SafeGroup
Gry - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Gry (/thread-3450.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Re: Gry - Konto usunięte - 08.08.2012

Steam i valve to jedna hipokryzja. Z jednej strony wchodzą na linuxa, z drugiej robią takie zmiany... ehhh.
Ja czekam aż KE wymusi dodanie możliwości odsprzedawania gier w takich platformach.


Re: Gry - Waves - 08.08.2012

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest rożnica między grą zakupioną a subskrykowaną? Nie mam zbytnio majątku na swoim koncie ale utrata z pewnością by bolałaNone


Re: Gry - Eru - 08.08.2012

Co jak co ale gry i tak są przypisane do konta - może subskrypcja dotyczy tego że i tak grę trzeba pobrać z serwerów steam Tongue


Re: Gry - Sammael - 08.08.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla tych, którzy nie chcą zgodzić się z nowym regulaminem Smile.
I to preter_m, który pytał, czy subskrybcja jest dla starych gier - poczytaj.


Re: Gry - preter - 08.08.2012

Tak sobie myślę, że subskrypcja sama w sobie zła nie jest.
Po pierwsze: cena w takim wypadku byłaby cztery razy mniejsza niż cena kupna, a produkt dostępny w pełnej wersji przez 30 dni.
Po drugie: w takim przypadku nie ma problemu z ewentualną sprzedażą gry, którą ukończyliśmy.

Gdyby Steam wprowadził mniej więcej takie zasady, to byłby nie taki zły ruch z ich strony. Ale to co oni zrobili, tylko po to, by gracze nie mogli odsprzedać zakupionego produktu (dla nich to strata kasy), jest bardzo nie fair. Piszą "Subskrypcja", a w sklepie widnieje "Kup". Jakby nie patrzeć jest to zwyczajne oszustwo.

Wniosek - nie korzystać ze Steam przez trzy miesiące i patrzeć jak Valve płacze z powodu zerowego przychodu.

W związku z kwestią nowego regulaminu nasuwa mi się jeszcze jedna myśl.
Otóż szefowie Valve mówią, że Windows 8 to zło, bo Windows Store może im ukraść użytkowników, a tym samym część kasy. Jednocześnie zapowiedzieli klienta dla Linuksa. Z tym, że:
- zmiana regulaminu sprawi, że mogą stracić część użytkowników
- linuksowcy to ludzie z natury mniej ufni i raczej nie zaufają firmie, która robi swoich użytkowników na szaro


Re: Gry - Waves - 08.08.2012

Cytat: Po drugie: w takim przypadku nie ma problemu z ewentualną sprzedażą gry, którą ukończyliśmy.


Gorzej to się ma jeśli gramy w multiplayer. To znaczy że co jakiś czas muszę zapłacić jeśli chcę grać w grę?


Re: Gry - bardok206 - 08.08.2012

Teraz to trochę poczułem ulgę że nie ładowałem w steam-a tak dużo...


Re: Gry - Eru - 08.08.2012

@peter_m nie chcę cię martwić ale niektóre gry wymagają STEAM do działania Tongue


Re: Gry - preter - 08.08.2012

Waves97 napisał(a):Gorzej to się ma jeśli gramy w multiplayer. To znaczy że co jakiś czas muszę zapłacić jeśli chcę grać w grę?

Singleplayer i multiplayer to dwie różne metody rozgrywki. W takim przypadku powinna być nieco inna metoda płatności.
1. Możliwość stworzenia własnego serwera do gry z przyjaciółmi/znajomymi. Taki serwer można stworzyć na komputerze, na którym gramy.
2. Niewielka opłata za udostępnienie serwera przez producenta.

Poza tym miliony graczy płaci abonament, za możliwość grania w multi - MMO.

Eru napisał(a):@peter_m nie chcę cię martwić ale niektóre gry wymagają STEAM do działania Tongue

Wiem, ale dzięki za zwrócenie na to uwagi.


Re: Gry - Waves - 08.08.2012

To znaczy że będziemy musieli płacić abonament jeśli chcemy grać?


Re: Gry - Eru - 08.08.2012

Nope - @peter_m jak na razie snuje przypuszczenia Tongue


Re: Gry - aope - 09.08.2012

Dokładnie tak jak napisał Eru - chcą uniemozliwić pozwy zbiorowe, to raz, a dwa - wymianę gier. Poza tym nic się nie zmieni. No, może poza jednym - do katalogu Steam już lada chwila dołączą...aplikacje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin

A tak poza tematem zmiany regulaminu - panowie, Torchlight II za pasem, w piątek/sobotę mają ogłosić datę premiery. Czytając ich twittera można dojść do wniosku, że pochodnię chwycimy prawdopodobnie jeszcze w sierpniu. Eru już reprezentuje Safegroup.pl, a czy Wy macie już swoją kopię i szykujecie się na rzeź doskonałą?


Re: Gry - Eru - 09.08.2012

Tyle gier wychodzi że nie będę wiedział w co grać - a tu jeszcze fizykę we wrześniu trza zdawać... Grin


Re: Gry - bardok206 - 09.08.2012

Ja też czekam na torchlight 2, ale wersje raczej pudełkowa to będzie.


Re: Gry - Sammael - 09.08.2012

A ja jestem głupi i nawet nie wiem o jakiej grze wy gadacie.


Re: Gry - aope - 09.08.2012

Sammael napisał(a):A ja jestem głupi i nawet nie wiem o jakiej grze wy gadacie.


O tej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: Gry - Sammael - 09.08.2012

Szukać umiem, po prostu nie jestem zainteresowany Grin.


Re: Gry - Waves - 09.08.2012

CS Global Offensive już na steam w pre-orderze. Tylko 9,89 $. Ja nie muszę zamawiać na szczęście Smile


Re: Gry - Sammael - 09.08.2012

No to ceny Source''a powinny pójść w dół.


Re: Gry - Eru - 09.08.2012

Szkoda, że Open Beta będzie tylko dla tych co wzięli Pre-ordera bo chciałbym sprawdzić jak wypadła przed kupnem - mowa oczywiście o CS:GO Grin