SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - ktośtam - 16.11.2011

morphiusz , co Ty tam ukrywasz? Grin


Re: Pogawędki IX - nikita - 16.11.2011

Widzę, że

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na prawdę idzie do przodu. Poza newsami typu nowy numer magazynu dostępny do pobraniaraczej nic się nie dzieje. A szkoda.


Re: Pogawędki IX - Plati - 16.11.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


wie ktoś jak nazywa się ta przejściówka? Wiem, że jakość zdjęcia jest do d... ale taką mam komórke Smile


Re: Pogawędki IX - Waves - 16.11.2011

Morphiusz efekty piractwa. CIA i FBI już Cię namierzają. ;P

Dzisiaj 2 akademia w szkole. Straszny stres mną miotał jak szatan. Będzie w internecie więc pokaże linka - BiałaTV Tongue


Re: Pogawędki IX - shinjiru - 17.11.2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to brzmi po części jak któraś z piosenek budki suflera Craze


Dodano: 17 lis 2011, 9:16

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wiki leaks official?


Re: Pogawędki IX - Waves - 17.11.2011

Ufo nie istnieje. Nie ważne jak brać to pod uwagę. Jak Chrześcijanin, Ateista lub Ktokolwiek. Nie ma. To tylko wymysły ludzi.
Zacznijmy się zastanawiać nad sensem życia Tongue


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 17.11.2011

Waves97 napisał(a):Ufo nie istnieje.


Istnieje, jest im każdy obiekt latający którego nie możemy zidentyfikować - może być nim normalny samolot, aż do momentu w którym będziemy wiedzieć, co to jest Smile
A w kwestii innej cywilizacji / życia itd. wierzę, że jest coś innego, a nawet, że jest tego wiele. Obalono już dawno temu mit, że Ziemia jest w centrum świata a teoria ewolucji przeczy temu, jakby człowiek miał jakiś monopol na rozwój (no na Ziemi teraz już tak). Biorąc pod uwagę wielkość wszechświata, nawet tylko szacowaną, to nazwał bym ogromnym marnotrawstwem dawanie go w ręce tylko jednego, na dodatek niezbyt rozgarniętego (wojny, dążenie do samozagłady) gatunku.


Re: Pogawędki IX - Waves - 17.11.2011

Tak, mowa tu o innej cywilizacji a nie obiekcie jeszcze zidentyfikowanym.
Cytat: A w kwestii innej cywilizacji / życia itd. wierzę, że jest coś innego, a nawet, że jest tego wiele. Obalono już dawno temu mit, że Ziemia jest w centrum świata a teoria ewolucji przeczy temu, jakby człowiek miał jakiś monopol na rozwój (no na Ziemi teraz już tak). Biorąc pod uwagę wielkość wszechświata, nawet tylko szacowaną, to nazwał bym ogromnym marnotrawstwem dawanie go w ręce tylko jednego, na dodatek niezbyt rozgarniętego (wojny, dążenie do samozagłady) gatunku.


Każdy ma inne zdanie. Mnie bardziej przekonują równoległe wymiary niż te inne cywilizacje.

Cytat: Biorąc pod uwagę wielkość wszechświata, nawet tylko szacowaną, to nazwał bym ogromnym marnotrawstwem dawanie go w ręce tylko jednego, na dodatek niezbyt rozgarniętego (wojny, dążenie do samozagłady) gatunku.


Faktycznie. Wszechświat jest prze-ogromny ale nigdy nie wiadomo co zrobił Ten który nas stworzył Smile


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 17.11.2011

Nie wiem, ale mimo, że jestem Chrześcijaninem, to nie jestem w stanie mysleć, że CAŁY Świat stworzył Bóg. To jest dla mnie zupełnie nielogiczne...

Właśnie wgrałem Custom Kernela Grin


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 17.11.2011

Ja posunąłbym się dalej w teoriach dotyczących cywilizacji pozaziemskich i powiedziałbym, że miały one wkład w naszą ewolucję. Uważam, że w którymś momencie "stymulowały" one proces nasz proces rozwoju, poprzez przekazywanie wiedzy itp.
Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że opowieści zawarte w tzw. "świętych księgach" największych religii, są niczym więcej, jak dowodami na ingerencję istot pozaziemskich w nasze życie, bo jak inaczej ludzie nie mający wystarczającej wiedzy mogli wytłumaczyć zjawiska towarzyszące np. lądowaniu kosmitów inaczej, niż zstąpienie armii aniołów a jeżeli weźmiemy pod uwagę posiadane przez te istoty zdolności takie jak np. psychokineza, lewitacja itp., to oczywistym wydaje się przypisanie przybyszom cech boskich.


Re: Pogawędki IX - Waves - 17.11.2011

Cytat: Nie wiem, ale mimo, że jestem Chrześcijaninem, to nie jestem w stanie mysleć, że CAŁY Świat stworzył Bóg. To jest dla mnie zupełnie nielogiczne...


Zbyt duże to wszystko się wydajeTongue

Ktośiu ciekawe to co napisałeś. Egipcjanie piramid nie postawili ot tak wnosząc je. Mi to jednak dalej " nie wystarcza". Dodatkowo te psychokinezy to wydają mi się pozbawione sensu naprawę. Istnieje owszem ale tylko w filmach - bynajmniej dla mnie.

Cytat: Właśnie wgrałem Custom Kernela Grin


My tu taki temat poruszamy a Ty o Kernelu Tongue Wstydź się.


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 17.11.2011

Piramidy to zbyt oklepany temat. Uważam, że Egipcjanie mogli je wznieść samodzielnie, natomiast wiedza jakiej potrzebowali do tego, by to zrobić została im przekazana przez lepiej rozwiniętą cywilizację.
Przeczytaj np. Biblię i potraktuj tę lekturę jako opowieść o przybyszu z innej planety. Popatrz pod nieco innym kątem na zjawiska w niej opisane, znaki na niebie, "otwierające się" niebo, zstępujący Aniołowie itd.


Re: Pogawędki IX - Waves - 17.11.2011

Bibli nie lubię a wręcz nie cierpię czytać. Dodatkowo ostatnio jestem zmuszany do jej czytania - " Lektura w szkole" z Religi. Paranoja no ale ...
Może to i dziwnie zabrzmi ale tak biorąc Twoją wypowiedź drogi ktosiu pod lupę można wywnioskować że to przybysze zapłodnili Maryję ? Tak pomyślałem.


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 17.11.2011

Waves97 napisał(a):Może to i dziwnie zabrzmi ale tak biorąc Twoją wypowiedź drogi ktosiu pod lupę można wywnioskować że to przybysze zapłodnili Maryję ?

Jeżeli mówimy o zapłodnieniu pozaustrojowym, to tak. Nie możemy zapomnieć, że według Biblii Maryja była dziewicą, więc odpadają jakiekolwiek formy zapłodnienia w wyniku aktu płciowego.


Re: Pogawędki IX - Waves - 17.11.2011

Biblia wyraźnie mówi że była dziewicą. Czyli to istoty pozaziemskie. Ja już się pożegnam na dziś i jutro - wycieczka . Miłych snów chłopaki


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 17.11.2011

Tak ja to widzę Wink


Re: Pogawędki IX - Plati - 17.11.2011

Niektóre wątki biblijne, takie jak m.in. dzieworództwo i zmartwychwstanie były obecne już we wcześniejszych religiach. Jednak coś w tym musi być, może jakieś pozaziemskie cywilizacje miały wpływ na dzieje Ziemi, a ludzie przypisywali większość zdarzeń na Ziemi, jak choćby cykl dobowy i zaćmienie Słońca za pośrednictwem faraonów za działanie boskie. Pękanie księżyca przepowiedziane w Koranie jest jednak interesujące.


Dodano: 17 lis 2011, 20:28

I nie mogę na to znaleźć do tej pory żadnej sensownej odpowiedzi. Prawdę mówiąc to jedyna interesująca dla mnie rzecz w tej religii.
PS. Nie mogę edytować postów Sad


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 17.11.2011

To że kanapka spada masłem do podłogi też jest niewytłumaczalne. Ktoś maczał w tym palce None


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 17.11.2011

Tzn. w kanapce, maśle, czy po podłodze? To nie bez znaczeniaCool


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 17.11.2011

Oto przykład na to, jak łatwo obrócić, to czego człowiek nie jest w stanie wytłumaczyć, w religię:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]