SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 04.12.2011

Ja mam 1GB i muli konkretnie. Widać to przy włączaniu Outlooka z menu start - klikam, program się zaczyna uruchamiać ale menu start wciąż jest widoczne.


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 04.12.2011

Eugeniusz napisał(a):i muli konkretnie.


Muli konkretnie sam Outlook i to jego wina i konfiguracji kompa , nie CIS. Generalnie jak dla mnie drętwy ten Outlook, wolę Thunderbird bez dwóch zdań.

I chodzi o mulenie całego kompa, a nie jakiś tam aplikacji poszczególnych, bo to różnica, używam go już długi czas, nic takiego nie doświadczyłem jeszcze, a i konfiguracja programu ma znaczenie.
U mnie jest wszystko na max.


Re: Pogawędki IX - Flash999 - 04.12.2011

andrzej76 napisał(a):
Waves97 napisał(a):Jeśli będzie za bardzo mulił wrócę do avasta.


Żarty sobie robisz, a co masz 512MB ramu ?

CIS z Geek Buddy włączonym pobiera około 40Mb ram, bez niego 25MB ramu, co Ci ma mulić?

Oj nie bądź taki pewny. Zauważam ostatnio w procesach cfp.exe skacze do 30%-60%, bez przyczyny. Po kilku minutach przestaje. Warto zauważyć - to sam Firewall z D+.


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 04.12.2011

Ja miałem w Outlooku 2010 x64 przeszło 4 skrzynki i śmigał jako szalony.
IMO to jednak wina skanera, który przy otwieraniu coś tam mieli.

A czy Outlook jest drętwy... on nie służy tylko do poczty, z tego założenia trzeba wyjść. Na pewno drętwo jest z integracją z GMailem, no ale to po części nie ich wina, bo IMAPa jako takiego obsługuje bezbłędnie. U mnie ostatecznie wyleciał, bo nie pozwalał na obsługę kilku skrzynek z jednego konta.


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 04.12.2011

lukasamd napisał(a):bo nie pozwalał na obsługę kilku skrzynek z jednego konta.


O tym właśnie odrętwieniu mówię co do Outlook.
Co do CIS , skan całego dysku i nie będzie zaufanych sprawdzał przy otwieraniu.

Flash999 napisał(a):procesach cfp.exe skacze do 30%-60%, bez przyczyny


Jest przyczyna, wysyła do chmury, dlatego nieraz skoczy.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak to wygląda u mnie, screen sprzed 1 minuty.


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 04.12.2011

andrzej76 napisał(a):Muli konkretnie sam Outlook i to jego wina i konfiguracji kompa , nie CIS. Generalnie jak dla mnie drętwy ten Outlook, wolę Thunderbird bez dwóch zdań.

I chodzi o mulenie całego kompa, a nie jakiś tam aplikacji poszczególnych, bo to różnica, używam go już długi czas, nic takiego nie doświadczyłem jeszcze, a i konfiguracja programu ma znaczenie.
U mnie jest wszystko na max.

Niech Ci będzie. Tylko jakoś po odinstalowaniu CIS wszystko jest w porządku. A w takiej sytuacji wina i tak leży po stronie Comodo: albo nie lubi Outlooka, albo jest źle (albo w ogóle) zoptymalizowany. Znam lżejsze pakiety IS od Comodo Wink
Ale zakończmy ten temat, bo raz to nie ten dział, dwa kwestia Comodo na tym forum jest dość... wrażliwa? A poza tym nie chcę się kłócić.


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 04.12.2011

Może to Outlook nie lubi Comodo? Jest może na odwrót, jak myślisz?
Co do lżejszych pakietów, dobrze że znasz , masz wybór.
No problem, skończmy temat.Albo przenieśmy.


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 04.12.2011

andrzej76 napisał(a):O tym właśnie odrętwieniu mówię co do Outlook.


Ale Thunderbird też tego nie ma Tongue


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 04.12.2011

Nie piszę że Thunderbird to ma, jest jak dla mnie lepszy i tyle.


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 04.12.2011

Najlepszy jest The Bat Smile.
I chyba jednak wrócę do niego z Outlooka 2k3 Smile


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 04.12.2011

Jak tam u Was pogoda, u mnie beznadziejna, cały dzień pochmurno i opady. 5 na +.


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 04.12.2011

U mnie też pada, ale nie narzekam, bo nie padało... a ze 3 miesiące Grin


Re: Pogawędki IX - Waves - 04.12.2011

We Wtorek w mojej Białej zapowiadają śnieg. Wkońcu. Również Comodo już u mnie na komputerze. Brakuje mi Safe Zone avasta Sad


Re: Pogawędki IX - Flash999 - 04.12.2011

Waves97 napisał(a):We Wtorek w mojej Białej zapowiadają śnieg. Wkońcu. Również Comodo już u mnie na komputerze. Brakuje mi Safe Zone avasta Sad

Ja ani razu z niego nawet nie korzystałemLol


Re: Pogawędki IX - Waves - 04.12.2011

Ja też nie. Rodzice mają konto bankowe więc takie coś było przydatne. Teraz keyscrambler oraz FF.


Re: Pogawędki IX - ichito - 05.12.2011

Taki przydatny gadżet...gdyby nie firma zamawiająca urządzenie pomyślałbym, że to dla operatorów sieciCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - buri - 05.12.2011

ktostam napisał(a):Jedno jest pewne - bez dodatkowych programów zabezpieczających mój Windows 7 był piekielnie szybki

Dlatego też tak mam, ale ja tylko gram, a do złych rzeczy mam DebianaTongue

Wreszcie deszcz oczyścił trochę niebo nad Krakowem z tego smoguIdea


Re: Pogawędki IX - ichito - 05.12.2011

Buri...Ty jesteś z KrakowaGrin


Re: Pogawędki IX - shinjiru - 05.12.2011

rollback spowalnia wykonywane czynności w systemie? Bo próbuje użyć tabletu i jak chcę zrobić zaokrąglenie to jakby na ułamek sekundy wiesza i nie wychodzi.......


Dodano: 05 gru 2011, 12:51

nie mogę normalnie tabletu używać na windows 7, dziwne!!! nawet bardzo, bo wcześniej przed reinstalką instalowałem sterowniki bamboo i po podłaczeniu tabletu nie były rejestrowane przez system żadne podejmowane akcje, a teraz co kliknę piórem w byle jakie miejsce to system pod kursorem okazuje gdzie kliknąłem..... do tego zdaje się coś tam działa w tle i nie idzie normalnie rysować... nie wiem co robićFacepalm


Dodano: 05 gru 2011, 13:36

już sobie z tym poradziłemLol


Re: Pogawędki IX - buri - 05.12.2011

ichito napisał(a):Buri...Ty jesteś z Krakowa

Nie ja tutaj studiuję, a mieszkam miedzy Radomiem i Warszawą.