SafeGroup
Pogawędki VII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki VII (/thread-3037.html)



Re: Pogawędki VII - Piotrex44 - 04.07.2011

a myślałeś nad Emsisoft A-M do tego zapka Comodo i zestaw nie do pobiciaGrin


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 04.07.2011

No myślałem, ale...mam swoje powody Smile


Re: Pogawędki VII - ktośtam - 05.07.2011

Emsisoft A-M będzie można wziąć pod uwagę po wydaniu wersji 6, bo póki co, to v5 potrafi dać się we znaki.
U mnie na przykład strasznie opóźniała start systemu, uruchamianie aplikacji i jakoś słabo integrowała się z Centrum Zabezpieczeń W7 - raz była a raz nie, a system był świeżo po formacie, więc jakikolwiek syf po mojej stronie odpada.
Ale jak wyjdzie 6, to nie omieszkam przetestować.


Re: Pogawędki VII - buri - 05.07.2011

Wyspany, aż chce się powiedzieć wreszcie!


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 05.07.2011

Już po sesji? Smile


Re: Pogawędki VII - buri - 05.07.2011

No bez takich?! Ja bez sesji? Nie przesadzaj, jutro dwie poprawy oraz wrzesień też o mnie nie zapomina. Jednak patrząc z perspektywy lat to nic nie mam. Albo człowiek już nie czuje tego, skill w końcu jest po 4 latach studiowaniaWink


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 05.07.2011

Ja tam nie wiem ile trwa sesja Smile


Re: Pogawędki VII - nikita - 05.07.2011

kamil10506 napisał(a):Zmienię po formacie dysku, który zrobie po powrocie do domu. Najpierw zainstaluje trial, jesli bedzie dobrze, kupie v2011 i zaktualizuje do 2012, kiedy wyjdzie PL.

Kiedyś sobie powiedziałem, że nigdy nie zapłacę na oprogramowanie zabezpieczające i będę się starał szukać ukojenia w darmowych rozwiązaniach. Miałem chwile słabości jak Outpost oferował dożywotnią licencje na firewalla w przystępnej cenie, ale nie złamałem się Wink (oczywiście nie obrażam nikogo!).

@buri , pamiętam jak dziś moją pierwszą sesję. Wróciłem do rodzinnego miasta i miesiąc siedziałem przed komputerem i TV, bo nie byłem dopuszczony do żadnego egzaminu. Teraz też mam 1 wrzesień, ale co to dla nas Wink


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 05.07.2011

Nikitagorbaczow, oczywiścir, wiem, że zestaw za darmo może być równie dobry, ale
1. Mam już odłozoną kaskęna licencje Smile
2. Kaspersky...to Kaspersky Smile. Wszystko, co mi potrzebne już ma, w jednym produkcie. To też trzeba uznać za plus. Doloże tylko MBAMa PRO tyle. Chyba nawet zrezygnuję ze SpySheltera.


Re: Pogawędki VII - morphiusz - 05.07.2011

E tam, dla mnie to strata kasy na coś, co możesz zastąpić, a tu tracisz te 100 ileś tylko dlatego, że to Kaspersky Smile
Takie jest moje zdanie .


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 05.07.2011

Znalazłem lickę za 50 zł Wink


Re: Pogawędki VII - Plati - 05.07.2011

kamil10506 napisał(a):Nikitagorbaczow, oczywiścir, wiem, że zestaw za darmo może być równie dobry, ale
1. Mam już odłozoną kaskęna licencje Smile


Nie wolałbyś sobie kupić coś innego zamiast licencji?


Re: Pogawędki VII - nikita - 05.07.2011

Np dobrej whisky i paczki diarumów? Tongue

Swoją drogą, czy KIS 2012 ma możliwość dostosowania instalacji? W 2011 mnie okrutnie irytowało, to że trzeba zainstalować "full zestaw". Oddałem roczną licencję za darmo, bo jakoś mi nie siedzą osobiście pakiety IS.


Re: Pogawędki VII - bardok206 - 05.07.2011

instalujesz full


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 05.07.2011

Co się mnie czepiacie? Kupuję lickę i tyle Smile


Re: Pogawędki VII - nikita - 05.07.2011

bardok206 napisał(a):instalujesz full

Bezsensu... Instalowanie modułów, z których się nie korzysta. Oczywiście, że można wyłączyć, ale fakt ich obecności jest beznadziejny dla kogoś kto nie potrzebuje np. kontroli rodzicielskiej lub anty-spamu Wink


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 05.07.2011

To się zgadza, powinna być możliwość komponentów. Dobrze, że można je wyłączyć Tongue


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 05.07.2011

Ale i tak marnują miejsce na dysku.
Wiem, staromodne myślenie. Dyski 1TB a ten mówi o oszczędzaniu miejsca "P


Re: Pogawędki VII - nikita - 05.07.2011

Eugeniusz napisał(a):Ale i tak marnują miejsce na dysku.
Wiem, staromodne myślenie. Dyski 1TB a ten mówi o oszczędzaniu miejsca "P

Nie chodzi tyle o miejsce na dysku (większość osób i tak posiada zewnętrzne na muzykę, filmy, czy inne dane) co o sam fakt bezużyteczności tych modułów. To tak jak byś całe życie korzystał z MS Office i nie miał zamiaru rezygnować, ale mimo wszystko zainstalował LibreOffice i z niego nie korzystał Grin

Na decyzję producentów wpływa trochę biznes. Może nie każdy to tak widzi, ale niestety w szerszej (światowej) skali panuje zasada "jeśli damy użytkownikowi możliwość wyłączenia czegoś, to pewnie to zrobi". Jeśli to zrobi bardziej lub mniej świadomie, obniży się poziom niezawodności programu, co wpłynie na niezadowolenie małych nieświadomych człowieczków.
Cytat: Mam KIS i mi powpuszczał wirusy None

Aczkolwiek i tak jestem zdania, że powinna być furtka dla świadomych i doświadczonych użytkowników.


Re: Pogawędki VII - tommyklab - 06.07.2011

nikitagorbaczow napisał(a):Np dobrej whisky i paczki diarumów? Tongue

Swoją drogą, czy KIS 2012 ma możliwość dostosowania instalacji? W 2011 mnie okrutnie irytowało, to że trzeba zainstalować "full zestaw". Oddałem roczną licencję za darmo, bo jakoś mi nie siedzą osobiście pakiety IS.


Producent od wersji 2011 postanowił "tylko full" i basta, nie można kaleczyć zestawu IS. można powyłączać moduły po instalacji.


Dodano: środa, 6 lipca 2011, 10:52

nikitagorbaczow napisał(a):Na dzień dzisiejszy darmowe rozwiązania całkowicie mi wystarczają, a nie są to programy z możliwie najwyższej półki.

Używaj np. MSE i w czym masz problem?


Dodano: środa, 6 lipca 2011, 10:55

kamil10506 napisał(a):Znalazłem lickę za 50 zł Wink

Szukaj, szukaj, ja lecę na licce za 80PLN(KIS2010);2lata na 3 kompy i jeszcze pozostało 181 dni Wink
Bzdura, że blokują, trzeba tylko wiedzieć jak kupować Smile