SafeGroup
Fotografia - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Fotografia (/thread-2448.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Re: Fotografia - KaMiL - 17.07.2011

O kurde, nie widziałem, że jest taki temat. To ja też się pochwalę.

Trochę wstępu: fotografuję od kilku miesięcy, amatorsko na zwykłym FujiFilm s1800HD. Na razie pokazuję tylko jedno zdjęcie, kiedy będę w domu, pokazę więcej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jak zrobić zdjęcie z rozmazanym tłem i wyeksponowanym głównym przedmiotem na moim aparacie?


Re: Fotografia - ichito - 18.07.2011

Kamil...nie we wszystkich aparatach jest taka możliwość, to zależy czy mozesz przejść na ustawienia własne - ręczne. Prawdopodobnie masz opcje matrycy dotyczące wyboru obszaru, na którym skupia się "uwaga" obiektywu...jeśli w moim 7-letnik Nikonie jest, to i jest u Ciebie...powinno dać się wybrać coś jak "wybór własny". Kiedy coś namierzasz pojawia się wtedy pole na podglądzie, które pokazuje miejsce na którym skupiona jest największa ostrość i musisz to wtedy sam regulować, czyli wskazać pole zdjęcia, które Cię interesuje. Poza tym zależy to także od ogniskowej, przesłony i tym samym głębi ostrości...najogólniej im większy numer przesłony (i mniejszy otwór w obiektywie) tym większą głębię uzyskujesz, czyli przedmioty na dłuższym dystansie mają dobrą ostrość...Tobie chodzi w tym przypadku o coś przeciwnego chyba Smile
Tu masz linki do fajnych artykułów na ten temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 18 lip 2011, 2011 07:52

A tak przy okazji...skoro inni się chwalą, to ja też Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Dodano: 18 lip 2011, 2011 09:26

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz...robienie cyfrówa zdjęć, to przeważnie dziesiątki, setki lub nawet tysiące plików,które wrzucamy na dyski i wtedy problemem stają się czasem ich duplikaty. Chcę polecić sprawdzony, szybki i skuteczny program do szukania duplikatów zdjęć - VisiPics . Program pozwala szukać podobnych plików z różnym poziomem czułości/podobieństwa.
Opis możliwości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wymagania i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Fotografia - korbennn - 23.07.2011

Bardzo mi odpowiadają, dobra robota.


Re: Fotografia - ichito - 25.07.2011

Dzięki Korbennn Smile


Re: Fotografia - bardok206 - 25.07.2011

Z mojej strony dodam trzypunkty:
1. Warto przeczytać książkę od podstawach fotografii ( nie mówię o jakiejś biblii ), ale bardzo pomaga wiem z własnego doświadczenia.
2. Zdjęcie przede wszystkim musi być ciekawe, z niczego tortu nie upieczemy.
3. Omijać kadry "centralne" to "ZŁO: )", jak ktoś miał do czynienia z fotografia dłuższy czas to takie foty po prostu kolą oczy.

Ichito jaki masz aparat ,albo jakie najmniejsze iso możesz ustawić, strasznie zaszumione masz fotki.


Re: Fotografia - mateusxzz - 25.07.2011

Nowa Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Fotografia - ichito - 25.07.2011

@Bardok...żaden mocny sprzęt. Mój aparat to Nikon SQ z matrycą 3 mega (7 lat w posiadaniu) i zwykła komórka Nokia 6500 slide (matryca właściwie taka sama). Jak widzisz więc maja prawa być zaszumienia tym bardziej, że zdjęcia zostały przekonwertowane do mniejszej rozdzielczości, a większość z nich "leży" na dysku kilka lat.
Odnosnie centralnego kadrowania...jak widać częśc kompozycji to odbicia...lubię takie symetrie w naturze, grę świateł...i takie tam, więc może dlatego spora część dzieje się w środku zdjęcia. Ja wiem, że takie zdjęcia są "nudne", ale to chyba wynika ze specyfiki tego, co chcę uchwycic na zdjęciu. Niemniej przyjmuję Twoje uwagi do serca Smile


Re: Fotografia - bardok206 - 25.07.2011

@ichito spoko, myślałem jednak że masz coś troszkę lepszego.
@mateusxzz jak do tej pory najbardziej podoba mi się fotka z lisciem,kroplami i czerwonymi wiurkami. Jakby troszkę poprawić kadrowanie to fotka była by bardzo dobra. Ale i tak wysoki poziom tego zdjęcia.


Re: Fotografia - Konto usunięte - 26.07.2011

Z dzisiejszej porannej wycieczki:

[Obrazek: P7268010.JPG]

[Obrazek: P7268026.JPG]


Re: Fotografia - Eugeniusz - 26.07.2011

Czy to te słynne stawy przemkowskie Tongue?


Re: Fotografia - Konto usunięte - 26.07.2011

Tak, ale czy słynne to nie wiem Smile


Re: Fotografia - KaMiL - 29.07.2011

Łukasz, jak Ty te zwierzęta wychwytujesz, to ja nie wiem...Zdjęcia świetne.

Kupił ktoś może tę serię książek?
http://www.google.com/search?hl=pl&q=fo ... p&pdl=3000

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Warto?


Re: Fotografia - bardok206 - 29.07.2011

ja bymnie interesował się tymi "komputer świat"


Re: Fotografia - KaMiL - 29.07.2011

Ale z tego, co wiem, to redakcja KŚ tego nie napisała, tylko profesjonalny fotograf, czy coś w ten deseń.


Re: Fotografia - bardok206 - 29.07.2011

kamil10506 napisał(a):Ale z tego, co wiem, to redakcja KŚ tego nie napisała, tylko profesjonalny fotograf, czy coś w ten deseń.

Pełnotutorializnajdziesz w necie (czyli podstawy podstaw),reszta to praktyka.a 75 zł to lepiej wydać na jakiś fajny filtr lub np statyw jeżeli nie masz. Jak ktoś myśli bardziej poważniej o pstrykaniu to warto zarejestrować się w serwisachz foto gdzie wrzucasz fotke iinni użytkownicy cię "jadą " : ). Taka forma jest najlepsza do nauki. Sztywno czytając np 500str nie nauczysz się pstrykać.

edit:polecam także odwiedzić bibliotekę, na pewno znajdziesz jakieś książki gdzie będą także podstawy.


Re: Fotografia - KaMiL - 29.07.2011

No tak, może masz rację Smile Na razie to ja mam zwykłą cyfrówkę i o filtrze i jakimś lepszym fotografowaniu nie ma mowy, ale interesuje mnie to i chciałbym się rozwinąć.


Re: Fotografia - bardok206 - 29.07.2011

Jeśli już chcesz naprawdę książkę to poszukaj np: Nowy Podręcznik Fotografii (Hedgecoe John) , dużo pochlebnychopinii ma ten tytuł.

edit: jako że tytułz 2005 to najlepiej poszukać używanej na allegro i kupić za pół ceny.


Re: Fotografia - KaMiL - 29.07.2011

Dzięki bardok, poszukam Smile


Re: Fotografia - mateusxzz - 29.07.2011

E tam ja mam cyfrówkę i jak widać po zdjęciach jakoś daje radę Smile

Ja czytałem sobie trochę tę książkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I tę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I reszta to moje dorwanie aparatu i próby, próby i jeszcze raz próby Smile


Re: Fotografia - KaMiL - 29.07.2011

Dzięki Mati Smile Dosyć tanie są te książki, więc je chyba kupię.
Jaki masz aparat?

A wiecie co zauważyłem? Że jeśli ktoś zna się trochę na kompach i się interesuje nimi (nieważne pod jakim kątem), to lubi fotografować. Widać to po nas i mam też dwóch kolegów z podobnymi zainteresowaniami.