SafeGroup
Anonimowość a internet - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: Anonimowość a internet (/thread-2605.html)



Anonimowość a internet - andrzej76 - 24.01.2011

Co sądzicie o anonimowości w necie,czy takie coś jest w ogóle możliwe w dzisiejszych czasach,i czy są do tego dość sprawne narzędzia,a może to tylko pozostaje mitem.Jak się można uchronić przed natrętami z sieci,aby nie znali naszego ip,wersji przeglądarki,nie kradli danych dla nas cennych.Jest wiele programów które "niby"oferują takie zabezpieczenia,w rzeczywistości to nie działa.Kiedyś używałem TOR-a,ale zrezygnowałem,może warto z niego korzystać,nie wiem,jak to dziś się przedstawia.Może jakieś opinie na ten temat,programy które naprawdę działają,które testowaliście, a nie są atrapami.


Re: Anonimowość a internet - Eugeniusz - 25.01.2011

Moim zdaniem czegoś takiego nie ma. Ślad zawsze będzie.
Zapytaj się onionowców, to Ci powiedzą jak jest z tym Torem Wink.


Re: Anonimowość a internet - andrzej76 - 25.01.2011

Wiem,że nie ma do końca,ale coś tam zawsze chroni,nie znam żadnych onionowców,chyba,że ktoś na forum używa Tora,lub wie dokładnie,jak go konfigurować,żeby chodził sprawnie i działał,może są lepsze programy?


Re: Anonimowość a internet - Eugeniusz - 25.01.2011

Żeby lepiej działał, chyba się nie da. Zamiast niego możesz używać VPN. Gdzieś widziałem niemiecką ofertę za darmo, 1GB transferu czy coś takiego.


Re: Anonimowość a internet - Plati - 25.01.2011

Jesli chcesz naprawdę mieć dobrą anonimowość (niestety, nie jest to 100%), to zainstaluj PeerBlock + wszystkie filtry, TrueCrypt w najnowszej wersji na dysk w celu zaszyfrowania danych, DefenseWall PF + jeszcze antywirus + wyłącz ciasteczka i Javascript w swojej przeglądarce, włącz tryb prywatny, korzystaj z proxy, np. ze Szwajcarii czy Islandii (krajów neutralnych).

Te powyższe metody mogą zapewnić sporą anonimowość, jednak używanie tego wszystkiego nie należy do rzeczy wygodnych.


Re: Anonimowość a internet - andrzej76 - 25.01.2011

PeerBlock-ok.,używam,TrueCrypt-ok.,można walnąć,ale proxy nie zabardzo(muli neta),a co z tym VPN?Warto?


Re: Anonimowość a internet - Konto usunięte - 25.01.2011

IMO nie ma czegoś takiego. Nawet bez internetu istniejemy jako imię, nazwisko, adres, PESEL, NIP i masę innych danych, które znajdują się w "kilku" urzędach, oraz z pewnością na wielu rachunkach / fakturach. Sam internet natomiast przeczy anonimowości, przynajmniej obecnie: jest to doskonały sposób do manipulowania masami, chociaż wydaje się, że nie da się go ruszyć ani tym bardziej kontrolować (to tylko złudzenia).
Nigdy nie bawiłem się w krycie w necie i z pewnością nie będę tego robił, bo nie ma po co Smile


Re: Anonimowość a internet - Meir - 25.01.2011

andrzej76 napisał(a):Jak się można uchronić przed natrętami z sieci,aby nie znali naszego ip,wersji przeglądarki,nie kradli danych dla nas cennych.Jest wiele programów które "niby"oferują takie zabezpieczenia,w rzeczywistości to nie działa.Kiedyś używałem TOR-a,ale zrezygnowałem,może warto z niego korzystać,nie wiem,jak to dziś się przedstawia.

Dziwne rzeczy wypisujesz...jesteś kimś ze sfer rządowych ? O inne grupy chcące się ukryć w internecie nie będę pytał-przez grzeczność Question


Re: Anonimowość a internet - andrzej76 - 26.01.2011

Nie,Meir,jestem mieszkańcem normalnego miasta,jestem normalny,żaden tam cudak,a dane typu - hasła,loginy,pobieranie z p2p-mogą być niektórym potrzebne,szczególnie p2p-to najbardziej interesuje operatorów netu?Zresztą oni i tak o nas wszystko wiedzą!


Re: Anonimowość a internet - ichito - 27.01.2011

No to mały przyczynek do dyskusji o anonimowości i prywatności w sieci

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Anonimowość a internet - korbennn - 27.01.2011

Chciałbym być anonimowy w sieci, ale po roku mojego zainteresowania tym tematem dochodzę do smutnego wniosku, że jest to niemiłosiernie uciążliwe/ niewykonalne. Najsmutniejsze jest to, że kiedy pojawi się jakaś ''nadzieja'' po jakimś czasie pojawia się kontra zaprzeczająca rzekomejwspaniałości danego produktu/ usługi w osiąganiu tego celu. VPN też nie daje 100%, poczytajcie na widlers...

Moim skromnym zdaniem osoby, która nadal ma miałkie pojęcia na temat działania internetu jest tak, że z założenia internet miał być ''otwarty'' na innych i dla innych, a my próbując się ''odciąć'' sami podcinamy sobie nogi/ palce lol

Wydaje mi się, że konieczna by była zmiana, jaką zaproponował jeden pan na wildersach, czyli taka, która zmienia zasady u zródła, ale czy za tym nie posypałyby się inne o wiele gorsze reperkusje? tego nie wiem


Re: Anonimowość a internet - andrzej76 - 27.01.2011

Dobra to mam:
1.PeerBlock -r484 beta
2.LastPass
3.Może będzie TrueCrypt+inne


Re: Anonimowość a internet - raider21 - 27.01.2011

ja w firefoxe korzystam z dodatku NoScript blokuje on również skrypty odczytują informacje o przeglądarce


Re: Anonimowość a internet - ichito - 28.01.2011

BetterPrivacy do Firefoxa jest tez przydatny...wyłapuje i kasuje ciasteczka flashowe (LSO-super cookies). Poza tym dobrze sobie zrobić swoje własne ustawienia w opcjach Adobe Flash Player.


Re: Anonimowość a internet - andrzej76 - 13.11.2011

W tym sęk,że nie używam FF,ale IE 9, Chrome,Operę lub Safari.