SafeGroup
Gry - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Gry (/thread-3450.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Re: Gry - Waves - 08.06.2013

Ja przypadkiem trafiłem na to na 4chanie Tongue Nie wiedziałem.


Re: Gry - Konto usunięte - 15.06.2013

World of Tanks... chociaż wiem, że pchanie się w taką kabałę to błąd, że albo wyjdzie się względnie szybko albo zatraci w bezdennej przestrzeni, to spróbowałem.

Wiecie co? Gdyby to było do kupienia w formie gry na single + multi np. w LANie (może i z botami) to brałbym nawet i za 150zł. Klimacik niesamowity. Niestety model gry jest zupełnie inny. Podobnie jak i mechanika. Ona w zasadzie w niby darmowej grze wymusza kupowanie płatnych dodatków. No bo po co sprzedać raz za 150zł, skoro można mieć klienta, który przez powiedzmy 1-2 lata będzie dawał 20-30zł na miesiąc (albo i więcej)?

Szkoda... było fajnie, ale jednak usunięcie było najrozsądniejszym wyjściem.
Wiem, że niczego nie odkrywam tą opinią, że gry robią tak od dawna no ale... czemu nie ma takich gier w "zwykłym modelu ekonomicznym"?


Re: Gry - rafikrafiki - 15.06.2013

Mi ta gra się podoba, nawet jeśli nie jest single. Teraz raczej będą nastawać takie czasy, że coraz więcej gier będzie robione w taki sposób, bo większy jest z tego zysk, i w dodatku firmy zyskają więcej z tego korzyści. No i przede wszystkim ogranicza się piractwo.

Samo WOT to świetny tytuł i nie wiem czemu sobie odpuściłeś. To, że w grze są elementy płatne nie przeszkadza wcale w tym aby grać bez nich. Ja sam grałem na koncie free i nic nie kupowałem. Jest tu tyle maszyn, że można obejść się bez tych premiowanych. Samo posiadanie czołgu premium nie daje przewagi w grze, tu liczą się umiejętności.

Niestety musiałem zakończyć grę, ponieważ z niewiadomych przyczyn zaczęła mi się przycinać. Zacząłem stosować różne mody aby poprawić jej działanie jednak nie pomogło. Do dzisiaj nie wiem co się stało, gdyż w tamtym czasie nie było żadnych uaktualnień. No cóż pozostaje poczekać na lepszy sprzęt Smile


Re: Gry - Konto usunięte - 15.06.2013

To że nie ma single, nie stanowi problemu. Wręcz przeciwnie, walka z żywymi graczami jak to zawsze ma miejsce jest o wiele bardziej nieprzewidywalna, a w WOT nawet po tym jak sam oberwałem nie tylko się nie wkurzałem (jak np. w Quake Live, gdzie po chwila jest tylko "kur**!" Grin), ale człowiek był ciekawy, jak, skąd, czym itd.

Odpuściłem sobie, bo gra jest przygotowana na to, że w końcu musisz wydać prawdziwe pieniądze. Zobacz na "surowce"
- złoto - można je kupić tylko za doładowania
- kredyty - zbieramy walcząc
- doświadczenie lokalne (na czołg) - zbieramy walcząc danym sprzętem
- doświadczenie wolne - zbierane jak lokalne, ale tylko ~5%

Dowcip polega na tym, że aby odblokować jakiś sprzęt trzeba zapłacić doświadczeniem za badania, a potem kredytami za kupno. Kredyty nie problem, pewnie zawsze są w sporym nadmiarze. Z doświadczeniem jest kicha, bo płacić można tylko tym wolnym. Możemy zamieniać sobie to lokalne na wolne, ale wtedy odciągają nam złoto. A więc nieco zmienimy, złoto się skończy, więc trzeba doładować. No chyba że z samych walk, ale to się robi mało realne - z walki na poziomie I lub II mamy tego wolnego jakieś 5-10 pkt. Do odkrycia czołgu na poziomie np. IV trzeba 16000 pkt... Rozumiesz skalę? Albo grasz latami, albo płacisz i "tylko miesiącami" Wink
Druga sprawa, sprzęt jest czasami dziwnie mieszany. Na I i II poziomie tego nie widziałem. Wchodzę do bitwy i wszyscy na tym samym. No ale jak wpadł w moje posiadanie czołg lekki na poziomie III to się zaczęły fanaberię - wchodzę do bitwy, a tam 1/2 na III, 1/4 na IV, a reszta na V... Czy muszę tłumaczyć, jak się skończyło starcie 6 (III, w tym ja) vs 1 (V, na dodatek ciężki)? Próbowałem kilka razy i sytuacja się powtarzała... definitywnie jesteś "przyblokowany" bo nie masz szans w takich starciach, chyba że wydasz realne pieniądze. No a są wyższe poziomy... nie wiem jak by optymistycznie nie kalkulować, to bez płacenia już wejście na taki V czy VI to chyba ze 2 lata gry niemal non-stop w każdej wolnej chwili Smile


Re: Gry - rafikrafiki - 16.06.2013

Niestety system walki jest taki, a nie inny rzuca 3 tiery do bitwy, czasem się jest na dole, a czasem na górze stawki. Wprawdzie do odblokowywania kolejnych tierów potrzeba dużo wolnego czasu. Ale nie jest to aż takie straszne, bo ja do 7 tieru doszedłem przez okres zimowy, w dodatku mam też inne typy odblokowanych czołgów na tierach od 1 do 6. Co do kredytów, to wiadomo każdy by chciał mieć gry darmowe, a twórcy raczej by nie chcieli robić tego za darmo.

Nabicie sobie konta premium i kupienie premiowanego czołgu nie daje poczucia nietykalności i bycia lepszym, dlatego że te osoby co grają na free posiadają znacznie większe umiejetności taktyczne od tych co mają konta premium. Nieraz "lepsze" czołgi z * były kasowane przez te zwykłe. W dodatku nawet większy czołg można stuknąć, trzeba tylko odpowiedniej taktyki i szczęścia. Niestety czasami mamy za słaby pojazd, aby kogoś stuknąć dlatego uzywamy go do wykrywania przeciwników, i też dostajemy doświadczenie za to.


Re: Gry - Konto usunięte - 16.06.2013

Tu nie chodzi nawet o konta premium.
Jeżeli chce się wykorzystać to doświadczenie, to nawet grając "za free" w końcu wykupimy nieco złota.


Re: Gry - facecik - 16.06.2013

Ja gram od roku(sporadycznie) , i jakoś nie ciągnie mnie do golda , mam 3 tanki 8 tieru i gram dla fanu Wink , a ponieważ na tym poziomie krucho jest z kasą, to zarabiam niższymi poziomami na zabawę prawdziwymi czołgami.
No ale wiadomo , że za kasę można mieć lepsze amo i szybciej levelować.


Re: Gry - Waves - 17.06.2013

Ja arty T57 ( II Tier ) lecę na tych nawet VI Tierowców Tongue
Może jakiś pluton ? Tongue


Re: Gry - rafikrafiki - 17.06.2013

Już nie mogę doczekać się powrotu do WOT. Komp już jedzie i niedługo będzie rzeź Smile


Re: Gry - narvego - 18.06.2013

Z gier internetowych polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
W skrócie, chodzi o prowadzenie tam wirtualnego człowieczka. Maksymalnie można mieć ich nawet piętnastu, a świat jest ogromny. Nasz człowieczek to twór indywidualny (w grze nie ma NPC), i może wybrać życie jakie mu tylko wyobraźnia podpowie. Może włączyć się w życie miasta/osady, założyć firmę, starać się o wybór do władz, zostać pustelnikiem, podróżnikiem, handlarzem, strażnikiem, rozbójnikiem, piratem, łowcą piratów, i kim zechce. Gra nie jest ani handlowa ani wojenna, wszystkiego jest tutaj po trochu. Również zbiera się surowce, buduje budynki, wykonuje narzędzia. Gra jest w pełni darmowa, i posiada "tekstowy" klimat, nie polegając na oszałamiającej grafice (w zasadzie jej tutaj nie ma). Z założenia to gra z wolnym tempem, ale w jednym z największych miast ciężko jest ogarnąć ilość wydarzeń każdego dnia.


Re: Gry - Konto usunięte - 29.06.2013

Ja chyba do WoT źle podszedłem... po prostu trzeba było dać grze nieco więcej czasu.
Gram dalej no i teraz jest w końcu zabawa - Hetzer z najmocniejszym działem (w tle złowieszcze ha ha ha)...

Nie lubię skradanek, w grach typu Gothic magia czy łuk nie istniały - ma być wielki, dwuręczny berserki miecz i cięcie na lewo i prawo (a w tle złowieszcze ha ha haCool )... Dlatego po prostu źle mi się gra(ło) np. lekkim Pz. 38 nA. Musiałem się przemóc. Jednak tier IV vs VIII ma sens - bo mogę robić za zwiad. Rozwalą mnie przy pierwszym lepszym trafieniu, ale co wykryję, co oznaczę, to jednak moje.


Re: Gry - facecik - 29.06.2013

No WOT ma moc, ale od 8 tieru jest naprawdę ciężko kasę zarobić tymi czołgami, dużo zależy od drużyny jaka się trafi.Ale jak mówiłem, mam czołgi z 3-4 tieru do zarabiania kasy, bo na tym poziomie zawsze się wychodzi na plus .


Re: Gry - buri - 12.12.2013

Na gog.com do wyrwania przez 48 godzin pierwsze 3 części gry Fallout za darmo jak ktoś lubi klasyki.


Re: Gry - Conor29134 - 12.12.2013

Lamie ale cóż :E
ostatnio gram w osu!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Gry - Waves - 12.12.2013

buri napisał(a):Na gog.com do wyrwania przez 48 godzin pierwsze 3 części gry Fallout za darmo jak ktoś lubi klasyki.


Nie na steam ?


Re: Gry - buri - 13.12.2013

Waves napisał(a):
buri napisał(a):Na gog.com do wyrwania przez 48 godzin pierwsze 3 części gry Fallout za darmo jak ktoś lubi klasyki.


Nie na steam ?

Fala weź mnie nie załamuj, GOG = drm-free tylko, jak bez steam nie umiesz żyć to nie jest promo dla Ciebie Sad


Re: Gry - Waves - 13.12.2013

Teraz jużwiem że gog to tylko drm Tongue


Re: Gry - chomikos - 05.01.2014

Mam problem, gdyż wariuje mi TF2. Internet działa ładnie, elegancko. Nic nie przerywa itd. Jednak mój TF2 nie chce się połączyć z serwerem przedmiotów. A gra z domyślnymi lekko mówiąc mi się nie widzi. Wyłączałem Skype''a, GG, Przeglądarkę, Firewall''a, Kasprzaka itd. Restartowałem Steam''a... NIC. Może ktoś z was też taki miał? Liczę na pomoc :<


Re: Gry - Waves - 06.01.2014

Steam ostatnio ma problemy z serwerami. To możliwe że to ich wina.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka


Re: Gry - Eugeniusz - 06.01.2014

To były ataki DDoS...