SafeGroup
Pogawędki VIII - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki VIII (/thread-3327.html)



Re: Pogawędki VIII - KaMiL - 11.10.2011

slawektor napisał(a):Powiedz jeszcze ile zapłaciłeś za jazdę autostradą, chyba że na razie za darmo, z podkreśleniem na razie.

dokladnie!!
Ceny autostrad i polozenie bramek to zwykle chamstwo i zlodziejstwo.


Re: Pogawędki VIII - Konto usunięte - 11.10.2011

slawektor napisał(a):Powiedz jeszcze ile zapłaciłeś za jazdę autostradą, chyba że na razie za darmo, z podkreśleniem na razie.


Na tej przed Gdańskiem było to bodajże 19zł.
Niewiele w porównaniu do wspomnianego przez Ciebie A2 w okolicach Poznania - 13zł za malutki fragmencik...

Droga Gorzów <-> Szczecin była bezpłatna.


Re: Pogawędki VIII - morphiusz - 12.10.2011

Cytat: zniechęcają mnie ci politycy; ciągle tylko gadają o wspólnocie, dobru Polski itd. TO ZNIESMACZA...


A o czym do jasnej ciasnej mają rozmawiać??


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 12.10.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki VIII - slawektor - 12.10.2011

morphiusz napisał(a):A o czym do jasnej ciasnej mają rozmawiać??

Po cichu się zajmują:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Do roboty niech się wezmą, bo za coś im płacimy.
Za komuny w sklepach nic nie było, za to były pieniądze, teraz w sklepach wszystko jest, tylko co z tego skoro dużą cześć społeczeństwa na to nie stać, ledwo wiążą koniec z końcem.
Specjaliści przyjrzeli się statystykom GUS, z lat 1971 – 78. Wynika z nich, że w całym kraju budowano wówczas ponad 270 tys. mieszkań rocznie. Ten wynik jest dwa razy lepszy niż rezultat 2010 roku.
70 lat temu Polskie Koleje Państwowe jeździły… szybciej niż dziś. O wyższych standardach obsługi nie wspominam. Idzie to wszystko jak krew z nosa.
Sąd orzekł , że Prezydent Komorowski powinien ujawnić treść opinii swoich ekspertów, którymi się kierował przed podpisaniem nowelizacjiustawy o OFE. Prezydent mimo że przegrał po raz trzeci:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nie ujawnia. Zastanawiał się Ktoś jaką w przyszłości będzie miał emeryturę?
"Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg" (Janusz Palikot, 19 października 2005 r., na podst. stenogramu sejmowego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz Palikot zapowiada ściąganie krzyża w Sejmie.
Świński ryj zobowiązuje. Tusk po cichu sprzedaje Lotos Rosjanom, a gwiazdy dziennikarstwa kolejny dzień ekscytują się Anną Grodzką w Sejmie.
Smutna rzeczywistość, gdyby nie wniosek IPN bo na nasze służby nie ma co liczyć:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I to jemu powierzono przygotowanie wizyt premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 12.10.2011

Bawił się ktoś może we wgrywanie CyanogemMod? Tak się przymierzam do zmiany ROM''u na moim SGS, ale trochę się bojeNone2


Re: Pogawędki VIII - Kolos28 - 12.10.2011

ktostam napisał(a):Bawił się ktoś może we wgrywanie CyanogemMod? Tak się przymierzam do zmiany ROM''u na moim SGS, ale trochę się bojeNone2


hehe to tak jak ja - również się cykam i tak na dwóch telefonach mimo że mnie korci zmiana ROM''u śmigam na softach fabrycznych 2.3.3 oraz 2.2.1Grin
na forum android są dokładne poradniki gdzie krok po kroku można się w miarę bezpiecznie pobawićTongue


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 12.10.2011

Właśnie to "w miarę" bezpiecznie mnie martwi Wink


Re: Pogawędki VIII - Kolos28 - 12.10.2011

ktostam napisał(a):Właśnie to "w miarę" bezpiecznie mnie martwi Wink

w sumie jak się robi wszystko dokładnie krok po kroku to powinno być wszystko ślicznieTongue


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 12.10.2011

Chyba spróbuję w weekend.


Re: Pogawędki VIII - Kolos28 - 12.10.2011

to daj koniecznie znać jak Tobie poszłoTongue


Re: Pogawędki VIII - ktośtam - 12.10.2011

O ile podejmę wyzwanie Wink
Póki co to czytam poradnik na forum CM, ale ROM już na dysku.


Re: Pogawędki VIII - morphiusz - 12.10.2011

slawektor napisał(a):Teraz Palikot zapowiada ściąganie krzyża w Sejmie.


Zapowiada skierowanie sie w tej sprawie do marszalka, aby konstytucja w sejmie nie byla lamana Smile


Re: Pogawędki VIII - Plati - 12.10.2011

I bardzo dobrze, czekam jeszcze kiedy wywalą religię ze szkół.


Re: Pogawędki VIII - Tomasz - 12.10.2011

Szczerze powiem, że nie wiem czy to jest największy problem polskiej szkoły.

Problemem rzeczywiście jest sposób realizacji tego przedmiotu, który z religii stał się katechezą...
Natomiast to także zależy od szkoły i osoby uczącej, osobiście spotkałem w swoim życiu fantastycznego katechetę, który już na pierwszej lekcji powiedział, że mamy możliwość wypisania się z tego przedmiotu, a jeśli nasi rodzice się na to nie godzą, to on chętnie porozmawia z rodzicami i postara się ich przekonać by uszanowali naszą decyzję i podpisali zgodę na wypisanie z zajęć katechezy.


Re: Pogawędki VIII - SE7EN - 12.10.2011

Plati napisał(a):I bardzo dobrze, czekam jeszcze kiedy wywalą religię ze szkół.


A ja czekam na ogólnopolskie referendum w tej sprawie, jak by nie patrzeć to Palikot zdobył ~10% i nie większościowego poparcia, a na tym właśnie opiera się demokracja.


Re: Pogawędki VIII - Plati - 12.10.2011

Wystarczy, że będą się stosować do konstytucji.

"Szczerze powiem, że nie wiem czy to jest największy problem polskiej szkoły.

Problemem rzeczywiście jest sposób realizacji tego przedmiotu, który z religii stał się katechezą...
Natomiast to także zależy od szkoły i osoby uczącej, osobiście spotkałem w swoim życiu fantastycznego katechetę, który już na pierwszej lekcji powiedział, że mamy możliwość wypisania się z tego przedmiotu, a jeśli nasi rodzice się na to nie godzą, to on chętnie porozmawia z rodzicami i postara się ich przekonać by uszanowali naszą decyzję i podpisali zgodę na wypisanie z zajęć katechezy."

Oczywiście że nie jest Smile Oczywiście lepiej byłoby zastąpienie katechezy religioznawstwem.


Re: Pogawędki VIII - morphiusz - 12.10.2011

I nie mieszanie szkoły ze sfera sacrum.. do kosciola na religie!! Smile


Re: Pogawędki VIII - SE7EN - 12.10.2011

Przymusu nie ma, na religię można chodzić lub nie, ewentualnie można też zapisać się na etykę.


Re: Pogawędki VIII - shinjiru - 12.10.2011

próbowałem kiedyś chodzić na etykę i w sumie to tylko ja i jedna osoba byliśmy na tych zajęciach więc gadaliśmy sobie o zwierzakach Craze trochę mnie irytuje szkolnictwo; teraz gimnazjaliści se mogą wybierać przedmioty [tak czytałem]a jak ja chodziłem to nii chu... , bo po co nam ułatwiać życie? W ogóle ludzi od najmłodszych lat ,albo chociaż od tego gimnazjum powinni być stawiani przed wyborem swojej przyszłości i by ją osiągnąć powinny były być realizowane zajęcia z danych dziedzin, czy właśnie z głównego celu który dzieciak chce osiągnąć chociażby i to była ekonomia... oni NIE SĄ GŁUPI tylko TĘPI, bo tak wychował rodzic,albo TV czy grupa czy cokolwiek innego...