SafeGroup
Pogawędki VIII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki VIII (/thread-3327.html)



Re: Pogawędki VIII - Flash999 - 15.10.2011

SE7EN napisał(a):
Flash999 napisał(a):Jak myślicie, na procesorze dwurdzeniowym dać w VMware dwa rdzenie czy jeden?


Daj 1, jak masz 4GB RAM lub więcej daj maszynie z 7 2GB i nagrywaj najlepiej w HD (720p) lub Full HD (1080p).

Dzięki. Na 2 rdzeniach zwalnia mocno. Zaraz zmienię na 2GB. Nagrywam w 720p, nie mam dużego monitora, żeby nagrywać w ogromnej rozdzielczości.


Re: Pogawędki VIII - mateusxzz - 15.10.2011

Ktostam CM zbiera opinie dobre, ale baterię wpieprza jak oszalały Tongue
Ale widzę, że u Ciebie to nieźle trzeba pobawić się, żby działało Tongue
A na Bladym to, 2 pliki z zipie, w tryb RECOVERY i instalujemy Grin


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 15.10.2011

mateusxzz napisał(a):Ktostam CM zbiera opinie dobre, ale baterię wpieprza jak oszalały Tongue
Ale widzę, że u Ciebie to nieźle trzeba pobawić się, żby działało Tongue
A na Bladym to, 2 pliki z zipie, w tryb RECOVERY i instalujemy Grin

Właśnie wiem, że trochę dużo kombinowania i dlatego nie wiem, czy się podejmę zmiany na CM.


Re: Pogawędki VIII - Konto usunięte - 15.10.2011

mateusxzz napisał(a):Ktostam CM zbiera opinie dobre, ale baterię wpieprza jak oszalały Tongue


No fakt, nieco bierze... Mi się ostatnio udało dobić do 4,5 doby na baterii, właśnie na CM7 i zmodyfikowanym kernelu. W sumie to chyba od kernela i ustawień wydajności w CM7 zależy najwięcej. Mamy tam kilku zarządców CPU, ten wynik miałem ma smartass.




@slawektor:
Ok, mój błąd z tą datą. Niemniej nadal w tą teorię nie wierzę bo:
- Jest teorią spiskową: lepiej napisać że sfałszowali wyniki aniżeli że to błąd techniczny TVNu (innych przykładów ze zmienionymi wynikami nie podawałeś, więc uznaję, że to póki co jednostkowy przypadek), a przecież błędy się zdarzają. Podobną sytuację widzimy przy katastrofie Smoleńskiej - nie ma szans, że to wypadek, że to splot kilku okoliczności, to na pewno spisek Putina z Tuskiem, sztuczna mgła, rakiety, bomba termobaryczna itd.
- PKW podała ostateczne wyniki
- A kto powiedział, że ktoś nie zmontował takiego filmiku? Skoro wierzysz w takowe teorie spiskowe, to uwierz też w to, że ktoś po prostu to zmontował...

Co do Palikota i krzyża w sejmie - morphiusz już napisał w czym rzecz. To nie jest temat zastępczy . Palikot określił, że chce państwa świeckiego i zaczął od najważniejszego, czyli od sejmu. To, że tyle lat mu to nie przeszkadzało to nie powód, aby nagle ignorował to, co obiecał wyborcom. Jak dla mnie to b. dobry krok.

Kwestia Biedronia: nie jestem za tym, aby zasiadał w sejmie (z tym jednym postulatem RP się nie zgadzam, nie chcę widzieć gejów w sejmie, nie chcę legalizacji związków homoseksualnych), ale nie będę oceniał jego czynów dopóki nie wypowie się sąd. Nie byłem na tej manifestacji, nie widziałem co robił, więc niewiele mam do powiedzenia.


Re: Pogawędki VIII - Plati - 15.10.2011

Można byłoby zacząć z grubej rury, tj. glosowanie nad zerwaniem konkordatu. Wiem, że na chwilę obecną zniesienie konkordatu nie jest możliwe, pewnie tylko Palikot i SLD będą za zerwaniem, reszta przeciw... A przecież to są grube miliardy złotych w przeciwieństwie do krzyża w Sejmie. Zamiast jednak pomyśleć o tym, to mówią o związkach homoseksualnych, in vitro z budżetu państwa.


Re: Pogawędki VIII - Eugeniusz - 15.10.2011

B16 dostałby zawału gdyby dowiedział się że Polska zerwała konkordat.


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 15.10.2011

Tak! Wygrałem lickę na MBAM Pro od Softpedii!


Re: Pogawędki VIII - Eugeniusz - 15.10.2011

O, to przynajmniej wiemy że przeprowadzili wybór.


Re: Pogawędki VIII - SE7EN - 15.10.2011

Plati napisał(a):... in vitro z budżetu państwa.


Niektóre lobbujące firmy biotechnologiczne by były wniebowzięte, pewnie już teraz zacierają ręce i ekstrapolują przyszłe zyski.


Re: Pogawędki VIII - lanzone - 15.10.2011

ktostam napisał(a):Tak! Wygrałem lickę na MBAM Pro od Softpedii!


No no, mnie też szczęście dopisało.Cool


Re: Pogawędki VIII - Eugeniusz - 15.10.2011

No, u mnie nic nie ma. O której godzinie została wysłana wiadomość do was?


Re: Pogawędki VIII - lanzone - 15.10.2011

Do mnie wiadomość dotarła: 12:29


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 15.10.2011

Do mnie też 12:29.


Re: Pogawędki VIII - Plati - 15.10.2011

SE7EN napisał(a):
Plati napisał(a):... in vitro z budżetu państwa.


Niektóre lobbujące firmy biotechnologiczne by były wniebowzięte, pewnie już teraz zacierają ręce i ekstrapolują przyszłe zyski.


Dlatego jestem przeciw finansowaniu in vitro z budżetu państwa.


Re: Pogawędki VIII - slawektor - 15.10.2011

@lukasamd. W większości się z Tobą zgadzam. Nie twierdzę ze filmik świadczy o sfałszowaniu wyborów, ot taka ciekawostka. Nie Rozpatruj tego że jeśli mam inne poglądy polityczne, a na tym polega demokracja, to czyha za tym teoria spiskowa itp. Łażąc po necie można wyciągać rożne wnioski. Nie wiem czy słuszne, ale co mam myśleć np o takiej sytuacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na chłopski rozum, chcieli coś spalić, nie sprawdziwszy co palą? Jak taka sytuacja jest w ogóle możliwa.
Z faktu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jakie można wyciągnąć wnioski nie patrząc na poglądy.

Z opublikowanego niedawno raportu Komisji Europejskiej wynika, że Polacy są najbardziej podsłuchiwanym i inwigilowanym narodem w Unii, a w ilości stosowanych podsłuchów zajmujemy zaszczytne, pierwsze miejsce wśród wszystkich państw wspólnoty. Raport KE podaje, że w 2010 roku policja i służby specjalne sięgnęły po 1,3 mln naszych billingów telefonicznych i odbyło się to bez żadnej kontroli sądowej czy prokuratorskiej, a także bez wiedzy osób, których to dotyczyło. Organy ścigania w Czechach, we Francji czy w Wielkiej Brytanii zaglądały do takich danych trzy, a w Niemczech 35 razy rzadziej, niż dzieje się to w Polsce. Polacy – przestrzega raport - żyją pod stałym i czujnym okiem policji i służb specjalnych.
Dobrze opisał to Aleksander Ścios:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pozdrawiam


Re: Pogawędki VIII - polak900 - 15.10.2011

przecież byii mężowie zaufaniaGrinnie wiem w takim razie o co larum


Re: Pogawędki VIII - morphiusz - 15.10.2011

Według badań 70% Polaków chce finansowania in vitro.
Niepłodność to stan patologiczny, choroba.
Wdł WHO przeciwdziałanie chorobie to albo jej zlikwidowanie albo przeciwdziałanie jej skutkom.
In vitro w tym wypadku przeciwdziała skutkom niepłodności, jest to swoiste leczenie.
Insulina podawana cukrzykom tez nie leczy z cukrzycy tylko przeciwdziała jej skutkom.
Kartele farmaceutyczne produkujące insulinę "zacierają ręce''? Grin
Ktoś musi to robić, i to, że będzie miał z tego zyski to nic dziwnego. Ale zapominamy o interesie obywateli, którzy chcą tego i to chyba jest ich Polska, a nie biskupów.


Re: Pogawędki VIII - KaMiL - 15.10.2011

ktostam napisał(a):Tak! Wygrałem lickę na MBAM Pro od Softpedii!

Gratuleszyn Grin

No i wszystkim zwycięzcom gratulejszyn Smile

ktostam
A na SGS jest oficjalny Andek 2.3.3, nie?


Re: Pogawędki VIII - SE7EN - 15.10.2011

morphiusz napisał(a):Według badań 70% Polaków chce finansowania in vitro.
Niepłodność to stan patologiczny, choroba.
Wdł WHO przeciwdziałanie chorobie to albo jej zlikwidowanie albo przeciwdziałanie jej skutkom.
In vitro w tym wypadku przeciwdziała skutkom niepłodności, jest to swoiste leczenie.
Insulina podawana cukrzykom tez nie leczy z cukrzycy tylko przeciwdziała jej skutkom.
Kartele farmaceutyczne produkujące insulinę "zacierają ręce''? Grin
Ktoś musi to robić, i to, że będzie miał z tego zyski to nic dziwnego. Ale zapominamy o interesie obywateli, którzy chcą tego i to chyba jest ich Polska, a nie biskupów.


Jeśli to wyniki badań są ostatecznym wskaźnikiem, to czemu zamiast powszechnych wyborów nie zastosować tańszych sondaży ? Nie porównuj leków przedłużających życie i jego standard z procedurą in vitro, ta metoda nie jest nawet leczeniem bezpłodności, bo osoba która się jej podda nie staje się płodna, a samo zapłodnienie jest pozaustrojowe. Poza tym to jedna z najmniej dopracowanych metod, w jej wyniku powstaje wiele zarodków ludzkich które nie zostają użyte. Np. jakiejkolwiek fabryce aut, chipów, telewizorów czy czegokolwiek chcesz nie do pomyślenia są takie straty, a Ty to chcesz robić za publiczne pieniądze i to z ludźmi ?


Re: Pogawędki VIII - Eugeniusz - 15.10.2011

Z tego co wiem to można sobie "wybrać" ile ma powstać zarodków. Pozostałe zarodki zostają w chłodni i czekają na "swoją kolej". Wszystko zależy od przyszłych rodziców.