SafeGroup
Ustawienie hasła do routera. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Windows (https://safegroup.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Ustawienie hasła do routera. (/thread-3469.html)



Ustawienie hasła do routera. - Borzuck - 15.09.2011

Witam. Postanowiłem założyć hasło do routera, ponieważ zauważyłem, że jak do sąsiadki podjeżdża chłopak to się łączy przez mój router do internetu ;P I tutaj mam pytanko, bo zbytnio nie wiem gdzie i jak ustawić to hasło. Podaję parę screenów, proszę o poradę jak to zrobić bo nie znalazłem żadnego poradnika do mojego, konkretnego modelu.
Screeny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodam tylko, że wolałbym ustawić własne hasło, nie jakieś tam automatycznie dobrane ciągi cyfr.


Re: Ustawienie hasła do routera. - Eru - 15.09.2011

Wybierz WPA2 - w WPA Algorithm wybierz AES o ile jest i ustaw hasło Tongue


Re: Ustawienie hasła do routera. - Borzuck - 15.09.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


WPA2 Shared Key- to jest hasło, mogę wpisać co chcę tak?
Group Key Renewal- a to co to?


Re: Ustawienie hasła do routera. - Eugeniusz - 15.09.2011

Co ile sekund ruter odświeża autoryzację klucza. Nie zmieniaj tej wartości.


Re: Ustawienie hasła do routera. - Eru - 15.09.2011

WPA2 Shared Key - Tak tutaj wpisujesz hasło
Group Key Renewal - Ja mam to wyłączone bo mnie rozłączało jak korzystałem z telefonu - żeby wyłączyć powinno wystarczyć ustawienie tam wartości: 0


Re: Ustawienie hasła do routera. - Borzuck - 10.10.2011

Super, działa. W razie rozłączania telefonu czy coś na ten wzór to zmienię ten Group Key Renewal na 0, póki co nie ruszam Wink Dziękuje za pomoc, dałbym punkciki rep. ale niestety nie mogę, także musi wystarczyć <piwo> ;-)
Pozdrawiam

EDIT:
Mam pewien problem. Wszystko byłoby okej, gdyby nie fakt, że to hasło po prostu znikło! o.O Nie wiem jak, ja go nie ściągałem. Po prostu już nie pyta o hasło przy dostępie, dlaczego? I co zrobić, aby hasło było na stałe. Pozdrawiam


Re: Ustawienie hasła do routera. - Eru - 10.10.2011

Hasło do czego?
Bo jak do panelu admina - to nie dobrze
Jak nie pyta system o hasło podczas podłączania do sieci - to czy czasami nie dałeś żeby zapamiętał system hasło? Tongue


Re: Ustawienie hasła do routera. - Borzuck - 10.10.2011

Eru napisał(a):Hasło do czego?
Bo jak do panelu admina - to nie dobrze
Jak nie pyta system o hasło podczas podłączania do sieci - to czy czasami nie dałeś żeby zapamiętał system hasło? Tongue


Nie, chodzi o to, że nie było hasła ustawionego podczas podłączania do sieci. Ustawiłem na nowo jak wcześniej, ale ile pochodzi? I nie, system nie zapamiętał hasła, bo z innych, nieznanych urządzeń też nie potrzebowano hasła no i teraz po sprawdzeniu w panelu po prostu nie było hasła.


Re: Ustawienie hasła do routera. - buto - 10.10.2011

Ja u siebie kiedyś też tak miałem gdy ustawiałem hasło zapomniałem po prostu potwierdzić wykonane operacje i zamknąłem przeglądarkę, wszystko działało do pierwszego braku prądu ,to wykasowało wszystkie ustawienia rutera

opcja2-ktoś zresetowałTobie ustawienia do fabrycznych przyciskiem na ruterze .


Re: Ustawienie hasła do routera. - tachion - 10.10.2011

wpisz jeszcze raz hasło apply i save config musi działać resetem można przywrócić ustawienia fabryczne ale z braku prądu ? mi się tam jeszcze nie zdarzyło a miałem już multum routerów


Re: Ustawienie hasła do routera. - Borzuck - 10.10.2011

Tylko, że on ustawienia chce zapisać na pamięć przenośną...