SafeGroup
Emsisoft Anti-Malware - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Emsisoft Anti-Malware (/thread-2909.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Re: Emsisoft Anti-Malware - Miquell - 16.09.2012

Miejmy nadzieję, przecież Emsi ma jedyny na rynku support, który nigdy nie śpiCool


Re: Emsisoft Anti-Malware - ktośtam - 17.09.2012

Emsisoft Anti-Malware 7.0.0.10 Beta

Zmiany w tej wersji:
Cytat:
Minor bug in moving detected malware traces to quarantine fixed.
Background guard warning messages are now shown topmost.
Wrong log entries which appeared on update failures fixed.
Minor bug in update check on startup fixed.


Update dostępny poprzez wbudowany mechanizm aktualizacji.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 17.09.2012

Chciałbym sobie kupić Emsisoft Internet Security Pack i jestem ciekaw czy nie wypruje czasem bebechow z mojego nie pierwszej już młodości laptopa.
Proszę o opinie.
Laptop Toshiba Satellite A-200
Intel Core™2 Duo CPU T5450 - 1.66GHz
Pamięć 3GB
Dysk 250 GB
Grafika Mobile Intel 965 Expres Chipset Family
Intel Graphics Media Accelerator Driver for Mobile


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 17.09.2012

Możesz pobrać wersję testową stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i sprawdzić jak to u Ciebie zadziała.

//Moim zdaniem powinno być całkiem nieźle.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Miquell - 17.09.2012

Exploitsna jednym z moich lapków z konfiguracją bardzo podobną do Twojej (tyle że HP) Emsi sprawuje się znakomicie, więc myślę i mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie - to naprawdę świetny "pakiet" Smile


Re: Emsisoft Anti-Malware - byku81 - 17.09.2012

A jak wogóle sobie radzi emsisoft z infekcjami autorun z nosników wymiennych?


Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 17.09.2012

To zaczynam zabawę. Deinstal NISa i zainstaluję pakiet Emsisofta. Potestuję ze dwa dni i może faktycznie kupię bo cena zachęca.
Dziękuję WSZYSTKIM za podpowiedzi.Jakby co to jeszcze pozawracam głowę pytaniami.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 17.09.2012

byku81 napisał(a):A jak wogóle sobie radzi emsisoft z infekcjami autorun z nosników wymiennych?

Kiedyś padła propozycja żeby dodać funkcję automatycznego skanowania nośników wymiennych. Odrzucono ją, ponieważ stwierdzono że rezydent i tak wykryje wirusa - całkiem racjonalne.

Dodano: 17 wrz 2012, 22:32

Exploits napisał(a):Jakby co to jeszcze pozawracam głowę pytaniami.

Możesz śmiało pytać tutaj na forum, możesz też skorzystać z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na oficjalnymforum Emsisoftu lub nawet napisać wiadomość na <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->.
PW do mnie również mile widziane Wink
Przy czym lepiej pisać publicznie (chyba że to problem np. z aktywacją), niech i inni skorzystają.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 17.09.2012

Ha ha, juz jestem. Program miodzio. Albo prawie albo wogóle go nie czuć. Obawiaem się ,że będzie cięższy,a tu taka niespodzianka. Jak na pierwsze wrażenia to super. Tylko,że nic nie zmienilem w ustawieniach ,może jakaś szybka podpowiedź ?
Czy orjentuje się ktoś czy jak się kupuje na stronie Emsisoftu to jest możliwość dokonać przelewuw polskim banku?
hmmm nie mogę napisać malego Ł?
W OA wyłączylem hotkeye i łłłłłłłłłłłłłł.


Re: Emsisoft Anti-Malware - ktośtam - 18.09.2012

Przede wszystkim na początek wykonaj pełny skan systemu.
Jeżeli chcesz, żeby EAM był jeszcze mniej odczuwalny, to w ustawieniach ochrony możesz zaznaczyć "Skanuj jedynie programy przy uruchomieniu"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Anti-Malware - Miquell - 18.09.2012

Exploits napisał(a):Tylko,że nic nie zmienilem w ustawieniach ,może jakaś szybka podpowiedź ?
W kwestii konfiguracji, funkcji i ustawień obu aplikacji zajrzyj tutaj:
Emsisoft Anti-Malware:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Online Armor:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A w ramach szybkiej podpowiedzi - sprawdź czy w Anti-Malware masz włączone blokowanie hostów(Menu główne -> Ochrona -> Ustawienia hostów -> Zaznacz wbudowana lista), bo domyślnie - o ile dobrze pamiętam - chyba ta opcja nie była aktywna, a zawsze zwiększa to ochronę podczas przeglądania internetu. Dodam jeszcze, że każdą z reguł można edytować, więc gdyby okazało się, że EAM blokuje np. serwis czy witrynę, co do której masz pewność, że jest bezpieczna, zawsze możesz zezwolić na dostęp do niej (podobnie jak dodawać nowe, w pełni własne reguły).

W kwestii przelewów - płatności obsługuje cleverbridge, więc nie powinno być problemów z przelewem bezpośrednio z konta bankowego.
Jednak chyba najszybciej i najbezpieczniej będzie via paypal Wink

Fajnym uzupełnieniem do "pakietu" Emsi (nie tylko tego zresztą) jest Sandboxie (nawet w wersji darmowej).
Wrzucasz przeglądarkę do piaskownicy i po sprawie - zawsze to bezpieczniej i czyściej na dysku Wink
Jeśli nie używałeś/używasz to szczerze polecam Smile:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 18.09.2012

Hosty zaznaczone - dzięki. Pytałem o bank bo jak kupowałem Aschampo Burning to się okazało ,że z polski nie można zrobić przelewu do niemieckiego banku,bo mają za mało cyferek w numerze konta. Ale dam radę , najwyżej kupię w Vebo. Jedno pytanie co trzeba ustawić w OA żebym mógł połączyć się androidem z laptopem.Mam udostępniony folder i teraz telefon nie znajduje żadnego serwera,a OA a nic się nie pyta.


Re: Emsisoft Anti-Malware - ktośtam - 18.09.2012

Najpierw w ustawieniach zapory, w zakładce "Computers" dodaj jako zaufany smartfon:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak to nie pomoże, to dodatkowo w zakładce "Interfaces" daj interfejs sieciowy jako zaufany:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 18.09.2012

Dziękuję ! działa

Dodano: 18 wrz 2012, 18:21

Czy jest możliwe aby któryś z powyższych programów blokował instalator Adobe Shockwave Player? i się tym nie pochwalił.
FlashPlayer zaktualizowalem bez problemowo jednak z Shockwawe jest kłopot. Instalator wogóle się nie uruchamia.Pobierałem z czterech miejsc więc nie ma możliwości żeby był uszkodzony(chyba).


Re: Emsisoft Anti-Malware - Miquell - 18.09.2012

Exploits napisał(a):Czy jest możliwe aby któryś z powyższych programów blokował instalator Adobe Shockwave Player? i się tym nie pochwalił
Raczej niewielka, OA może pytać podczas instalacji (nawet wielokrotnie, jeśli nie nadasz statusu zaufania), ale sam z siebie raczej nie zablokuje.
Exploits napisał(a):FlashPlayer zaktualizowalem bez problemowo jednak z Shockwawe jest kłopot. Instalator wogóle się nie uruchamia.Pobierałem z czterech miejsc więc nie ma możliwości żeby był uszkodzony(chyba).
U mnie było podobnie na XP.... W końcu się uruchomił, ale instalacja trwała dość długo i co chwila łapała zwiechę... Pomogło zostawienie jej uruchomionej na dłuższy czas (ok. 15 minut) bez żadnych interwencji. Winiłbym instalator.


Re: Emsisoft Anti-Malware - ktośtam - 18.09.2012

Najprędzej OA.
Zobacz czy w sekcji "Programs" instalator nie widnieje jako "Blocked".
Instalator pobierz z oficjalnej strony Adobe i nie szukaj po niepewnych źródłach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 18.09.2012

Nic z tego , instalator nawet się nie otwiera można sobie poklikać. W OA jest na zielono. Prawoklik i Open Safer pozwala na instalację. No i zainstalowalo.Ale jak to obejść?
Nie niezainstalowalo,ale instalator przeleciał do końca.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 18.09.2012

Najnowsza wersja OA to 5.5.0.1616 - rozwiązała ona szereg problemów z Flashem. Masz tę wersję zainstalowaną? Jeśli masz starszą to uruchom aktualizację online.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 18.09.2012

Tak mam najnowszą wersję


Re: Emsisoft Anti-Malware - ktośtam - 18.09.2012

Załóż może lepiej temat dotyczący tego błędu na polskim forum Emsisoft:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bo zaśmiecamy wątek dotyczący EAM Wink