SafeGroup
AVG Internet Security - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: AVG Internet Security (/thread-2095.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Re: AVG Internet Security - facecik - 24.06.2012

yaslaw napisał(a):Z tego co wyczytałem na ich forum, linkscanner będzie działał trochę inaczej. Nie planują funkcjonalności pokazywania ikon przy wyszukiwaniach dotyczących bezpieczeństwa danej strony. Mimo to strony będą sprawdzane na bieząco pod kątem występowania tych zagrożeń, z bazą avg...


The LinkScanner Search Shield component has been removed and substituted with new service enabling us to deploy updates and be up-to-date. The service runs at [url="http://isearch.avg.com/"] isearch.avg.com[/url]and offers the same level of protection as before when using Google and other search providers.

The only downside is that AVG does not show verdict icons, however pages that are being loaded by your browser (actually computer in general) are being fully analyzed and scanned on-the-fly without any impact on speed (or very minimal impact). So you''re still protected from any drive-by malware threats using Surf Shield (scans content of pages while loading them).


Re: AVG Internet Security - fantom - 24.06.2012

Wygrałem w sumie dzisiaj licencję na AVG IS, warto instalować jak mam AVG AV Free + OA? Zapewne firewall + HIPS jest na plus OA ale może wyłączyć w AVG FW i zostawić samego AV AV wtedy będzie jak dobrze rozumiem w wersji PRO.


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 24.06.2012

Możesz przy instalacji odznaczyć Firewalla.

Jednak AVG może wykryć konflikt.


Re: AVG Internet Security - fantom - 24.06.2012

Flash999 napisał(a):Możesz przy instalacji odznaczyć Firewalla.

Jednak AVG może wykryć konflikt.

Ale jeśli nie będzie konfliktu to warto zainstalować? Dużo dodatkowych rzeczy jest w wersji płatnej, które mają sens używania?

A druga sprawa to AVG Safe Search (Chrome) to jest to samo co w programie AVG Search-Shield? Bo według opisu tak ale nie wiem czemu inne nazwy są.
Bo AVG Surf-Shield rozumiem, że to po prostu komponent, który ma chronić przed plikami pobranymi z Internetu.


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 24.06.2012

Search-Shield - przy wynikach w Google i innych wyszukiwarkach ikonki z reputacja strony.
Surf-Shield - chroni przez syfem z internetu

Wersja płatna ma:
+ Osłonę WWW
+ Brak reklam
+ Wsparcie producenta
...
Więcej tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: AVG Internet Security - fantom - 24.06.2012

Flash999 napisał(a):Search-Shield - przy wynikach w Google i innych wyszukiwarkach ikonki z reputacja strony.
Surf-Shield - chroni przez syfem z internetu

Wersja płatna ma:
+ Osłonę WWW
+ Brak reklam
+ Wsparcie producenta
...
Więcej tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dałbym punkcik ale nie mogę Smile


Re: AVG Internet Security - buri - 25.06.2012

Właśnie się zastanawiam nad tym programem. Chodzi tylko o upierdliwość. Dawno nie korzystałem i nie wiem czy będzie dobrze. Wyrzuciłem SS oraz PC Pro i muszę coś zamiast tego dać. SS Premium się nie sprawdził, bo za dużo pyta jak trza coś aktualizować, a ja nie mam czasu tego tłumaczyć przez GG.

Myślę nad wersją free bo do pro/is nie mam klucza - ciężko wygrać klucz będąc ciągle pod Linuksem. Te reklamy to wyskakują z zaskoczenie czy tylko w programie są? Firewall odpada od razu bo to będzie tylko denerwować.

Myślę też nad starym cichym MSE, bo zainstaluj=>zapomnij najbardziej mi odpowiada.


Re: AVG Internet Security - yaslaw - 25.06.2012

Firewall w AVG jest wybitnie "spokojny" i nie upierdliwy. Wyskakują tylko pytania o zgodę na dostęp dla nieznanych programów (z tego co pamiętam firewall współpracuje przy tym z baza programów IP).
Ja dłuuugo nie używałem AVG i muszę powiedzieć że po pozytywnych recenzjach zdecydowałem się go spróbować i nie żałuję...

a to co mi się jeszcze podoba, to bardzo dobry moduł wykluczeń, gdy skaner rezydentny coś znajdzie jedną z opcji którą oferuje do wyboru jest dodanie automatyczne pliku do wykluczeń (zarówno on-access jak i on-demand).


Re: AVG Internet Security - Eugeniusz - 25.06.2012

Jeśli zainstalujesz najpierw OA, a potem spróbujesz dodać AVG to nic z tego nie wyjdzie. Instalator wykryje że masz zainstalowane OA i za Chiny nie będzie chciał kontynuować.


Re: AVG Internet Security - fantom - 25.06.2012

buri napisał(a):Te reklamy to wyskakują z zaskoczenie czy tylko w programie są?

Jak uruchomisz GUI to na dole wyświetlana jest reklama, którą można ukryć (jednak za każdym ponownym uruchomieniu GUI trzeba to zrobić).


Re: AVG Internet Security - F4z - 27.06.2012

Mógłby ktoś mi powiedzieć jak ustawić w AVG żeby nie leczył zarażonych plików, ale tylko je usuwał?


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 27.06.2012

Ochrona rezydentna - masz wybor.
Przy skanie na zadanie - prawy przycisk myszy na plik/i - przenies do kwarantanny.
Usuwac niestety nie mozna.


Re: AVG Internet Security - F4z - 27.06.2012

Dziękuję za odpowiedź, ale nadal nie potrafię ustawić żeby AVG przenosił pliki do kwarantanny, a nie je leczył. Przeskanowałem z "prawokliku" jedną z ostatnich paczek malware i 10 plików zostało wyleczonych. Jak mam zrobić, aby AVG usuwał te pliki przy skanie jak całą resztę? Czy może po prostu nie da się tak ustawić?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: AVG Internet Security - fantom - 27.06.2012

Odznacz w zakładce Skany - Naprawiaj / usuwaj infekcje wirusowe bez potwierdzenia.


Re: AVG Internet Security - F4z - 27.06.2012

OK, dziękuję za odpowiedź.


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 28.06.2012

fantom napisał(a):Odznacz w zakładce Skany - Naprawiaj / usuwaj infekcje wirusowe bez potwierdzenia.

To nic nie zmienia, dalej po kliknięciu tego przycisku zostaną te pliki wyleczone.
PPM na plik -> Przenieś do kwarantanny.


Re: AVG Internet Security - fantom - 28.06.2012

Swoją drogą to źle, że leczy?


Re: AVG Internet Security - Flash999 - 28.06.2012

fantom napisał(a):Swoją drogą to źle, że leczy?

Przy paczkach malware - tak, bo pliki wyleczone zostają (czyli są liczone jako niewykryte, bo nie ubywa nic z folderu).


Re: AVG Internet Security - facecik - 28.06.2012

Wystarczy pousuwać pliki zmienione i po problemie Wink


Re: AVG Internet Security - fantom - 28.06.2012

Flash999 napisał(a):
fantom napisał(a):Odznacz w zakładce Skany - Naprawiaj / usuwaj infekcje wirusowe bez potwierdzenia.

To nic nie zmienia, dalej po kliknięciu tego przycisku zostaną te pliki wyleczone.
PPM na plik -> Przenieś do kwarantanny.

Faktycznie, na innej paczce wyleczył kilka plików. Mój błąd.

Flash999 napisał(a):
fantom napisał(a):Swoją drogą to źle, że leczy?

Przy paczkach malware - tak, bo pliki wyleczone zostają (czyli są liczone jako niewykryte, bo nie ubywa nic z folderu).

Czyli pozostaje ręcznie przenosić do kwarantanny.

Swoją drogą mogli by poprawić błąd z komunikatem Ochrony rezydenta (brak możliwości zminimalizowania, ani wyłączenia zawsze na wierzchu).