SafeGroup
Emsisoft Anti-Malware - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Emsisoft Anti-Malware (/thread-2909.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Re: Emsisoft Anti-Malware - facecik - 27.09.2012

TASMAN , z Emsisoftem 1:10 do pojawienia się pulpitu, bez 25 sekund. Dodam tylko, że specjalnie system nowy pod Emsi cofnięty.
I mam wrażenie, że wiele osób ten sam problem zauważa, zresztą po sieci sporo postów na ten temat widziałem.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Street - 27.09.2012

A jak się ma sprawa pracy z systemem? Zauważalny jest fakt posiadania emsi na dysku czy nie jest tak źle? Długi start systemu jest jeszcze do przełknięcia jeśli av nie spowalnia całej reszty Smile


Re: Emsisoft Anti-Malware - facecik - 27.09.2012

Szczerze to dla mnie nie jest to program lajtowy, w końcu Bitdefender do piórkowych softów nie należy , ale ogólnie gdyby nie start systemu reszta jest OK, spowolnienia nie są na tyle uciążliwe, żeby rezygnować z tak dobrej ochrony.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Andy - 30.09.2012

Mam pytanie odnośnie aktualizowanych baz sygnatur w wersji 7. Czy są to duże objętościowo bazy do ściągnięcia i nie warto używać EAM 7w przypadku wolnego łącza czy też są dość małe?


Re: Emsisoft Anti-Malware - Miquell - 30.09.2012

Przede wszystkim bazy aktualizowane są często (oczywiście można manualnie ustawić częstotliwość aktualizacji).
Ich waga jest rożna, zdarzyć się może bowiem, że w jednej aktualizacyjnej paczce znajdą się tylko listy hostów (bardzo lekka, od kilkudziesięciu do kilkuset kilobajtów), może pojawić się również całkiem pokaźna liczba nowych sygnatur i wtedy rzecz jasna waga rośnie (przeważnie kilka MB).
Jak szybkie/wolne masz łącze?
Przy ustawieniu częstych aktualizacji np. interwał co godzinę myślę, że większych kłopotów być z tym nie powinno Wink


Re: Emsisoft Anti-Malware - rafikrafiki - 08.10.2012

Skoro nowa wersja ma silnik BD, to trzeba zmienić to na polskiej stronce.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 08 paź 2012, 18:20

Można w tym programie łączyć licencje Question Mam dwie jedną z sg, a drugą z na pół roku. Czy da się je scalić w jedną ?


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 08.10.2012

rafikrafiki napisał(a):Można w tym programie łączyć licencjeMam dwie jedną z sg, a drugą z na pół roku. Czy da się je scalić w jedną ?

Nie.


Re: Emsisoft Anti-Malware - senior38 - 09.10.2012

Szukam tego programu.Może ktoś ma wolną licencję,będę wdzięczny.


Re: Emsisoft Anti-Malware - ktośtam - 09.10.2012

senior38 napisał(a):Szukam tego programu.Może ktoś ma wolną licencję,będę wdzięczny.

Zajrzyj tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Anti-Malware - preter - 11.10.2012

Korzystam sobie z nowej wersji EAM i... jest rewelacyjny. Leciutki, szybciutki i skuteczny.

@Eugeniuszuznalazłem literówkę w raporcie skanowania:

Emsisoft Anti-Malware - wersja 7.0
Ostatnia aktualizacja: 2012-10-10 19:48:56

Ustawienia skanera:

Typ skanu: Gruntowny skan
Obiekty: Rootkity, Pamięć, Ślady, C:\, D:\, E:\

Wykrywanie riskware: Wyłączone
Skanowanie plików skompresowanych: Włączone
Skanowanie ADS: Włączone
Filtr rozszerzeń plików: Wyłączone
Zaawansowana pamięć podręczna: Włączone
D ezpośredni dostęp do dysku: Wyłączone

Skanowanie uruchomiono: 2012-10-10 20:14:21


Przeskanowano: 412422
Wykryto: 0

Koniec skanu: 2012-10-10 20:43:45
Skan trwał: 0:29:24

Przy okazji zapytam, co to jest skanowanie ADS?
I dlaczego wykrywanie riskware i bezpośredni dostęp do dysku są wyłączone w pełnym skanowaniu?


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 11.10.2012

preter napisał(a):Przy okazji zapytam, co to jest skanowanie ADS?

Skanowanie w alternatywnych strumieniach danych (Alternate Data Streams), czyli wykrywanie plików rootkitów <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
preter napisał(a):I dlaczego wykrywanie riskware i bezpośredni dostęp do dysku są wyłączone w pełnym skanowaniu?

To zaawansowane funkcje i powinny być używane przez doświadczonych użytkowników.
preter napisał(a):@Eugeniuszu znalazłem literówkę w raporcie skanowania:

No to będzie naprawione - dziękuję.


Re: Emsisoft Anti-Malware - k1ub2a - 11.10.2012

Witam,
Ogólnie podczas normalnej pracy na komputerze EAM 7 jest w zasadzie nieodczuwalny poza pewnymi wyjątkami: gdy uruchamiam nową aplikację użycie procesora przez aplikację dochodzi do 30 - 40 % oraz podczas instalacji aktualizacji przez sam program kiedy to jest w stanie użyć nawet ponad 50% procesora.
Czy takie zachowanie jest normalne?
Dodam, że posiadam system win 7 64 bit a procesor to Intel Pentium p6100 2x2,00 Ghz


Re: Emsisoft Anti-Malware - PascalHP - 19.10.2012

Przedwczoraj został wydany nowy, stabilny build.
Cytat: Emsisoft Anti-Malware 7.0.0.12 is a minor maintenance update for improved overall stability and performance:
Improved surf protection host list.
Optimized loading of signatures.
Display bug in scan result list fixed.
Registry traces removal issue fixed.
Restoring of false detected email attachments fixed.
Problem while submitting malware during scan process fixed.
License changing problem in running guard fixed.
Auto update and scheduled scans scheduling problem fixed.
Minor GUI bugs in freeware mode fixed.
Minor problem in performance settings dialog fixed.
Whitelist export bug fixed.
Minor improvements in logging system.
Added a switch to enable/disable caching in commandline scanner.
Problem when removing malware located in archives with commandline scanner fixed.



Re: Emsisoft Anti-Malware - Waldi - 31.10.2012

Jeden dzień nie aktualizowałem Emsi a tu... blisko 60 MB do pobrania? Zainstalowało, a tu zmian w numerze wersji... coś spore te sygnatury...Wink


Re: Emsisoft Anti-Malware - Eugeniusz - 31.10.2012

Zmieniono klasyfikację kilkunastu tysięcy sygnatur - to była pojedyncza operacja.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 03.11.2012

Dobry wieczór
Czy możliwe jest,aby Emsisoft Anti-Malware w spółce z Online Armor blokował funkcję przywracania systemu w siódemce windowsa ?


Re: Emsisoft Anti-Malware - Miquell - 03.11.2012

Exploits napisał(a):Czy możliwe jest,aby Emsisoft Anti-Malware w spółce z Online Armor blokował funkcję przywracania systemu w siódemce windowsa ?
Hm..., Raczej mało prawdopodobne Suspicious
Chyba, że przywracanie odbywa się nie z poziomu systemu, ale z zewnętrznego programu (np. do robienia kopii zapasowych), którego działanie z jakichś powodów jest blokowane przez moduł OA.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 03.11.2012

Do kopi używam Ocster Backup Pro,ale ostatnio chciałem cofnąć się w czasie.Wybrałem pkt i po zakończeniu ujrzałem komunikat ,że nie można było przywrócić plików. System tworzy pkt przywracania systemu jednak nie można z nich skorzystać.Próbowałem z kilkoma i ciągle to samo.


Re: Emsisoft Anti-Malware - Miquell - 03.11.2012

Spróbuj wyłączyć Antimalware:
1. Z prawo-kliku na ikonie EAM w zasobniku systemowym wyłącz ochronę
2. Następnie uruchom okno dialogowe (klawisz z logo win + klawisz "R") i wpisz "services.msc" i dalej na ok.
3. Na liście procesów która się otworzy znajdź EAM i go wyłącz

Wyłącz również OA i dopiero wtedy spróbuj przywrócić system.
Więcej informacji masz tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Emsisoft Anti-Malware - Exploits - 03.11.2012

Teraz mam możliwość wyłączenia czy nawet odinstalowania softu,ale co gdy nie będzie można uruchomić systemu ? Nie będzie można skorzystać z pkt. Trochę taka za ostra ta ochrona. Ja akurat odinstalowałem i przywracanie działa.