SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - buri - 12.11.2011

Która wersja xorg? jeśli 1.11 to trza uważać bo sprawia sporo problemów sterownikom nvidia - zawsze możesz spróbować, a później wrócić do otwartych.

Ranna pora, a ja spać nie mogę przez wysokie ciśnienie ... dobrze, że się wyspałem przynajmniejGrin


Re: Pogawędki IX - nikita - 12.11.2011

buri napisał(a):Która wersja xorg? jeśli 1.11 to trza uważać bo sprawia sporo problemów sterownikom nvidia - zawsze możesz spróbować, a później wrócić do otwartych.

1:0.0.16-27.20110720 ?


Re: Pogawędki IX - buri - 12.11.2011

Instaluj śmiało powinno działać dobrze, mówimy o sterach z repo (nie wiem jak jest w fedorze) mam nadzieję.

Ostatnio wyczyściłem większość gnome już doszczętnie, a resztę cofnąłem do stable i już siedzę na Xfce - podoba mi się. Zagości pewnie na dłużej u mnie, choć ciągle jeszcze do przetestowania fluxbox.

Kurde z każdym dniem co raz mniej korzystam z Windowsa, pozostają tylko specjalne programy (na studia, a odpalenia przez wine nie zaryzykuje) oraz parę gier.


Re: Pogawędki IX - Flash999 - 12.11.2011

Czy po wgraniu nowego BIOSa do notebooków Packard Bell traci się gwarancję?


Re: Pogawędki IX - Plati - 12.11.2011

Jak ściągnąć kilkadziesiąt filmików Youtube naraz z własnego konta YT? Suspicious Nie chce mi się ściągać filmików pojedynczo przez zewnętrzne strony


Re: Pogawędki IX - buri - 12.11.2011

Google - "mass download youtube movies" i magiczny wynik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie sprawdzałem ale widać jest tego trochę.


Re: Pogawędki IX - Waves - 12.11.2011

Flash999 napisał(a):Czy po wgraniu nowego BIOSa do notebooków Packard Bell traci się gwarancję?


Niedawno go kupiłeś i już nowy BIOS ? Tongue Mi się wydaje że wgranie BIOSu samemu jest nie akceptowane. I wtedy tracisz gwarację.


Re: Pogawędki IX - buri - 12.11.2011

Flash999 napisał(a):Packard Bel

Jakoś na ich stronie nie pisze iż tracisz gwarancję, ale ładnie się bronią:
Cytat: Updating an incorrect BIOS may cause harm to your system. We recomend that you only do this after being instructed by one of our Customer Care representatives. By using these updates you agree to accept the possibility of product failure.

Jeśli nie ma potrzeby to nie aktualizuj, jeśli jest coś poważnego możesz wysłać do serwisu z prośbą o aktualizację. Ja mam Dell''a i jakoś nie miałem problemów z aktualizacją - albo się uda, albo się nie uda. Sami dają aktualizację więc pozwalają chyba na nią?


Re: Pogawędki IX - nikita - 12.11.2011

buri napisał(a):Instaluj śmiało powinno działać dobrze, mówimy o sterach z repo (nie wiem jak jest w fedorze) mam nadzieję.
[...]
Kurde z każdym dniem co raz mniej korzystam z Windowsa, pozostają tylko specjalne programy (na studia, a odpalenia przez wine nie zaryzykuje) oraz parę gier.

Dzięki za info, napisze w razie problemów. Co do Windowsa i Linuksa... Fedora 16 i OpenSuse to dwa najlepiej mi leżące systemy i gdyby nie właśnie potrzeba korzystania z oprogramowania Microsoftu (SQL Server, Visual Studio), Oracla oraz innych, to dawno moim jedynym system byłby jeden z ww Wink


Re: Pogawędki IX - Flash999 - 12.11.2011

Nie będę aktualizować. Na razie nie ma po co. Tylko o 8 wersji jest starszy Lol.
Dzięki Buri


Re: Pogawędki IX - slawektor - 12.11.2011

buri napisał(a):Jakoś na ich stronie nie pisze iż tracisz gwarancję, ale ładnie się bronią:
Cytat: Updating an incorrect BIOS may cause harm to your system. We recomend that you only do this after being instructed by one of our Customer Care representatives. By using these updates you agree to accept the possibility of product failure.

Jeśli nie ma potrzeby to nie aktualizuj, jeśli jest coś poważnego możesz wysłać do serwisu z prośbą o aktualizację. Ja mam Dell''a i jakoś nie miałem problemów z aktualizacją - albo się uda, albo się nie uda. Sami dają aktualizację więc pozwalają chyba na nią?

Acer pisze tak samo. Typowa formułka. Czasami aktualizacja bios naprawia tylko mały problem, ale zwykle aktualizacja jest przeznaczona do rozwiązania potencjalnie poważnych problemów. Producenci nie wydają aktualizacji bios ot tak sobie. Aktualizacja u Dell''a jest bardzo prosta wystarczy pobrać odpowiednią wersję i uruchomić instalator. Jaki to model tego Packard Bella?


Re: Pogawędki IX - buri - 12.11.2011

slawektor napisał(a):Jaki to model tego Packard Bella?

Podaj właśnie, sprawdzę czy warto się bawić patrząc na zmiany - poczytaj fora czy warto, czasami nowy nie znaczy lepszy.


Re: Pogawędki IX - Flash999 - 12.11.2011

Packard Bell EasyNote TS11HR-2412G50
Link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wersja BIOSu: 1.07
W tym przypadku mam do wyboru instalację spod systemu lub DOSa.


Re: Pogawędki IX - buri - 12.11.2011

O kurde tam nie są updaty bez sensu. Jeśli jest to aktualizacja przez program spod Windowsa to bym ryzykował - oczywiście bateria wpięta, najlepiej z awaryjnego by żaden antywirus/hips się nie wtrącił w ten proces. Twój wybór, ja nigdy z tym nie miałem problemu, możesz sprawdzić czy ludzie narzekają o nieudanych aktualizacjach i sam zdecydować.

Wino za ~6.5 zł bułgarskie wypite i nawet może być Smile


Re: Pogawędki IX - Flash999 - 12.11.2011

Czyli warto? Nie traci się gwarancji? To ten link?:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To ten, model się zgadza, tylko mój był bez systemu.
Można tak i tak. Kiedyś flashowałem stacjonarnego i wszystko poszło gładko. Tutaj jeszcze łatwiej - polecenie flash. Gwarancja nie powinna być unieważniona - to zwykły program. Ciekawe gdyby wirus zepsuł bios Grin
Aha, InsydeH2O ma funkcję ratunkową biosa: CTRL + ESC + Włącznik
Changelog:
BIOS PackardBell 1. Adds Chicony camera ID. (more...) 1.15 5.3 MB 2011/10/31
BIOS PackardBell Adds LG battery for Battery Information. 1.14 5.3 MB 2011/09/26
BIOS PackardBell Fixes ''Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery'' was disappeared in device management at B710 CPU. 1.13 5.3 MB 2011/08/29
BIOS PackardBell 1. Updates Nvidia N12P-GV3 VGA. (more...) 1.12 5.6 MB 2011/08/01
BIOS PackardBell 1. Updates Microcode v00000015 for 206A7 J-1/D-2 Sandy Bridge CPU. (more...) 1.10 5.3 MB 2011/05/03
BIOS PackardBell Updates VBIOS SeymourDIS 39217_012 / SeymourSG 39369_006 / WhistlerDIS 39370_007. 1.09 5.3 MB 2011/04/18
BIOS PackardBell 1. Adds new 17'' panel support. (more...) 1.08 5.2 MB 2011/04/06
BIOS PackardBell 1. Enables CRID function to fix PCH reversion ID for OS image driver lost issue. (more...) 1.07 5.3 MB 2011/03/14
BIOS PackardBell 1. Updates Seymour/Whistler SG VBIOS for fix ''CCD AP lag on DC mode'' issue. (more...) 1.05 5.3 MB 2011/03/01
BIOS PackardBell 1. Updates CPU microcode 206A7 from 0000000D to 00000014. (more...) 1.04 5.3 MB 2011/02/08
BIOS PackardBell 1. Supports ''Graphic mode'' item. (more...) 1.11 5.3 MB 2011/06/13


Re: Pogawędki IX - nikita - 12.11.2011

buri napisał(a):Wino za ~6.5 zł bułgarskie wypite i nawet może być Smile

Tosz to Kadarka będzie jakaś półsłodka Wink


Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 12.11.2011

Panowie o czym prawicie, bo ja się obudziłem dziś i nie trybie ;P


Re: Pogawędki IX - morphiusz - 12.11.2011

@mateusxzz
Mieszkasz w Warszawie i byłeś wczoraj na marszuLol


Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 12.11.2011

Wyobraź sobie, że od czwartku byłem w domu i na żadnym marszu nie byłem...


Re: Pogawędki IX - morphiusz - 12.11.2011

Wyobraź sobie, że to był żart Wink