SafeGroup
Pogawędki VII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki VII (/thread-3037.html)



Re: Pogawędki VII - Blade - 27.07.2011

Aha


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 27.07.2011

Łeee ja mam padnięty napęd, nie mam jak zainstalować w cywilizowany sposób systemu operacyjnego Tongue
Debiana i Ubuntu 11.04 instalowałem przez sieć, po kablu. Ubuntu 10.04 instalowałem z dysku, emulując napęd w pamięci Craze, podobnie zrobiłem z Fedorą 15 i PCLinuxOSem.

Windows przywracam z obrazu Acronisa. Jak obraz się uszkodzi, to będzie koniec.


Re: Pogawędki VII - PascalHP - 27.07.2011

Nie szybciej pendrivem? Grin


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 27.07.2011

Pascal, jesteś n-tą już osobą która mi to proponuje Sad).


Re: Pogawędki VII - PascalHP - 27.07.2011

Jak podłączysz pendrive, to nie wyświetla się na liście dysków twardych? Bo u mnie tak jest. Dopóki nie podłącze, to nie ustawię priorytetu pamięci USB.

Tak poza tym: Czemu używasz archaicznego K-Meleona? Grin


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 27.07.2011

Nic takiego nie ma. Zresztą zapytaj się wujaszka Google "toshiba m45 boot from usb".
K-Meleon? Zainstalowany podczas moich walk z lekkimi przeglądarkami. Został jako rezerwa. Archaiczny? Nie. Raczej odrobinę dojrzały Smile

//muszę wytrzymać z tym notebookiem tak gdzieś z rok, wtedy odziedziczę może laptop brata Tongue


Re: Pogawędki VII - PascalHP - 27.07.2011

Rozumiem, że nie muszę szukać, bo nic nie znajdę Tongue
Nie lubię dojrzałości programów czy systemów, bo dla mnie są po prostu przestarzałe.


Re: Pogawędki VII - Blade - 27.07.2011

Czy temperatura procesora 44 C (AMD Phenon II X4 945) w spoczynku i podczas 15 minutowej gry jest odpowiednia?
Pytam bo nie wiem czy muszę go odkurzyć w trybie pilnym czy może jeszcze tak po chodzić.
Chodzi o to czy się nie przegrzewa.
Temperaturę sprawdziłem w BIOSie.
W Current SYSTEM Temperature pokazuje mi 30 kilka stopni Nie jest za wysoka?


Re: Pogawędki VII - Eru - 27.07.2011

Uruchom OCCT i daj na test z godz - może 2 jeżeli temp będzie za wysoka to program zakończy test i wtedy będziesz wiedział przy jaka temp jest za wysoka - lub poszukaj na googlach jaka temp jest max dla tego proca a jaką masz aktualnie - jeżeli różnica pomiędzy max a tą co masz jest w granicach 10 powiedzmy 20 st to według mnie nie masz się czym przejmować - no ale mogę się mylić - i nie napisałeś czy chłodzenie box czy inne Tongue


Re: Pogawędki VII - PascalHP - 27.07.2011

Spokojnie, temperatury masz w normie. Odkurzanie komputera nie jest jakimś wielkim obowiązkiem. Poza tym, teraz te komputery mają tak zaprojektowane chłodzenie, że mało się kurzy w środku.

70*C nie jest krytyczna, ale wysoka.

Też wiadomo, że jak ktoś odpali aplikację, która żre procesor 100%, to nawet odkurzony się nagrzeje.


Re: Pogawędki VII - Blade - 27.07.2011

Mam boxowe chłodzenie
Sory że tak dupę zawracałem ale z przyczyn bardziej złożonych nie wyciągnę pudła spod biurka a nikt w domu nie lubi tego robić Tongue


Re: Pogawędki VII - mateusxzz - 27.07.2011

Gieniu a na jakie studia po technikum ? Tongue


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 27.07.2011

Informatyczne? Gdzie to nie wiem. Na pewno nie Radom Tongue


Re: Pogawędki VII - shinjiru - 27.07.2011

nah trzeba się będzie zara na linuxa przesiąśćbtw. jak w ogóle potwierdzać polecenia wklepane w terminal? Bo biore enter i mam wpisać hasło [potwierdzić],ale się nie da Craze


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 27.07.2011

Jak wpisujesz np.
sudo apt-get install vrms* <enter>
i poprosi o hasło:
sudo password for bozydar:
||
to wpisujesz normalnie hasło. Nic się nie pojawi (żadne gwiazdki, słoneczka), ale system to "zobaczy"
*vrms to "wirtualny Richard Stallman". Jak go zainstalujesz i wpiszesz w konsoli vrms to Ci się wyświetlą pakiety z zamkniętym kodem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki VII - ktośtam - 28.07.2011

Teściki przeglądarki Dolphin HD @SGS Smile


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 28.07.2011

Jaki śmieszny sidebar na forum Smile


Re: Pogawędki VII - zord - 28.07.2011

wydaje mi się że już za dużo tego wszystkiego forum powinno być proste i bez zbędnych dodatkówTongue


Re: Pogawędki VII - Plati - 28.07.2011

Szkoda że mam komputer na gwarancji i kartę graficzną od nvidiiWall


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 28.07.2011

To źle że masz komputer na gwarancji i kartę Nvidii? Ja tam bym się cieszyłWink )


Dodano: czwartek, 28 lipca 2011, 13:49

Szybko rośnie liczba "lubiących" na Facebooku.