SafeGroup
Pare pytan odnosnie zestawu - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Pare pytan odnosnie zestawu (/thread-2132.html)

Strony: 1 2 3 4


Pare pytan odnosnie zestawu - m4cios - 07.05.2010

uzywam w czasie rzeczywistym:
Avira free
KeyScrambler Free

na rzadanie:
mbam free
sanboxie free
shadow defender

wie czas na pytanie ...
Testowalem zarowno Online Armor jak i CIS4 zaden mi do gustu nie przypadl (no moze Online Armor bez HIPSa nawet mi sie spodobal ... sam firewall)

Co moglbym dodac do tego zestawu (HIPS odpada, jest to komputer z ktorego korzysta paru uzytkownikow ktorych wiedza nie jest wystarczajaca, zreszta i ja sam mam z HIPSem problemy, nie dziala tak jakbym chcial)

Prosze o propozycje programow zarowno darmowych jak i platnych, ktore uzupelnilyby obecny zestaw i bylyby latwe w obsludze, zalezy mi na ochronie przed roznego rodzaju loggerami i innego rodzaju syfem ktory moze zaburzyc dzialanie systemu badz wykradac informacje.


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - polak900 - 07.05.2010

jak dla ciebie jakiś pakiet internetsecurity
kis lub nis możesz spróbować BPS = BluePoint Security 2010


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - Dozamet1 - 07.05.2010

Do kompa używanego przez wielu użytkowników Nortona bez obsługowy pakiecik a BPS to już trzeba uważać żeby czegoś ważnego nie usunąć


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - krzysiekx - 07.05.2010

Teraz jest promocja na 90 dni na Bitdefender IS, myśle, że instalacja tego byłaby całkiem dobrym rozwiązaniem. Do tego dodałbym Malwarebytes na żądanie i Panda USB Vaccine. Tak jak Dozamet mówi jeśli masz gotówkę lub chce Ci "się szukać" to Norton Internet Security. Dobra, bezobsługowa ochrona. Zamiast Keyscramblera byłbym skłonny dodać Zemanę, albo SpySheltera. Na Zemanę był gdzieś tutaj na forum kluczyk. Więcej propozycji napisałbym, ale czas nagli.


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - m4cios - 07.05.2010

Nie ukrywam ze najbardziej jestem uwrazliwiony na loggery, gram w gry online na ktorych przedmioty moga byc warte niemala sumke. Zdaje sobie sprawe, ze opcje sa ograniczone szczegolnie jesli chodzi o darmowy soft, jednak nie chcialbym za duzo wydac, a ochrone chcialbym w miare skuteczna.

Dlatego raczej pasowaloby mi bardziej uzupelnienie tych darmowych programow ktore juz wymienilem moziwie niedrogie, niz drogi kombajn, ktorego wykrywalnosc jesli chodzi o antywirus jest nierzadko gorsza jak darmowej aviry.


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - polak900 - 07.05.2010

spy shelter sobie dodaj do tej aviry w takim razie


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - ichito - 07.05.2010

Norton 360 4.0. na 90 dni za free...mam, używam (mój syn właściwie) i bardzo sobie chwalę za stabilność, cichą pracę HIPSa i właściwie bezobsługowość

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ewentualnie McAfee VirusScan Plus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pare pytan odnosnie zestawu - m4cios - 07.05.2010

testowalem ostatnio NIS2010 i powiem szczerze ze z antywirusem i jego wykrywalnoscia jest kiepsko (sprawdzane na paczkach syfow z tego forum Tongue


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - asg - 07.05.2010

To pójdź za wynikami testów:
AV GDaty i dodaj DefenseWalla.
Z moich osobistych doświadczeń wynika, że DW może się czasem pogryźć z firewallami które mają hipsy, więc tu musisz sam się pobawić w testera.
+ MBAM na żądanie


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - martini - 07.05.2010

Ja mam vipre i mogę z czystym sumieniem polecić..
teraz można kupic za 19.95$ czyli 63,45zł..


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - Dozamet1 - 07.05.2010

No co do Viper to zrobiłem konkursik żeby się kluczyk nie zmarnował więc może mieć za darmo jak mu się poszczęści

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pare pytan odnosnie zestawu - Eru - 07.05.2010

A ja też mogę dać klucz do Vipre bo i tak go nie używam Tongue


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - tommyklab - 07.05.2010

Jak multum domowników to najlepszy NIS2010. Kosi wszystkie wiry w tle Smile Automatyczna zapora, czego chcieć więcej?

MBAM do tego raz na tydzień skan dla pewności, chyba że masz czas częściej, lub po "podejrzanych" lub ryzykownych ruchach.

Po co się od razu bunkrować?

To w zupełności wystarczy.


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - byku81 - 07.05.2010

Tak macie kluczyki do Vipre to moze uprosze jeden,bo watpie ze wygram a jak sie trafi ktoś chojny to prosze polecic jakąś zaporke do tego!Prosze o poważne rozpatrzenie prośby bo KIS mi zostalo 11 dni z góry dzięki


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - m4cios - 08.05.2010

Testowalem BPS, program rewelacja jednak mam stanowczo za wolny upload aby moc tego uzywac na codzien i rzeczywscie trzeba uwazac zeby nie usunal czegos potrzebnego (chcial mi usunac skladniki google chrome) ;/ chyba poprobuje jeszcze na nortonie 360

a co do defensewalla, on potrafi calkowicie cofnac zmiany zastosowane przez niezaufany program ? probowalem zainstalowac chrome w trybie niezaufanym i nie udalo mi sie cofnac zmian do konca ... chrome zostawal, wiec moze by mi ktos powiedzial jak dokladnie defense wall chroni system, bo z moich doswiadczen wynika ze nie cofa do konca instalacji przeprowadzonej w trybie niezaufanym


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - polak900 - 08.05.2010

nie instaluj kolego aplikacji typu chrome jako niezaufany bo będziesz miał większe kłopoty z systemem
nie umiesz używać tego programu to go w ogóle lepiej nie używaj

jest na tym forum cały opis creera jak i co trzeba zrobić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

napiszę ci tylko tyle że przeglądarka działa w trybie niezaufanym i wszystko co pobierze jest niezaufane
dw nie usuwa plików chrome bo niby poco miało byto robić

dla niego chrome jest zaufany natomiast to co ściągnię jest niezaufane dla DW
przeczytać ten tekst dokładnie i będziesz wiedział jak to działa i jakie DW nakłada restrykcje

uruchamiam malware każdy który tu jest zamieszczony na tym forum i nie zdarzyło mi się załapać infekcje, nawet wtedy kiedy wystąpił błąd programu


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - m4cios - 08.05.2010

google chrome poszlo na test - nie mialo byc instalowane na stale, tylko i wylacznie w celu sprawdzenia czy uda sie cofnac zmiany ... z opisu creera wynika, ze defensewall cofa zmiany w rejestrze i na dysku, wprowadzone przez roznego rodzaju syf, chcialem poznac zasade dzialania stad chrome zainstalowany w trybie niezaufanym, chcialem zobaczyc czy uda mi sie calkowicie cofnac zmiany dokonane przez instalator chrome w systemie abym pozniej nie mial problemu z usunieciem na przyklad fake av ... uprzedzajac kolejne, zbedne posty ... TAK, rozumiem roznice w dzialaniu google chrome i fake av, jednak sposob przeprowadzania instalacji jak i cofania wprowadzonych zmian jest podobny w moim wyobrazeniu a w normalnych warunkach (bez defensewall) utrudniony w przypadku fake av.

nie ma jednak sensu kontynuowac tematu defensewall ... chyba, ze ktos jest w stanie rozwiac moje watpliwosci zwiazane z tym programem.

jestem nadal otwarty na inne propozycje.


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - bierni - 08.05.2010

skoro nie interesują cię klasyczne rozwiązania to może postaw na wirtualizację? używam jako jednego z layerów shadow defender w real-time i z czystym sumieniem polecam.

btw licka jest dożywotnia.


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - polak900 - 08.05.2010

m4cios napisał(a):google chrome poszlo na test - nie mialo byc instalowane na stale, tylko i wylacznie w celu sprawdzenia czy uda sie cofnac zmiany ... z opisu creera wynika, ze defensewall cofa zmiany w rejestrze i na dysku, wprowadzone przez roznego rodzaju syf, chcialem poznac zasade dzialania stad chrome zainstalowany w trybie niezaufanym, chcialem zobaczyc czy uda mi sie calkowicie cofnac zmiany dokonane przez instalator chrome w systemie abym pozniej nie mial problemu z usunieciem na przyklad fake av ... uprzedzajac kolejne, zbedne posty ... TAK, rozumiem roznice w dzialaniu google chrome i fake av, jednak sposob przeprowadzania instalacji jak i cofania wprowadzonych zmian jest podobny w moim wyobrazeniu a w normalnych warunkach (bez defensewall) utrudniony w przypadku fake av.

nie ma jednak sensu kontynuowac tematu defensewall ... chyba, ze ktos jest w stanie rozwiac moje watpliwosci zwiazane z tym programem.

jestem nadal otwarty na inne propozycje.

czyli w takim razie chcesz oznajmić nam że DW zostawia zainstalowane pliki malware, chociaż były uruchamiane jako niezaufane
napisz może którą wersje DW tak bezsensownie testujesz bo jak 3 to przyczyną mogą być wbudowane whitelisty
dlatego zestaw z dw nie jest dla ciebie


Re: Pare pytan odnosnie zestawu - tommyklab - 08.05.2010

Chyba delikatny offtop, to miało być o zestawie Smile