SafeGroup
Pogawędki VII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki VII (/thread-3037.html)



Re: Pogawędki VII - andrzej76 - 07.07.2011

kamil10506 napisał(a):Panowie, tylko żeby nie było kłótni. O gustach się sie dyskutuje. Każdy lubi co innego i to jest normalne.


Racja i prawda, kończę. Używamy co chcemy.


Re: Pogawędki VII - ktośtam - 07.07.2011

To nie kłótnia - to dyskusja Smile


Re: Pogawędki VII - tommyklab - 07.07.2011

Kiedyś, kiedyś za czasów suse 10.2 po aktualizacji mi się wysypał, było tego jakieś 1.2GB

Na windowsie nie trzeba defragmentować, a wręcz niewolno tego robić jak się ma dysk SSDTongue


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 07.07.2011

facecik napisał(a):Andrzeju, ale nieświadome osoby działają tylko na Windows , na linuksie nie ma nieświadomych raczej Wink

Spójrz na to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: czwartek, 7 lipca 2011, 14:26

zord napisał(a):mnie od wielu lat nic nie atakuje tych aktualizacji też nie ma zbyt wiele kilkanaście poprawek na windows 7 gdzie na linuxie potrafi być ich kilkaset
nigdy też po zainstalowaniu aktualizacji system mi się nie rozsypał co na linuxie spotkało mnie kilkakrotnie

Zord, czasami mam wrażenie że Ty specjalnie robisz "coś" by ten Linux padł.
Jeśli nie przerwiesz procesu instalacji/aktualizacji, powinno być w porządku. Zresztą... w nowszych Windowsach też wystarczy zrestartować komputer podczas konfiguracji i będą problemy. Jeśli nie z całym systemem, to na pewno z aktualizacjami.

"Burdel" w Linuksie wynika z jego modularnej budowy.
Ile Windows 7 zajmuje miejsca na dysku? Przyjmijmy że 10GB. Na te 10GB składają się biblioteki, aplikacje, sterowniki.
Ubuntu zajmuje mniej niż 3GB. Też tam są aplikacje (znacznie więcej, bo jest pakiet biurowy, multiplatformowy komunikator), cała masa potrzebnych bibliotek, sterowniki.
Tyle że widzisz co jest, a czego nie ma. I możesz usunąć. Ale w głowie wydaje się "rany boskie, ile ten Ubuntu ma zależności!".


Re: Pogawędki VII - andrzej76 - 07.07.2011

Eugeniusz napisał(a):Spójrz na to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nie wiedzą co jest dobre!! Sami fanboye Windowsa.


Re: Pogawędki VII - raider21 - 07.07.2011

żeby linux padł trzeba się nieźle napracować


Re: Pogawędki VII - andrzej76 - 07.07.2011

Są trzy kwestie za które go cenię:
1.Szybkość
2.Lekkość i prostota
3. Darmowy


Re: Pogawędki VII - zord - 07.07.2011

andrzej76 napisał(a):Są trzy kwestie za które go cenię:
1.Szybkość
2.Lekkość i prostota
3. Darmowy


1 Windows działa jednak szybciej
2 lżejszy nieco od Windowsa ale czy prostszy nie koniecznie
3 tu muszę się zgodzić


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 07.07.2011

Prostota:każdy będzie uważał inaczej, jaki system jest prostszy...Przecież zależy to od człowieka, jego upodobań...


Re: Pogawędki VII - bardok206 - 07.07.2011

Jeżeli ktoś używa komputera do www jedynie i kilku mniejszych spraw to linux wystarczy. Ale jeżeli jesteśmy skazani na jakiś program,a odpowiednika nie ma lub jest słabszy to zostaje tylko win.


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 07.07.2011

I tak większości zależy na cenie.
Jeśli ktoś przegląda internet, komunikuje się, słucha muzyki, ogląda filmy to Linux będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.
Z graniem w gry, profesjonalną pracą (nie wiem jak wygląda sytuacja z CAD) może być trochę gorzej.
Z Windows korzystam tylko dlatego bo muszę czasami sprawdzić jakąś aplikację. Żeby nie to, z chęcią skasowałbym Windows.


Re: Pogawędki VII - PascalHP - 07.07.2011

Nie wiem o co wy się tu kłócicie...

Linux działa szybciej, ale zależy na jakim środowisku i zależy jaka aplikacja, bo np. Flash działa lepiej na Windowsie. Poza tym Linux potrafi nieźle grzać procka i dysk.

Lekkość, Damn Small Linux może i uruchomisz na starym komputerze, ale też nie można liczyć na nie wiadomo co.

Prostota, to już zależy dla kogo. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, ale jednak Windows przy prostocie i tak wygra, bo jednak wszystko zrobisz z Panelu Sterowania i klikając dwukrotnie na ikonę instalatora, nie mówiąc o instalacji jakiegoś mniej znanego sprzętu.

Darmowy - Największa zaleta Linuxa i w sumie jedyna, o której dyskutować się nie da.


Re: Pogawędki VII - andrzej76 - 07.07.2011

Eugeniusz napisał(a):Z Windows korzystam tylko dlatego bo muszę czasami sprawdzić jakąś aplikację. Żeby nie to, z chęcią skasowałbym Windows.


Dokładnie, zrobiłbym to samo co Ty.


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 07.07.2011

Zmniejszyłem obraz instalacyjny Windows XP Home SP2 z 588MB do 266MB, co mnie satysfakcjonuje Smile.
Zostaje przetestować.
Zastanawiałem się nad wybraniem XP Gold Release (czysty XP, bez SP1, SP2, czy SP3, taki jaki był w chwili wydania), miał trochę mniejszy rozmiar ale stwierdziłem że ryzyko awarii jest za duże.


Re: Pogawędki VII - zord - 07.07.2011

Gienek masz tam do pobrania polską wersje Windows Thin PC ?


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 07.07.2011

Nie, jest tylko po angielsku.


Re: Pogawędki VII - zord - 07.07.2011

ostatnio testowałem i trochę lżejszy do zwykłej 7 ale strasznie dużo wycieli


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 07.07.2011

I tak "to" się kończy za miesiąc. Będę miał święty spokój ze spamem z Microsoftu.
//o, nawet się zainstalował na vboksie


Re: Pogawędki VII - Piotrex44 - 07.07.2011

Z xp polecam modyfikację JG2011
Gość naprawdę zna się na rzeczy przez co mamy bardzo szybki system,stabilny i mało zasobożerny..
na virtualu go mam więc jak coś mogę wrzucić zrzuty ekranu..


Re: Pogawędki VII - KaMiL - 07.07.2011

Piotrex, to wrzuć Smile