious

Ponowie pytanie, czy w drugim oknie nie lepiej wyłączyć pierwszą opcję? Bo jak dobrze rozumiem to wtedy będzie jechał z automatu?


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 23.06.2012

Odznacz, bo będzie automat.


Re: AVG Internet Security - fantom - 23.06.2012

Flash999 napisał(a):Odznacz, bo będzie automat.

Dzięki za informację. A co do tego okna z wykrywaniem to nic się nie da zrobić z tym? Suspicious


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 23.06.2012

Zdaje mi się, że nie. Ma być na wierzchu, bo jest ważne (zawsze na wierzchu).
Poczekaj na opinię innych, niestety nie wiem czy coś można zrobić.


Re: AVG Internet Security - McAlex - 23.06.2012

A dlaczego nie może usuwać z automatu? Pojawia się wtedy małe okienko, Plik trafia do kwarantanny , można go od razu przywrócić , wysłać jako fp lub dodać w opcjach do wykluczen:-).


Re: AVG Internet Security - fantom - 23.06.2012

Flash999 napisał(a):Zdaje mi się, że nie. Ma być na wierzchu, bo jest ważne (zawsze na wierzchu).
Poczekaj na opinię innych, niestety nie wiem czy coś można zrobić.

Ja zdaje sobię sprawę, że jest to ważna rzecz. Ale to by mogło działać tylko na zasadzie że wyskakuje jako okno pierwszo planowe i nie jest cały czas na wierzchu. Bo jak mam przeczytać na ich stronie labu na temat wykrytego zagrożenia skoro zasłania mi owe okno Wink

alex1155 napisał(a):A dlaczego nie może usuwać z automatu? Pojawia się wtedy małe okienko, Plik trafia do kwarantanny , można go od razu przywrócić , wysłać jako fp lub dodać w opcjach do wykluczen:-).

Wolę od razu sam podjąć decyzję niż wchodzić do kwarantany i przywracać Wink


Re: AVG Internet Security - McAlex - 23.06.2012

a zdarzyło się tak, że avg ci się pomylił?


Re: AVG Internet Security - fantom - 23.06.2012

alex1155 napisał(a):a zdarzyło się tak, że avg ci się pomylił?

Dopiero zaczynam z nim przygodę. Ale mam kilka plików, które anty-wriusy uważają za zagrożenie, a w rzeczywistości tak nie jest Smile


Re: AVG Internet Security - McAlex - 23.06.2012

fantom napisał(a):
alex1155 napisał(a):a zdarzyło się tak, że avg ci się pomylił?

Dopiero zaczynam z nim przygodę. Ale mam kilka plików, które anty-wriusy uważają za zagrożenie, a w rzeczywistości tak nie jest Smile

rozumiem:-) a mógłbyś je wrzucić w jakąś paczkę? Z chęcią przyjrzałbym się tym false positiveSmile a Pytam, bo o ile avg ma świetną heurystykę, o tyle skan na podstawie definicji jest raczej ugodowy i nie czepia się tak bd jak inne programy nawet różnych ''czystych'' plików:-)


Re: AVG Internet Security - fantom - 23.06.2012

alex1155 napisał(a):rozumiem:-) a mógłbyś je wrzucić w jakąś paczkę? Z chęcią przyjrzałbym się tym false positiveSmile a Pytam, bo o ile avg ma świetną heurystykę, o tyle skan na podstawie definicji jest raczej ugodowy i nie czepia się tak bd jak inne programy nawet różnych ''czystych'' plików:-)

Plików nie będę dodawał bo uważam, że nie ma sensu. Wystarczy, że będzie to crack i większość anty-wirusów już informuje o zagrożeniu. Poza tym tak jak już pisałem, wolę sam podejmować decyzję niż by wykonywał to automat Smile


Re: AVG Internet Security - andrzej76 - 23.06.2012

fantom napisał(a):Poza tym tak jak już pisałem, wolę sam podejmować decyzję niż by wykonywał to automat


Byle Twoje decyzje zawsze były trafne w 100%. Wink


Re: AVG Internet Security - fantom - 24.06.2012

andrzej76 napisał(a):
fantom napisał(a):Poza tym tak jak już pisałem, wolę sam podejmować decyzję niż by wykonywał to automat


Byle Twoje decyzje zawsze były trafne w 100%. Wink

Gdy nie jestem pewien to sprawdzam na temat danego pliku informacje w Internecie lub uruchamiam w piaskownicy Smile

Dodano: 24 cze 2012, 01:20

Warto używać LinkScanner? Nie przymula przeglądania stron itp.?
Tak samo czy AVG Do Not Track warto zostawić czy wywalić i korzystać z Adblock Plus z odpowiednimi filtrami? Wydaje mi się, że lepiej Adblock ze względu, że AVG ma ubogą listę.


Re: AVG Internet Security - yaslaw - 24.06.2012

Co do AVG Do Not Track, to u mnie akurat tą funkcję spełnia z powodzeniem ghostery i chyba robi to lepiej.
Natomiast linkscanner w moim wypadku nie powoduje najmniejszego zwolnienia netu..


Re: AVG Internet Security - yaslaw - 24.06.2012

Flash999 napisał(a):Czyli LinkScanner teraz działa jako toolbar?:crazy:

Z tego co wyczytałem na ich forum, linkscanner będzie działał trochę inaczej. Nie planują funkcjonalności pokazywania ikon przy wyszukiwaniach dotyczących bezpieczeństwa danej strony. Mimo to strony będą sprawdzane na bieząco pod kątem występowania tych zagrożeń, z bazą avg...