SafeGroup
Internet Explorer 9 - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Internet Explorer 9 (/thread-2680.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Internet Explorer 9 - Konto usunięte - 11.02.2011

Od wczoraj dostępna jest wersja RC Internet Explorera 9.

Download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wrażenia po kilkudziesięciu minutach użytkowania? Jest bardzo duży krok naprzód względem wersji 8. Co prawda dla bardziej zaawansowanego użytkownika funkcjonalność nadal będzie za mała, ale w wypadku tego typu "Kowalski" powinno to w zupełności wystarczyć. Jeżeli nie będzie tyle dziur co w wersjach poprzednich, to czemu by nie Smile
Szkoda tylko, że jak już tyle rzeczy z css3 i html5 dają, to mimo wszystko ciągle nie ma np. text-shadow.


Re: Internet Explorer 9 - Creer - 11.02.2011

Nie jest zle, mogloby byc naturalnie lepiej ale to i tak patrzac wstecz - duży krok dla MS.
SunSpider najszybszy na IE9:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Internet Explorer 9 - andrzej76 - 11.02.2011

22 luty wersja final,poczekam.


Re: Internet Explorer 9 - Creer - 12.02.2011

Podoba mi sie w IE9 RC funkcja ActiveX Filtering, po jej włączeniu blokowane sa wszystkie ActiveX-y czyli m.in. flash-e (Adobe) czyli np. te na stronach na YT... jest to swego rodzaju wbudowany AdBlock Plus w IE9 RC.
Aby go włączyc: Safety > ActiveX Filtering


Dodano: 12 lut 2011, 2011 20:58

Dodatkowo listy Tracking Protection do pobrania tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


.


Re: Internet Explorer 9 - mateusxzz - 12.02.2011

Niestety zakładki pod adresem wyglądają strasznie... Trochę ucina ich górę przy strzałkach WSTECZ I NAPRZÓD.


Re: Internet Explorer 9 - Creer - 12.02.2011

U mnie normalnie to wyglada:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Internet Explorer 9 - mateusxzz - 12.02.2011

No to u Ciebie prezentuje się spoczko :p Jak wejdę na windows''a to pokażę jak to u mnie jest Grin


Re: Internet Explorer 9 - Eru - 12.02.2011

U mnie prezentuje się to tak samo jak u Creera Grin


Re: Internet Explorer 9 - Eugeniusz - 13.02.2011

Kurczę, SP1 dla Windows 7, IE9, ciekawe jak z tym będzie w rzeczywistości.


Re: Internet Explorer 9 - mateusxzz - 13.02.2011

Kurczę, IE9 RC jest diabelnie szybki Grin
I już wygląda tak jak u was Grin


Re: Internet Explorer 9 - Creer - 13.02.2011

mateusxzz napisał(a):Kurczę, IE9 RC jest diabelnie szybki

Szybki, po wlaczeniu ActiveX Filtering oraz Tracking Protection robi sie jeszcze szybszy no i w koncu blokuje nadmiar reklam.

PS. Działa Wam w IE9 RC (za pierwszym razem) cytowanie selektywne (np. w tym temacie)?


Re: Internet Explorer 9 - mateusxzz - 13.02.2011

Działa selektywne cytowanie ;P


Dodano: 13 lut 2011, o 13:13

Zamiast reklam na interia.pl mam tylko rameczki z pustym polem Grin


Dodano: 13 lut 2011, o 13:16

Powiem wam, że pierwszy raz cieszy mnie używanie IE 9 i w porównaniu do 8 i 7 to jest inna przeglądarka.
Odnoszę wrażenie, że nawet chrome jest wolniejszy Grin


Re: Internet Explorer 9 - Creer - 13.02.2011

mateusxzz napisał(a):Zamiast reklam na interia.pl mam tylko rameczki z pustym polem

Tak to dziala

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


mateusxzz napisał(a):Powiem wam, że pierwszy raz cieszy mnie używanie IE 9 i w porównaniu do 8 i 7 to jest inna przeglądarka.Odnoszę wrażenie, że nawet chrome jest wolniejszy

:D


Re: Internet Explorer 9 - mateusxzz - 13.02.2011

Chociaż mogliby zrobić żeby po prostu reklamy znikały jak w adblocku i po prostu strona się zwężała ;D
Ale tak tez może być, strony się ładują szybko, Opera tez mi sie wydaje wolniejsza w aktualnym momencie ;D


Dodano: 13 lut 2011, o 13:40

Uruchomione filtrowanie activex = niemożność obejrzenia filmów we flash... wywala bład, że nie ma flash''a.


Re: Internet Explorer 9 - Creer - 13.02.2011

mateusxzz napisał(a):Uruchomione filtrowanie activex = niemożność obejrzenia filmów we flash... wywala bład, że nie ma flash''a.

Zgadza sie bo dzieki temu narzedziu mozesz sam wybrac na ktorych stronach flash jest mile widziany.
Wylacz filtrowanie ActiveX TYLKO dla strony Youtube aby to zrobic > wchodzisz na strone YT z jakims filmikiem i wykonujesz nastepujace klikniecia :)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Internet Explorer 9 - Konto usunięte - 13.02.2011

W tym nowym IE po uaktywnieniu tego wszystkiego jednak coś nie "bangla" za dobrze javascript - sporo rzeczy na jQuery się rozsypuje, pomimo używania najnowszych wersji.
Te same rzeczy na IE8 działały ok, na innych przeglądarkach też jest ok, więc to na pewno wina IE.

No ale to RC, który i tak ogółem prezentuje zaskakująco wysoki poziom.

WHOOOW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Coś a''la Firebug, tyle że wbudowany. Wygodniejszy niż DragonFly z Opery (widać, że wzorowali się raczej na Firebugu). Naprawdę niezłą sprawa Grin


Re: Internet Explorer 9 - Creer - 14.02.2011

Zgadza sie Lukasz, dodatkowo kilka chyba dobrze znanych testow dot. bezpieczenstwa przegladarek:

-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(czy Twoja przegladarka chroni przed atakami typu Man in the Middle - tutaj na przykladzie strony HTTPS na ktorej znajduje sie rowniez zawartosc HTTP, przykład strony logowania do serwisu bankowego) - nalezy kliknac na niebieski button "Find out now!"

-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(czyli dobrze znany SmartScreen - informujacy w tym przypadku - po wejsciu na strone blog-a - o reklamach pochodzacych ze znanej jako zrodlo infekcji domeny)

-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(rowniez SmartScreen, ale tym razem mozna sprawdzic jego dzialanie na przykladzie dwoch "szkodliwych" aplikacji .exe)


Dodano: 14 lut 2011, 2011 18:54

Kilka testow porownawczych IE9 RC w stosunku do innych przegladarek by Microsoft:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


.


Re: Internet Explorer 9 - Plati - 14.02.2011

Czyli krótko mówiąc rewolucja na rynku przeglądarek! IE9 to porządna przeglądarka, konkurująca wreszcie z FF i Chrome! Wreszcie się MS postarał, brawo!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Internet Explorer 9 - Creer - 15.02.2011

Zauważylem ze przy przegladaniu (rowniez plynnym przewijaniu) stron IE9 nie molestuje zbytnio cpu fan-a nawet w przypadku zwiekszenia napiecia procesora i podbiciu taktowania... W przypadku innych przegladarek wzrost obrotow byl odczuwalny.


Re: Internet Explorer 9 - mateusxzz - 15.02.2011

I w końcu doczekałem się wersji PL na Vistę Tongue