SafeGroup
Pogawędki VII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki VII (/thread-3037.html)



Re: Pogawędki VII - morphiusz - 13.08.2011

apple to wykorzystał Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki VII - shinjiru - 13.08.2011

Apple to fail..None tak czy owak to windows jest nie poważny rozumiem,że chcą zarobić, ale bez przesady... jakby nie mogli sprzedać jednego cholernego systemu z zaawansowanymi ustawieniami w instalatorze choćby za te 500zł [na nasze lol]przecież i tak by kupę kasy zgarnęli...


Re: Pogawędki VII - buri - 13.08.2011

Szczerze? Dla mnie jak coś są dwie wersje Win7 HP i Enterprise, a reszta to bezsens. Pierwsza dla zwykłych ludzi, bo Ultimate instalują chyba dla szpanu, a druga dla tych co wiedzą po co są te dodatkowe opcje.
Osobiście korzystałem z Pro, gdyż taką dostałem z uczelni, a ludzie z neta pirata ulti bo lepsze Wall - na całe szczęście trochę ludzi uświadomiłem.

Rodzaje Win to pikuś przy Linuksie, ale tutaj akurat można się bawić, bo z czasem granica raczej zaciera się tylko do środowisk graficznych oraz deb-rpm.


Re: Pogawędki VII - Konto usunięte - 13.08.2011

Na wiki macie ładne porównanie edycji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W Ultimate jest np. AppLocker czy BitLocker, to nie są opcje dostępne dla szpanu...
Enterprise nie jest w sprzedaży.


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 13.08.2011

Tak czy owak, model sprzedaży XP był najlepszy...


Re: Pogawędki VII - buri - 13.08.2011

lukasamd napisał(a):W Ultimate jest np. AppLocker czy BitLocker, to nie są opcje dostępne dla szpanu...
Enterprise nie jest w sprzedaży.

Mam nadzieję iż zrozumiałeś moje przesłanie "druga dla tych co wiedzą po co są te dodatkowe opcje." - Ent i Ulti mają te same funkcje więc o jedno chodzi. choć może niewyraźnie napisałem, mam nadzieję iż teraz wszystko jasne [kurde nie wiem jak to inaczej w słowa ubrać, to odniesienie było raczej trochę za mocno uogólnione widać] . Dwie wersje to wystarczająca ilość + ewentualnie 3 opcja dla biznesu jak potrzebują czegoś dodatkowego. Ja jestem zwykłym użytkownikiem i raczej małe szanse bym wykorzystał te dodatkowe opcje/programy, dlatego taka ma prosta opinia.


Re: Pogawędki VII - shinjiru - 13.08.2011

no ok, ale czy nie mądrzej by było zrobić tak by te opcje sobie od nich ściągnąc/ dokupić, w jakiś tam sposób? W ogóle to to jest porażka, czasami mam wrażenie,że po zainstalowaniu systemu powinien się wyświetlać plik READ ME w którym by pisało "gratululację! Zainstalowałeś okno! Resztę syfu ściągnij z sieci... o ile masz dostęp ha ha ha [powolne oklaski] "None seriously?


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 13.08.2011

W Viście jest Windows Antytime Upgrade - jak masz np. Home Premium i chcesz do Business, to kupujesz w Marketplace aktualizację a system sam się aktualizuje (bez reinstalacji, w kilka minut), więc pewnie w takim Home Premium pewnie są instalowane wszystkie funkcje tylko ukryte/wyłączone/zablokowane.
Facepalm
Swoją drogą, ciekawy pomysł z dobieraniem funkcji systemu. Tyle że to wprowadza dodatkowe zamieszanie.


Re: Pogawędki VII - shinjiru - 13.08.2011

jak tak patrze jakie funkcje ma ultimate ,a jakich brak innym to aż się przestaję dziwić ,że ludzie to tak piracą...Micro$oft to paranoja ok za więcej trzeba płacić, ale to co oni robią...


Dodano: 13 sie 2011 20:38

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 13.08.2011

Applockera nie ogarniam:crazy:
Hmm najgorsze co można zrobić dla swojej prywatności to wejść przez Google Chrome na Facebooka Tongue


Re: Pogawędki VII - Konto usunięte - 13.08.2011

shinjiru napisał(a):jak tak patrze jakie funkcje ma ultimate ,a jakich brak innym to aż się przestaję dziwić ,że ludzie to tak piracą...Micro$oft to paranoja ok za więcej trzeba płacić, ale to co oni robią...


A jak takich idiotów nie ogarniam. Jak już piracą, to od razu i zawsze Ultimate. Po co? W 99% wypadków wystarcza Home Premium...
Ja mam z lapem + z MSDNAA Win7 Pro i szczerze to już mi za mało. Chciałbym poznać dokładniej AppLockera i BitLockera, a więc chyba skuszę się na wrzucenie ponownie Windows Server 2008 R2 z MSDNAA. Wtedy będę miał zresztą do ogarnięcia nawet "nieco" więcej Grin


Re: Pogawędki VII - buri - 13.08.2011

Eugeniusz napisał(a):więc pewnie w takim Home Premium pewnie są instalowane wszystkie funkcje tylko ukryte/wyłączone/zablokowane.

To już wcześniej wiedziałem i nawet mnie śmieszyło. To co mnie np. irytowało to, że nie można usunąć całego syfu dodatkowego jaki nam od ręki dają, a jest nie aktywny - przykład funkcje głosowe, a waga do 3,5 GB z tego co ludzie pisali (po usunięciu vlite - nie próbowałem bo nie lubię takich wynalazków).

Skończmy te przynudzanie w ciepły, komarowy wieczorek sobotni. Piwko bym se strzelił, ale jeszcze dobrze nie wydobrzałem ...

Od kilku dni siedzie na aukcjach, forach i szukam jakiegoś używanego sprzętu - kurde jak trudno coś wyrwać czasami, nie mam refleksu i parę okazji mi uciekło sprzed nosa. Skończy się na czymś średnim byle było i działało pewnieTongue


Re: Pogawędki VII - shinjiru - 13.08.2011

A da się te funkcje jakoś odblokować poza upgradem ?Dobra mniejsza sam poszukam, tak btw. Ile wam się pale moon/aurora/ff uruchamiają w najnowszych odsłonach? Mi ze 3 minuty Facepalm " no i jeszcze jedna sprawa; to prawda, że nie wolno defragmentować dysku różnymi defragmentorami? A jak dajmy na to teraz z defragmentuje Puranem ,a potem za tydzień tym systemowym to będzie to miało jakieś znaczenie?


Re: Pogawędki VII - Eugeniusz - 13.08.2011

shinjiru napisał(a):Ile wam się pale moon/aurora/ff uruchamiają w najnowszych odsłonach? Mi ze 3 minutywczoraj wystartowały od razu dzisiaj jak muł idą... coś się chrzani, czy co?

Za dużo Sad. Utwórz nowy profil i sprawdź czy na nim też tak się dzieje.
shinjiru napisał(a):"2minuty w google i znalazłem rozwiązanie gheez, że ty masz takie problemy"

Uprzedziłem go Smile
shinjiru napisał(a):to prawda, że nie wolno defragmentować dysku różnymi defragmentorami? A jak dajmy na to teraz z defragmentuje Puranem ,a potem za tydzień tym systemowym to będzie to miało jakieś znaczenie?

Wiesz co, gdybyś mieszał np. O&O Defragiem, a potem np. Diskeeperem to wtedy defragmentacja trwałaby więcej. Wiesz, każdy taki program ma swój algorytm.
Nie mniej, używaj jednego defragmentatora.
shinjiru napisał(a):A da się te funkcje jakoś odblokować poza upgradem ?

Hmm nie.


Re: Pogawędki VII - zord - 13.08.2011

niektóre funkcje da się odblokować
u mnie taki bitlocker nie działa sprzęt mam niezgodnyWall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki VII - Eru - 13.08.2011

Wypróbuj SpeedyFox - jeżeli nie pomoże to problem leży gdzie indziej

Eee tam nie wolno - wolno tylko każdy producent ma swoją technologię i swój sposób defragmentacji - jeden ułoży po swojemu to 2-mu nie będzie to pasowało i powie, że źle i ułoży po swojemu - taka niekończąca się zabawa Tongue


Re: Pogawędki VII - shinjiru - 13.08.2011

Daj spokój z tym speedy fox :crazy: nah


Re: Pogawędki VII - Eru - 14.08.2011

shinjiru napisał(a):Daj spokój z tym speedy fox


Nie wiem o co ci chodzi - on tylko optymalizuje profil w FF Tongue


Re: Pogawędki VII - buri - 14.08.2011

Kurde nie ma jak piekny początek dnia. Odpalam kompa, a Immunet na starcie zaczyna szaleć ... multum wpisów w autostarcie, no to włączam SSPremium (bo tylko przeglądam funkcje obecnie - za dużo komunikatów jak na moją rodzinkę) i blokuje wszystko jak leci. Kurde jakiś śmieć dosłownie, na całe szczęście MBAM wykosił wszystko czego ręcznie nie znalazłem. NPE już nic nie znalazł i znowu można normalnie używać Windowsa ...

Jak ja chce swój komputer i LinuksaFacepalm


Re: Pogawędki VII - Eru - 14.08.2011

Dodaj przeglądarkę do "organiczone aplikacje" w SS Premium i nie powinno być takich cyrków Tongue