SafeGroup
Pogawędki VII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki VII (/thread-3037.html)



Re: Pogawędki VII - ktośtam - 21.06.2011

asg napisał(a):
Meir napisał(a):Byłem kilka razy w Holadnii-prześliczny kraj...jak się bogato nie ożenię to wyjadę tam albo wrócę do mojej kochanej Flandrii Wink

Chyba Cię tam nie przywitają chlebem i solą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A ja się tu z żadną dyskryminacją jeszcze nie spotkałem. Wręcz przeciwnie - nasi sąsiedzi są bardzo mili i pomocni, w poprzednim miejscu zamieszkania, kiedy urodził się nam syn, to sąsiedzi przynosili mu prezenty, dostaliśmy kartki gratulacyjne (taki zwyczaj w NL), nawet nie wiedzieliśmy, że jeden z sąsiadów robił nam zdjęcia jak wybieraliśmy się do szpitala Grin i zrobił nam niespodziankę przynosząc je nam jak wpadł ze swoją żoną do nas na kawę/herbatę. Często z nami rozmawiali, pytali o Polskę, o nasze rodziny, jak sobie radzimy sami tak daleko i z małym dzieckiem, często zupełnie bezinteresownie okazywali pomoc, kiedy najbardziej jej potrzebowaliśmy (bo był niestety taki czas i tutaj w NL) - od żadnego z "rodaków" nie usłyszeliśmy wtedy nawet słowa otuchy... Dzięki takim ludziom, nigdy nie czułem się gorszy od nich i za to im dziękuję i po dziś dzień wspominam z sympatią i szacunkiem (mam nadzieję, że oni nas również...).
Natomiast mianem hołoty określa się tu Polaków, którzy przyjeżdżają na sezon do roboty u bambra albo na szklarniach, robią trzodę, chodzą pijani i drą ryje na ulicy. Czasem wstyd się po polsku odezwać w sklepie kiedy za, lub przed nami, stoi grupka bezzębnych reprezentantów PL, w brudnych roboczych ubraniach, drą się do siebie na cały sklep, że "ku..a, Zenek weź jeszcze trzy zgrzewki tego najtańszego browara".
Nie uczą się języka, nie wykazują najmniejszej ochoty do integracji - bo i po co, za 2 - 3 misiące i tak ich już tu nie będzie, a opinii o nich musimy słuchać my - ludzie, którzy starają się udowodnić, że Polacy to nie ta zgraja baranów, których najbardziej widać - to także ludzie "normalni", którzy chcą żyć normalnie w Holandii, skoro w swoim własnym kraju nie mogą, bądź nie chcą. I nigdy nie broniłem i nie mam zamiaru bronić tych ćwoków, dzięki którym mamy taką właśnie opinię - burak to burak i nie ważne, że "swój". Im mniej ich tutaj będzie, tym lepiej.

P.S.
I jeszcze słowo sprostowania - nie ujmuję nikomu tylko dlatego, że ma gorszą pracę ode mnie - żadna praca nie hańbi i dobrze, że ludzie wolą pracować w NL, niż grzać ławeczki w PL, ale należy szanować zwyczaje i kulturę kraju, który nas gości - w końcu jak zaprasza Cię do domu znajomy, sąsiad itd... to nie niszczysz mu domu i go nie obrażasz, prawda?


Re: Pogawędki VII - Meir - 21.06.2011

asg napisał(a):
Meir napisał(a):Byłem kilka razy w Holadnii-prześliczny kraj...jak się bogato nie ożenię to wyjadę tam albo wrócę do mojej kochanej Flandrii Wink

Chyba Cię tam nie przywitają chlebem i solą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A skąd Ty Panie "Wszystkowiedzący" Tongue byli cudowni i traktowali mnie jak członka rodziny-doświadczenia emigracyjne mam tożsame z kolegą @Ktostam więc nie bzdurkaj @asg...natomiast co do"chleba i soli" wśród pracodawców to z prawdziwym bydłem spotkałem się tylko i wyłącznie w Polsce...dlatego sobie obiecałem,że już nigdy u żadnych zakompleksionych chamównie będę pracował...albo u siebie albo wyjazd z Tuskolandii.


Re: Pogawędki VII - Plati - 21.06.2011

@Ktostam - nie wiedziałem że Geert Wilders ma takie chore poglądy o Polakach, do tej pory wydawał mi się rozsądnym politykiem, możesz (jak chcesz oczywiście) czy w NL polityka też jest na podobnym poziomie co w PL? Znasz jakichś Mohamedów, Abdulów, mili są (mam o nich niezbyt pozytywną opinię po tym co piszą w internecie)?


Re: Pogawędki VII - ktośtam - 21.06.2011

@Plati
Polityka wydaje się być na wyższym poziomie niż w PL.
Słowo sprostowania: populizm uprawia GW pisząc o anty-imigranckiej polityce PVV. Pan Wilders oraz jego partia nie są wrogo nastawieni do Polaków ani do innych narodowości ze wschodniej Europy - sam Geert Wilders pojął za żonę węgierkę (o ile się nie mylę). Jego polityka uderza szczególnie w imigrantów z krajów muzułmańskich, bo to głownie oni są sprawcami przestępstw w NL i to głównie oni wykorzystują do bólu bardzo pobłażliwy holenderski system socjalny. To głownie oni tworzą "getta" i z tym właśnie walczy G. Wilders i PVV. Niewykluczone, że jeżeli emigranci z Europy wschodniej nie zmienią swojego podejścia do życia w NL, to również staną się celem PVV, ale z tego co widzę jest coraz lepiej: sporo znajomych poszło do szkoły i uczy się języka, zaczęli legalnie wynajmować mieszkania (a nie po 10 osób na 3 pokojach), zmieniają tablice rejestracyjne z PL na NL.

Druga sprawa: znam Mohamedów itd. ale staram się trzymać od nich z daleka. Powód jest prosty: może to i fajni ludzie na zewnątrz, ale ich religia... fanatyzm. I chociaż nie okazują tego na co dzień, to wiem, że w swoim gronie to są inni ludzie.


Re: Pogawędki VII - zord - 21.06.2011

dziś na mieście wydziałem Googlowóz oj będzie szpiegowanko zbieranie adresów MAC itpTongue


Re: Pogawędki VII - ktośtam - 21.06.2011

zord napisał(a):dziś na mieście wydziałem Googlowóz oj będzie szpiegowanko zbieranie adresów MAC itpTongue

Ale ze mnie typ. W pierwszej chwili przeczytałem Gnojowóz. Potrzebuję więcej snu Tongue


Re: Pogawędki VII - Meir - 21.06.2011

A kiedy ja jeździłem do Belgii -Antwerpią "trząsł" Vlaams Blok i jakoś nie odczuwałem z tego powodu żadnego dyskomfortu...nigdy nie słyszałem żeby ktoś z Flamaków atakował biernie czy czynnie Polaków...co do Arabów to znałem wielu młodych Marokanów-bardzo mili ludzie-nie mam do nich żadnych zastrzeżeń...czego nie mogę powiedzieć o ortodoksyjnych Żydach którzy są strasznymi fanatykami i ksenofobami...wiele razy słyszałem od naocznych świadków historie o afrontach jakie spotykały naszych rodaków z ich strony...


Re: Pogawędki VII - Lord Zgon - 22.06.2011

Ja tam uznaję jedynie braci Słowian, reszta narodów świata pić nie umie Wink


Re: Pogawędki VII - Meir - 22.06.2011

@Lordzie...co sięz Tobą dzieje Question Znowu jesteś na odwyku ?
To jakieś fatum Smile
Jest tu ktoś z nad morza ? Rybki w nadmorskich smażalniach są teraz drogie ? Nie byłem nad Bałtykiem już 5 lat,więc podejrzewam,że ceny poszły w górę Wink


Re: Pogawędki VII - andrzej76 - 22.06.2011

Tatarzy i Kozacy też dobrze "ładują" wódę, nie ma co,dają radę nawet Nam.(polakom).


Dodano: 23 cze 2011 00:43

Dorsz - u mnie 22 - 28 złoty zestaw, czyli 2 surówki, 150dkg frytek, 150dkg rybki, jestem kucharzem, i to głównie w sezonie moje zajęcie, dlatego brakuje czasu na wszystko, robota od 9,10 do 21-23, mam też halibuta, fląderkę, solę i pangę,( ceny podobne jak cena dorszyka) znasz zapewneMielno k. Koszalina ? Toć tam siedzę teraz całe 2 bite miesiące, i duszę się oparami tłuszczu. Po sezonie zjeżdżam na miasto, właściciel ma restaurację i tu i tam.


Re: Pogawędki VII - Meir - 22.06.2011

22-28 złocisze za zestawik ? To git Smile będę jadł na okrągło...Mielno ? Bardzo zacna miejscowość...ale tym razem : Gdańsk,Gdynia,Sopot.
Dzięki za info Andrzejek Smile


Re: Pogawędki VII - andrzej76 - 22.06.2011

Spoko, no problem, znając życie w Trójmieście będzie o wiele drożej, chociaż może się mylę, jak tam będziesz Meir, i będziesz przegryzał rybkę, daj później znać , jakie tam ceny mają, ok.


Re: Pogawędki VII - Meir - 22.06.2011

W poniedziałek zdam raport Wink


Re: Pogawędki VII - Kolos28 - 22.06.2011

Do Mielna oraz Kołobrzegu dużo poznaniaków jeździ - ja jednak zawsze odwiedzam okolicę trójmiasta, Stegnę, Krynicę Morską, a najbardziej lubię na rybkę jeździć do SztutowaTongue


Re: Pogawędki VII - andrzej76 - 23.06.2011

Tak, zgadza się, w Mielnie 75% turystów to poznaniacy.


Re: Pogawędki VII - Lord Zgon - 23.06.2011

Meir napisał(a):@Lordzie...co się z Tobą dzieje Question Znowu jesteś na odwyku ?


Nie, teraz jestem w cugu Wink

Hakier ze mnie mierny, spec od zabezpieczeń też, więc się mało udzielam. Pijackiego bełkotu mało kto chce słuchać Wink
A że aktualnie znów chcę wybrać jak najlepszy zestaw dla mojej Krysi, to zawitałem na foruma. Fajerłola już wybrałem, teraz zastanawiam się nad antyvirem. Avira raczej zdechła, więc pewnie Avasta wybiorę i znów zniknę na jakieś pół roku.


Re: Pogawędki VII - Plati - 23.06.2011

zord napisał(a):dziś na mieście wydziałem Googlowóz oj będzie szpiegowanko zbieranie adresów MAC itpTongue


Wrocław dobrze widać w norc.pl, widać też moje miasto.


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 23.06.2011

A co to za miasto, jeśli można wiedzieć??


Re: Pogawędki VII - Plati - 23.06.2011

Nie można niestety.Suspicious


Re: Pogawędki VII - zord - 23.06.2011

nowy utorrent wyszedł jak by ktoś potrzebował 3 z odblokowanym DHT na privach to proszę bardzo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]