SafeGroup
Webroot SecureAnywhere - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Webroot SecureAnywhere (/thread-3561.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 09.03.2014

[quote="Dusiek"] Jak by ktoś się pytał to wychodzi na to ,że to promo jeszcze działa ale to taka pewność na 90% Beer


Re: Webroot SecureAnywhere - Dusiek - 10.03.2014

Tylko jak zaznaczyłem nie jetem do końca pewien czy zadziała niby kod przybył na emailWink

Działa .


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 10.03.2014

Raz jeszcze dzięki Beer
Warto skorzystać, to zawsze o 180 dni ochrony więcej Smile


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 11.03.2014

Z ciekawości odpaliłem dzisiaj test Zemany i test SpySheltera, żeby sprawdzić działanie modułu IdentityShield z aktywną ochroną przeglądarki (GC):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podobnie rzecz wygląda z innymi aplikacjami, które dodane do zakładki "Application Protection" otrzymają status "Protect".


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 12.03.2014

Support Webroot''a włączył chyba jakiś tryb turbo Smile
Po instalacji WSA na nowym kompie odpowiedź na prośbę o whitelisting plików i aplikacji dostałem po niespełna kwadransie Wow


Re: Webroot SecureAnywhere - Konto usunięte - 14.03.2014

Dobra, przyznaję, coś jest na rzeczyCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W ogóle szczerość na ich forum mnie rozwaliła:

Cytat: Also, to the followup posters saying they''re seeing it fixed: we haven''t changed anything, but it''s very possible that Microsoft put out a patch to fix it


W sumie realne, bo nadal na Win8/8.1 są czasami cyrki z pamięcią. Wystarczy odpalić pełnoekranową grę w rodzielczości innej niż mamy ustawoną w systemie i po jej zamknięciu zobaczymy, że w czasie działania system wywalił komunikat o kończącej się pamięci. Uwierzycie, że u mnie to by oznaczało, że SWAT 4 z 2005 roku wciągnął sobie ~13-14 GB RAM?Lol


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 14.03.2014

Od wczoraj nie przekracza 30MB... Nie było żadnych zmian w konfigu, jedynie ostatni update okienek.
U mnie działa jak powinien już od dawna i nie ukrywam, że jestem z owego faktu mega zadowolony Cool


Re: Webroot SecureAnywhere - Konto usunięte - 14.03.2014

Możliwe, choć dzisiaj wyszedł inny problem - duuże problemy z siecią. Po włączeniu chrome strony ładowały się koszmarnie długo, na maszynie wirtualnej (Win8 32-bit) nie działało firmowe połączenie VPN... No nie wiem. Wydaje mi się, że to może być konflikt z Comodo, bo jego mam w formie zapory + blokera. Spróbuję jeszcze raz bez Comodo, choć wątpię, aby Webroot był lżejszym rozwiązaniem Smile


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 14.03.2014

lukasamd napisał(a):Po włączeniu chrome strony ładowały się koszmarnie długo, na maszynie wirtualnej (Win8 32-bit) nie działało firmowe połączenie VPN
Ciekawe... Czyżbyś odkrył kolejny bug? Grin
No ja problemów z siecią póki co nie widzę, chromuś działa jak błyskawica Smile


Re: Webroot SecureAnywhere - Konto usunięte - 14.03.2014

Nie wiem, teraz działa sam i wszystko wygląda ok.
Choć nie... mógłby jeszcze mniej CPU brać, bo comodo jest lżejsze (to się zaczyna robić fanaberią Grin).. Zobaczę po kilku godzinach.


Dodano: 14 mar 2014, 21:34

Jednak nie jest dobrze. Na drugim lapie, z wydawać by się mogło takim samym systemem (też z update 1) i kupa. Explorer po 300-350 MB i Webroot biorący całkiem sporo CPU.
Miał być soft z myślą o domownikach bo lekki i automatyczny, ale jednak nie ma mowy o tym, aby został:/
Podtrzymuję: na allego czy nie, webroota już nie kupię, ani nie polecę.


Re: Webroot SecureAnywhere - sadam - 16.03.2014

Od pewnego czasu mam problem z firewall.
Wcześniej mogłem wybrać, jakim połączeniom zezwolić a jakie zablokować. Teraz mam jedynie puste plamy... Windows 8.1 i 7 tak samo. Coś zepsułem czy teraz tak jest?


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 16.03.2014

Na Win8/Win8.1 Webroot nie oferuje już kontroli (typu zezwól/zablokuj) ruchu wychodzącego i mimo licznych wniosków użytkowników by przywrócić tę opcję, raczej nie ma co na to liczyć.
Nie pamiętam dokładnie jak to wygląda na Win7, ale opcje kontroli - zablokowania/zezwolenia dla ruchu wychodzącego - powinny być dostępne.


Re: Webroot SecureAnywhere - Konto usunięte - 16.03.2014

Ciekaw jestem z czego to wynika... jakoś są softy, które się z systemowym FW na Win8/8.1 integrują, a takich cyrków nie robią.
Webroot jednak olewa najnowsze okienka, po całej linii.


Re: Webroot SecureAnywhere - kermit - 18.03.2014

Co najlżejszego można by dołożyć do webroota, by ogarnąć ten ruch sieciowy? Z comodo fw nie będzie sie kłócić? Oczywiście windows 8.1


Re: Webroot SecureAnywhere - zbc - 18.03.2014

@kermit Raczej nie będzie konfliktu Smile


Re: Webroot SecureAnywhere - Dusiek - 18.03.2014

kermit napisał(a):Co najlżejszego można by dołożyć do webroota, by ogarnąć ten ruch sieciowy? Z comodo fw nie będzie sie kłócić? Oczywiście windows 8.1


Zawsze masz jeszcze Online Armor jak również Privatefirewall.


Re: Webroot SecureAnywhere - kermit - 18.03.2014

Dusiek napisał(a):Zawsze masz jeszcze Online Armor jak również Privatefirewall.


OA nie jest lekkiSmile Ale o PFW zapomniałem! DziękujeSmile Na win 8 nie działa w nim hips, ale przecież WSA ma swójSmile

@zbc niestety po instalacji comodo, następnie restarcie, zrywa mi połączenie... Próbowałem kilku configów ustawień i na pewno trafiłbym na działający, ale mi się nie chce więcej grzebaćSmile


Re: Webroot SecureAnywhere - Dusiek - 18.03.2014

Czy taki ciężki jest OA to nie wiem obecnie nie mam go zainstalowanego ,alenie przypominam sobie aby pożerał jakieś mega zasoby .


Re: Webroot SecureAnywhere - zbc - 18.03.2014

Cytat: @zbc niestety po instalacji comodo, następnie restarcie, zrywa mi połączenie... Próbowałem kilku configów ustawień i na pewno trafiłbym na działający, ale mi się nie chce więcej grzebaćSmile


Na win 8?
Hmm nigdy nie widziałem takiego problemu Suspicious . Pamiętam tylko, że na 8.1 instalowałem kiedyś CIS i przy każdej aktualizacji BSOD.
No niewiem. Jak OA ci nie pasuje to może Privatefirewall?

Btw.
@kermit Załóż temat w dziale dobór zestawu Wink


Re: Webroot SecureAnywhere - Miquell - 19.03.2014

kermit napisał(a):Co najlżejszego można by dołożyć do webroota, by ogarnąć ten ruch sieciowy?
W zupełności wystarczająca może okazać się Zapora systemowa Wink
Jeśli w grę wchodzą rozwiązania komercyjne to godną polecenia opcją jest SpyShelter Firewall - niskie użycie zasobów - średnio 10MB RAM-u, żadnego szarpania procesorem, działa stabilnie na Win8/8.1, brak spowolnień pracy systemu czy opóźnień jego startu, to świetny anti-keylogger z możliwą dość restrykcyjną kontrolą, nie tylko nad ruchem sieciowym (m.in. także nad instalacją, uruchamianiem i modyfikacją aplikacji/usług) Wink
Dodatkowo szyfrowanie klawiszy i ochrona przed przechwytywaniem zawartości schowka, zrzutów ekranu, a także niepożądanym rejestrowaniem dźwięku i obrazu.
Pomijając większą prywatność, to także wyższy poziom bezpieczeństwa np. transakcji bankowych.
Z rozwiązań darmowych oczywiście wspomniane już wcześniej PFW i OA.
Wszystkie z wymienionych programów dobrze współpracują z WSA - większych problemów nie zauważyłem Smile