SafeGroup
WinPatrol - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: WinPatrol (/thread-2332.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


WinPatrol - Eugeniusz - 13.09.2010

Na Wildersach program znany, lubiany. Co to w ogóle jest?


Re: WinPatrol - Eru - 13.09.2010

Monitor systemu może - tzw HIPS?
Tak trudno poszukać w google:"WinPatrol''s Host-based Intrusion Prevention System(HIPS)" - ze strony programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


nawet na DP jest opis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: WinPatrol - Eugeniusz - 13.09.2010

DP są akurat tak bardzo rzetelne...


Re: WinPatrol - zord - 13.09.2010

monitor systemu pilnuje czy coś nie dodało sie do autostartu nie utworzyła się jakaś nowa usługa sprawdza też zadania w harmonogramie w ostatniej wersji doszła kontrola rejestru można sobie nim zrobić loga takiego jak HijackThis sprawdzić co działa w komputerze mają tam swoją baze z opisem procesów kontrolować ciasteczka


Re: WinPatrol - Eru - 13.09.2010

Eugeniusz napisał(a):DP są akurat tak bardzo rzetelne...

No to jeszcze masz stronę producenta...


Re: WinPatrol - Eugeniusz - 13.09.2010

Czasami lepiej jednak usłyszeć opinię ludzi zamiast czytać suchy opis na www ...


Re: WinPatrol - Creer - 13.09.2010

Jest to program typu HIDS, monitor systemu.


Re: WinPatrol - ichito - 14.09.2010

Dla mnie żadne "cudo"...szczerze mówię...choć np. na Techsupportalert.com program jest polecany jako bardzo skuteczny HIPS...faktycznie na stronie producenta wyszczególnionych jest masa funkcji i możliwości, ale używając kiedyś darmowej wersji byłem nim nieco rozczarowany. Spora większość z jego możliwości pokrywała się u mnie z działaniem Autoruns czy Anvir Task Manager...nawet ochrona autostartu, nie wspominając o liście autostartu, procesów, serwisów, możliwości ich zabijania, zmiany priorytetu itp. Może i rewelacyjnie skuteczny, ale dla mnie trochę przereklamowany niestety. Program, jak pamiętam, daje mało komunikatów...nie wiem więc czy jest tak doskonały czy tak ułomny...chyba bardziej to drugie, bo raczej nie ma w nim możliwości wyboru poziomu ochrony, jak w innych tego typu programach. Poza tym jego funkcje jako HIPSa dostępne są przede wszystkim w płatnej wersji PLUS.
BTW trochę jako OT...właśnie wczoraj usunąłem Prevxa, a na jego miejsce wrzuciłem najnowszego Threat Fire w wersji beta Smile


WinPatrol Cloud Edition Public Beta - zord - 22.09.2010

WinPatrol Adds the Newest Technology Available.

You’ll now have access the knowledge of thousands of WinPatrol users shared in real-time within the new WinPatrol Cloud.You’re not working alone anymore when you have to decide on keeping or dumping a file found on your system.

The new WinPatrol Cloud Edition allows collaborate and share feedback on both legitimate and malicious files found on their system. When requesting PLUS Info users will have even more information to base their decisions on.Even WinPatrol Free users can participate and will benefit from the over one million WinPatrol users. While WinPatrol is over 11 years old, the new Cloud Edition adds the newest technology available to already proven, popular software.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


One example of shared Cloud data.
Want to see the full page of PLUS Info just click the image above.

Save $20 Today Only

To celebrate WinPatrol Cloud Edition beta we’ve reduced the upgrade price of WinPatrol PLUS for one day (Sept 22nd, 2010)For a single user multiple machine license all you need is $9.95 USD. Our Multi-User Family Pack license is also available at a reduced $20 off.The more WinPatrol users we have the more Cloud data will be available.

Additional Changes
* Fixed bug monitoring DWORD registry types
* Fixed bug in changing Service status.
* Quicker Detection of real-time changes.


This is still a beta and only the beginning.As more shared data becomes available and beta testing continues the results will be the most stable, powerful version of WinPatrol in years.


Interested in testing?

Download WinPatrol Cloud Edition Beta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: WinPatrol - Eugeniusz - 22.09.2010

O fajnie, fajnie. WinPatrol się rozwija.


Wrażenia z WinPatrol - andrzej76 - 23.02.2011

WinPatrol pokazuje mi co się chce ze startem uruchamiać,pokazuje też jakie zadania chcą się umieścić w harmonogramie Windowsa, ukryte foldery i aktywne zadania na bieżąco wyświetli, także bardzo przyjazny, a zżera 2-5 mb ramu, także nic.Taka moja fanaberia, lubię go mieć pod ręką, także jest.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: WinPatrol - Konto usunięte - 23.02.2011

Wydzielone na życzenie autora postu.


Re: WinPatrol - ichito - 24.02.2011

Właśnie dlatego nie używam WinPatrola...te same funkcje, co darmowa wersja ma wiele innych programów narzędziowych, które wcale w tle nie muszą pracować - choćby Autoruns, Anvir Task Manager, Process Hacker czy System Explorer. Dopiero pełna wersja może naprawdę być przydatna i przez niektórych traktowana jest jako łatwy w obsłudze HIPS.


Czy WinPatrol będzie sprzedany? - ichito - 13.10.2011

Na kilku forach pojawiła się informacja, że możliwa jest sprzedaż WinPatrola przez jego twórcę Billa Pytlovany. Wszystkie informacje odnoszą się do źródła na Twitterze. Niestety nie mam tam konta i nie jestem w stanie powiedzieć niczego więcej na ten temat...czy ktoś może to sprawdzić i przybliżyć temat?


Re: WinPatrol - ktośtam - 13.10.2011

Owszem. Pojawiły się 2 wpisy na Twitterze datowane na 9 i 12 października informujące o możliwości sprzedaży WinPatrol:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: WinPatrol - joa17t - 15.10.2011

Kurka, naprawdę szkoda, że chcą sprzedać ten program. Sad

Jego darmowa wersja zapewnia w miarę dobrą ochronę...


Re: WinPatrol - Eugeniusz - 13.11.2011

15 minut zabawy i szczeknął 3 razy - usługa Puran Defrag i 2 razy jakaś operacja Office 2010. Daje radę na razie. Bardzo sympatyczny. Pamiętam że mbm korzystał z niego i chwalił go (raz nawet uratował go).


Re: WinPatrol - zord - 13.11.2011

spolszczenie z poprzedniej wersji działa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: WinPatrol - Creer - 13.11.2011

ichito napisał(a):Dopiero pełna wersja może naprawdę być przydatna i przez niektórych traktowana jest jako łatwy w obsłudze HIPS.

WinPatrol to bardziej HIDS niz HIPS, nawet w przypadku wersji PLUS (na ktora notabene mam licencje), Scotty szczeka z pewnym opoznieniem. W wersji PLUS godny uwagi jest monitor rejestru, gdzie mozemy zdefiniowac klucze rejestru ktore beda zablokowane przed zmianami lub w przypadku zmiany Scotty zaszczeka informujac nas o zmianach stosownym komunikatem.
WinPatrol to nic innego jak monitor systemu z funkcja przywracania/usuwania niektorych zmian jakie zostaly przez niego zarejestrowane. Przy instalacji i w trakcie dzialania WP tworzy swoisty snapshot uslug, aplikacji, rozszerzen, etc systemu i zapisuje wszystkie dane w swoim kluczu w rejestrze. Co jakis czas stan faktyczny porownywany jest ze stanem zapisanym oryginalnie, w przypadku jakiejkolwiek zmiany, Scotty daje znac.


WinPatrol - rozszerzona ochrona rejestru - Windows Vista/7 - Creer - 13.11.2011

Witam,

przedstawiam w załączeniu dwie listy mojego autorstwa rozszerzajace ochronę rejestru poprzez zaimplementowany modul "Registry Monitoring" w wersji WinPatrol PLUS.
Listy te przeznaczone są dla systemów Windows Vista oraz7 (32 i 64 bitowych).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jedna z list przeznaczona jest dla komputerow na których UAC jest włączony(wp_reg_uac_enabled.txt),
druga dla systemów na których UAC jest wyłączonylub korzystamy z LUA (wp_reg_uac_disabled.txt).

Instrukcja:
Pobieramy odpowiednią dla nas listę, zmieniamy jej rozszerzenie z .txt na .reg
Nastepnie dwa razy klikamy na ten plik, et voila - lista została załadowana.