SafeGroup
Emsisoft Anti-Malware - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Emsisoft Anti-Malware (/thread-2909.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 26.04.2011

Fabian zaskoczył
What is new?

New multi-core optimized scan engine
The biggest change in Emsisoft Anti-Malware is a completely new and multi-core optimized scanning engine. As a result Emsisoft Anti-Malware 6.0 is on average 450% faster than Emsisoft Anti-Malware 5.1 when it comes to on-demand scans!

Direct disk access scan mode
The new scan engine features a special direct disk access mode. Using this direct disk access mode we are able to circumvent and detect all currently active file based rootkits.

Advanced caching mechanisms
Another feature of the new scan engine is an advanced caching mechanism. Emsisoft Anti-Malware is able to learn from the files on your system, recognizing files that are trustworthy and skipping them in future scans if they haven''t changed. Due to this the performance impact of the Emsisoft Anti-Malware File Guard has been greatly reduced.

Drastically improved boot times
Due to several optimizations we made, we were able to drastically reduce the impact Emsisoft Anti-Malware has on the boot process.

Internal rating system to further reduce false positives on well known files
Emsisoft Anti-Malware 6.0 uses the information it gathers from various sources including the advanced cache to recognize and prevent false positives.

Entirely new license system

Quite a few of our customers thought the account based licensing system was a bit inconvenient. We took this criticism as motivation to switch Emsisoft Anti-Malware (and later all other Emsisoft products) over to a completely new key based licensing scheme. As a result you no longer need a special account to use Emsisoft Anti-Malware. Another feature of the new licensing scheme is a unique referral program that allows users to obtain or extend licenses by referring our products to friends and family.

As well as dozens of other small changes ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


keszowanie działa naprawdę dobrze, kilka dni temu sprawdzałem za pomocą miniscana i ładnie skracał czas


Re: Emsisoft Anti-Malware - morphiusz - 26.04.2011

Fajnie jak poprawili wydajność, to będzie i lekki i skuteczny.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 26.04.2011

RAM bierze tyle samo, na razie jest średnio.


Re: Emsisoft Anti-Malware - ktośtam - 26.04.2011

Miałem 2 czy 3 podejścia do EAM i za każdym razem robił straszną sieczkę z kompa. Długie ładowanie systemu, powolne otwieranie aplikacji, spory apetyt na RAM. Mam nadzieję, że poprawią to w finalnej 6, to kto wie... może wróci do łask tandem OA + EAM.


Re: Emsisoft Anti-Malware - ichito - 26.04.2011

Pomijając wiele zmian mniej lub bardziej istotnych...choć w sumie wszystkie są dość ważne Smile to najbardziej mnie w sumie zaciekawił ten fragment
"The new custom scan window reveals the new options to control the advanced caching and direct disk access mode. If you look closely you can see one option missing: The old "Heuristics" checkbox . We greatly reworked the heuristics in the new scan engine and brought down the false positives caused by it to effectively 0 . As a result heuristics are now enabled by default."
Ciekaw jestem jak to realnie sie sprawdza, bo Emsisoft AM zawsze był posądzany o zbyt dużą ilość FP.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 26.04.2011

Można się zapisać do betatestów, przy okazji uzyskuje się dostęp do pozostałych rozwijanych przez Emsisoft aplikacji.


Emsisoft Anti-malware - adrian1877 - 07.08.2011

Panowie powiedzcie mi gdzie można odblokować podstrony onetu bo sobie zablokowałem i nie moge znalesc w opcjach aby zezwolić.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Piotrex44 - 07.08.2011

najlepiej dodaj regułę


Re: Emsisoft Anti-Malware - preter - 07.08.2011

Menu > Strażnik > Ustawienia hostów

Tam możesz zmodyfikować bądź usunąć regułę dla strony.


Re: Emsisoft Anti-Malware - adrian1877 - 07.08.2011

Ok. A niech mi powie jakiś użytkownik tego programu jak go ustawić aby nie walił co chwile jakimiś zapytaniami o kązdy jeden wykonywany skrypt na stronie. Wkurzające to jest i podobnie z programami. MIałem comodo IS i tam jak raz zablokowałem albo zezwoliłem to był spokój a tutaj to masakra jest, aż się zastanawiam czy nie wrócić do Comodo. "Pytajność" Comodo była dla mnie w sam raz, wiedziałem co się dzieje na kompie ale tutaj to już przesada. Nie chcę aby pytał o każdy plik dll przy uruchamianiu czy instalowaniu programu. Wiem, że wtedy jest modyfikowany rejestr i inne pierdołki ale aż takiej wiedzy nie chcę posiadać co dany program robi. Jak to zmienić? Da się w ogóle? Bo na firewall OA nie mogę narzekać, na razie się nie odzywa za wiele.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 07.08.2011

Eh, to dodaj całą domenę do wykluczeń (utwórz regułę).


Re: Emsisoft Anti-Malware - adrian1877 - 07.08.2011

Ok. Ale w sprawie onetu. Wyrzuciłem z reguł, potem dodałem całą stronę i dalej mi blokuje podstrony. Ale nie o onet mi już chodzi, tylko o drugi post.


Re: Emsisoft Anti-Malware - bardok206 - 07.08.2011

Dlatego ja np zrezygnowałem z eam po 10 min jak tylko chciałem wejść na onet : )


Re: Emsisoft Anti-Malware - adrian1877 - 07.08.2011

bardok206 napisał(a):Dlatego ja np zrezygnowałem z eam po 10 min jak tylko chciałem wejść na onet : )

Ten post mi nie pomaga Smile Nie poddam się tak łatwo.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Piotrex44 - 07.08.2011

w ustawieniu klasyfikacji wybierz:
-hosty reklam-->nie blokuj
-hosty warezu-->nie blokuj
-inne złośliwe hosty-->nie blokuj

gdyby jednak wyskoczyło takie okno:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


to gdy wybierzesz "ok" to wtedy zostanie zablokowana strona wystarczy wybrać v aby dodać regułę..
Jeśli nie wchodzisz na podejrzane strony itp. to możesz bez obaw wyłączyć "bezpieczne surfowanie" bo nawet gdybyś ściągał malware z takiej podejrzanej strony to ochrona av prawie zawsze zablokuje Ci taki plik(80-95%)no a jak nawet przepuści to kontrola zachowań powinna odmówić modyfikacji systemu..
Co do alarmów proponujezaznaczyć "inteligentna redukcja alarmów"


Re: Emsisoft Anti-Malware - adrian1877 - 07.08.2011

Dzięki! spróbuję, dałbym Ci + ale nie mogę bo sam nie mam Smile


Re: Emsisoft Anti-Malware - Piotrex44 - 07.08.2011

dodatkowo jeszcze w ustawieniu klasyfikacji wybierz:
-hosty malware-->nie blokuj (ta klasyfikacja jest najbardziej wrażliwa)
-hosty exploitów-->nie blokuj
resztę zostaw bez zmian..


Re: Emsisoft Anti-Malware - KaMiL - 07.08.2011

Ja dam +, bo mi tez sie bardzo przyda Grin


Re: Emsisoft Anti-Malware - Piotrex44 - 07.08.2011

kamil10506 napisał(a):Ja dam +, bo mi tez sie bardzo przyda Grin

dzieki Wink
A Ci to radzę wyłączyć "bezpieczne surfowanie" Grin


Re: Emsisoft Anti-Malware - KaMiL - 07.08.2011

To on blokuje strony? Robi cos jeszcze?