SafeGroup
Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE (/thread-314.html)

Strony: 1 2 3


Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 25.07.2008

Witam,jaki polecacie antyspyware pod AVIRĘ FREE,oczywiście mówimy o darmowych,czy wogóle jest sens instalować taką aplikację??


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - Serafin - 25.07.2008

Dobrze jest mieć jakąś aplikacje tego typu, zwłaszcza przy avirze free, która nie wykrywa takich obiektów.
Mogę polecić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 25.07.2008

ok czyli do AVIRY FREE wystarczy np Spybot Search & Destroy(którego zresztą posiadam już na kompie od kilku latek)

Hej a co sądzicie o SPYWARE TERMINATOR pod avire free,z tego co wiem posiada ochronę w czasie rzeczywistym

to może SUPERAntiSpyware
potrzebny mi soft z ochroną w czasie rzeczywistym of course za free

więc biorę SPYWARE TERMINATOR(bo to co napisali na tamtej stronce jest śmieszne) plus comodo BO clean(co o nim sądzicie?)


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - Serafin - 31.07.2008

Spyware Terminator znajdował się kiedyś na czarnej liście programów antispyware.
Poczytaj ten temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


lunaticdreams Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - nero469 - 03.08.2008

Fakt,faktem mało jest dobrych darmowych antispyware''ów.
Jeśli już koniecznie musi być z ochroną rezydentną no to polecam spybota,chodż czasami możnaa się spotkać z pewnymi problemami,a mianowicie ochrona rezydentna się zawiesza.J
Ja niestety tego doświadczyłem,chodz powiemszczerze ja uzywam avg antispyware 7.5 bez ochrony tylko sam skaner i mi wystarcza,ochrona rez. to tylko dodatkowe obciążanie
kompa.Takie jest moje zdanie....P

p.s a co do Spyware Terminatora to odradzam stanowczo, przepuszcza bardzo dużo szpiegów
a pozatym jest słabySmile


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 03.08.2008

Spyware Terminator zainstalowałem i szybciej go doinstalowałem porażka cięzki soft aby miał ochonę w czsie rzeczywistym musi być zainstalowany toolbar .Porażka
spy bota mam już od kilku lat i gra ok, myślę jeszcze nad zainstalowaniem avg antispyware 7.5 albo SUPERAntispyware(też bez ochrony) i dowalić do tego online armor
a może spyware doctor????jako spyware???


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - nero469 - 03.08.2008

Polecam avg 7.5 antispyware jest bardzo dobry a w swojej bazie sygnatur ma ponad 1 315 851 wpisow szkodliwego oprogramowania.Naprawde polecamTongue)


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - Creer - 03.08.2008

Witam,

SAS jest bardzo dobrym programem, polecic moge rowniez MBAM.


Pozdrawiam,
Piotr


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 04.08.2008

Wyczytałem nawildersseciurity.com że AVG Anti-Spyware 7.5 już nie będzie aktualizowany po nowym roku bo ma wejść w skład pakietu AVG
więc wybieram SUPERAntispyware Free.


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - nero469 - 04.08.2008

Jak nie jak ja tez to czytalem i caly czas mi sie aktualizuje<


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 04.08.2008

orientujecie się czy SUPERAntyspyware wykrywa też rootkity?????bo jeśli tak to wyłączę tą ocję w Aivirce

hej a co myślicie nad AVIRA free plus SPYWARE BLASTER (bo ma ochronę w czasie rzeczywistym i jest za free)
+SUPERAntispyware(free)+online armor(free)dobry zestawik????

hej czy miał ktoś z was może styczność z softem THREAT FIRE(jakie jest jego zadanie)


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - nero469 - 04.08.2008

Ja mialem z nim styczność powiem tak THreat fire to lipa jaka tylkoTongue)
Niby ma mechanizm heurystyczny blokujący nowe grożne programy mi przpuścił trojana ,za to avira go powstrzymałaTongue)Co do Superantispyware to nie polecam go lepszy jest AVg ,albo Eskłord po polsklu jest chodz str angielska jest lepszy niz slawny ad aware 2008.pozdrawiamTongue)


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 04.08.2008

z kolei ja słyszałem(czytałem )że SUperAntispyware to rewelacyjny sofcik
(z anglojęzycznych for)


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 05.08.2008

a co myślicie żeby do zestawu zamiast online armor dać GesWall lub Dynamic Security Agent(podobno bardzo dobre produkt i też mają HIPS)i pozostać przy systemowym FIREWALLU.Choć z drugiej strony firewall online armor free też ma HIPS


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - Creer - 05.08.2008

GesWall jest programem ktory swoja ochrone opiera na piaskownicy bez tworzenia wirtualizacji plikow systemowych. Dodatkowo ma zaimplementowany mechanizm HIPS.
Osobiscie sklanialbym sie do wyboru podobnego rozwiazania, jednak o polowe tanszego niz GesWall, mam na mysli oczywiscie DefenseWall, ktory zapewnia ochrone zblizona do GW.

Jesli zalezy Ci na wirtualizacji plikow systemowych, mozesz poszukac programu o nazwie: SandboxIE Free.

Jesli chodzi o Online Armor, nic nie stoi na przeszkodzie abys mial go wlaczonego. DW i GW oferuja ochrone HIPS, oparta na listach zaufanych programow, ktore sa uruchamiane.
OA ma HIPS w wersji klasycznej tzn. ze kazda akcja zanim zostanie wykonana musi zostac potwierdzona przez uzytkownika. Klasyczny HIPS rozni sie tym ze po instalacji nowego softu bedziesz widzial wiecej okienek z zapytaniem czy potwierdzasz dana akcje ktora chce wykonac program.


Pozdrawiam,
Piotr


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 05.08.2008

Creer dzięki za wyczerpująca odpowiedz,z tym że ja miałem na myśli programy freeware aztego co się zorientowałem DefenseWall jest płatny dlategowybieram pomiędzy GesWall lub Dynamic Security Agent,bo są za friko,Ponadto GesWall jest różnie określany na polskich stronach piszą że to firewall a na stronie producenta nic takiego niema napisane(oczywiście mówimy o wersji free)

moja przeglądarka FIREFOX 3
dziś znalazłem na necie wersje za darmo WEBROOT DESKTOP FIREWALL z wbudowanym Dynamic Security Agent co o nim myslicie???


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - [PL]Eric - 11.08.2008

Ja używam DoctoraSpyware i jestem zadowolony nie gryzie się z avirą


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - Plati - 14.08.2008

Eric, Ja też miałem Spyware Doctora, przez 2 miesiące. No cóż, nie aktualizował mi się (może były jakieś dwie aktualizacje, ale nie więcej). Przeszedłem na Ad-Aware 2008, który, pomimo, że nie posiada dobrej ochrony w czasie rzeczywistym (ma Ad-watch, ale ten zjada ogromne ilości ramu ~120 MB i blokuje strony internetowe, tak że zostaje tylko szkielet HTML), to ma dobry skaner antyspyware. Ad-watcha nie używam.

Chyba, że masz Spyware Doctor płatną wersje, ktorej nie moge znaleźć.

EDIT: Właśnie dziś (15.08) skończyła mi się licencja na wersję Plus. Tak więc zainstalowałem gorzej wygladajacego i nie w całości przetlumaczonego Spybota - S&D.. Znalazl po Ad awarze (tak reklamowanym) 4 trojany i je usunął. Ma rezydenta ale jak na razie (po kilku godzinach użytkowania) nie jestem jeszcze do niego przekonany. No cóż, pożyjemy, zobaczymy, co z tego wyjdzie.


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - nero469 - 15.08.2008

Ja proponuje a-squard free dobry antyspyware i po polskuTongue)
Wyłapuje nawet trojany rzadko spotykaneTongue)


Re: Jaki antyspyware pod AviRĘ FREE - lunaticdreams - 28.08.2008

Hej co sądzicie o SPYWARE TERMINATOR
jak na soft za free posiada HIPS,real time protection jest po polsku i łatwiutki w konfiguracji.Testuję ten sofcik od paru dni i muszę przuznać że jest nap.extra,ma małe wymagania i td.Znalazł mi resztki po trojanach i adware.Pomimo tego że kiedyś czytałem opinie niepolecające ten soft(spywarewarior.com)ja stanowczo jestem jak najbardziej za.