SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - Waves - 07.12.2011

Mi się Vmware sypnęło. Dobrze że instalka na dysku . Pobieranie 400 MB to katorga.


Re: Pogawędki IX - Blade - 07.12.2011

Ciekawy artykuł do poczytania Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin


Re: Pogawędki IX - Waves - 07.12.2011

Panowie. Trojan Vundo mnie zaatakował :O Defense + CISa wywaliło mi alert że wininet.dll chce coś zrobić - nie pamiętam co. Z ciekawości chciałem wysłać go na virustotal i się zaczęło. CIS już się nie uruchomił, po zmuszonym resecie również MOM, WTW i inne. Narazie na Ubuntu Live CD. Avast IS przepuścił wynika z tego:crazy:


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 07.12.2011

Co wy robicie że tak dajecie się zainfekować.


Re: Pogawędki IX - Waves - 07.12.2011

Edziu a czy dzielisz z kimś komputer?
Ja niestety tak i myślę że to ktoś z rodziny kopsnął trojanka. Ja staram się dbać. Prosiłem - nie pobieraj wszystkiego co Ci znajomi na pocztę przyślą. Nic.
Muszę zdjęcia ratować bo szkoda. Do tego pobierałem Archa. Również przepadnie. Bywa. Gdyby nie gry siostry już bym wsadził Ubunciaka na stałe aż do czasu gdy pobrałbym archa.
Miłego wieczoru Smile


Re: Pogawędki IX - Meo - 07.12.2011

Skoro rodzina nie umie rozważnie używać komputerach, to niech używają piaskownicy lub wirtualizacji. Ja tak zrobiłem i jest spokój Wink


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 07.12.2011

Waves97 napisał(a):Edziu a czy dzielisz z kimś komputer?

Nie, mam swój. Ale dzieliłem z rodziną i było czysto Wink.


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 07.12.2011

U mnie na wspólnym komputerze też jest czysto od długiego czasu Smile

Waves, no ale jak miał przepuścić, skoro miałes zainstalowanego CISa?Suspicious


Re: Pogawędki IX - Waves - 07.12.2011

Meo napisał(a):Skoro rodzina nie umie rozważnie używać komputerach, to niech używają piaskownicy lub wirtualizacji. Ja tak zrobiłem i jest spokój Wink


Moja mama ma problem gdy trzeba coś otworzyć w exelu a tu o wirtualizacji Craze

Kamil zapomniałeś o "rookicie" ?
CIS właśnie zablokował akcję bo pliczek chciał coś zrobić. Potem ja wlazłem do systemu32 i się zaczęło. Już nie wnikajmy. Łindows 7 Hołm Premium działa Facepalm no i oczywiście " Konie i Kucyki "


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 07.12.2011

Oj dobra, ale rootkit wszedł na 90% przez przypadkowe uruchomienie jakiejś próbki Smile


Re: Pogawędki IX - Waves - 07.12.2011

Ja pamiętam dobrze Grin
Ale teraz jaki porządeczek na dyskuCool wcześniej to gdzie dało się wrzucić tam leżało. Teraz ładnie folder tu i tam . Teraz tylko ogarnąc te wszyskie instalacje. Jutro chcę pograć !


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 07.12.2011

Jaaaasne, za tydzień wszystkie pliki będą tak porozrzucane, że wyjdą z dysku, zobaczysz Wink


Re: Pogawędki IX - Meo - 07.12.2011

Waves97 napisał(a):Moja mama ma problem gdy trzeba coś otworzyć w exelu a tu o wirtualizacji Craze

Skoro potrafi korzystać z przeglądarki to naciśnie także przycisk "Włącz tryb ochrony" w SD. Lub prościej w sandboxie niech Twoja mam odpala przeglądarkę, zamienisz ikonki na pasku czy pulpicie i po sprawieWink


Re: Pogawędki IX - Waves - 07.12.2011

Postanowenie Adwentowe : Utrzymać porządek na dysku .
Nie wiem czy instalować SD. Chyba teraz lekko ogarnie te pobieranie plików których nie zna.
Zmienię tapetkę i koniec na dziś. Kamil wbij za pół godziny na gadu gadu.


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 07.12.2011

Waves97 napisał(a):Kamil wbij za pół godziny na gadu gadu.

Zobaczę Smile
Juupi, pojutrze skoki w Harrahovie Smile


Re: Pogawędki IX - slawektor - 08.12.2011

Olga Kaczyńska wygrywa TopModel. Po raz pierwszy od sześciu lat nazwisko "Kaczyński" i "wygrać" pojawia się w tym samym zdaniu.


Re: Pogawędki IX - ichito - 08.12.2011

Cytat: merykańska agencja kosmiczna NASA ma już pierwsze informacje z aktualnego miejsca pobytu sondy Voyager 1. Obiekt znajduje się obecnie 18 miliardów kilometrów od Słońca, co odpowiada 119 jednostkom astronomicznym. Jest to tzw. region stagnacji, rozciągający się między Układem Słonecznym a przestrzenią międzygwiazdową. W tym obszarze uspokaja się wiatr słoneczny, którego obecność wyznacza granice heliosfery.

Ed Stone, szef naukowców pracujących przy misji Voyager z California Institute of Technology w Pasadenie, porównuje region stagnacji do równikowego pasa ciszy - bezwietrznej strefy nad ziemskimi oceanami występującej w okolicach równika. Żartobliwe porównania astronomów do kosmicznego czyścca lub poczekalni wydają się być jak najbardziej trafne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sonda ta niesie ze sobą ziemskie przesłanie "Sounds of Earth" czyli zapisane w formie elektronicznej obrazy, naturalne dźwięki, próbki nagrań 50 języków i wybrane utwory muzyczne reprezentujące różne kultury. Do ochrony tego przesłania użyto pokrytej złotem 30 cm aluminiowej okrągłej płyty, na której umieszczono instrukcje odtwarzania nagrań, miejsce Ziemi na podstawie odległości od 16 najbliższych pulsarów i wzorcem zegara atomowego wyjaśniającym datę wysłania sondy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Informacje o Ziemi i ludzkości korespondują z wysłanych kilka lat wcześniej przesłaniem zamieszczonym na kadłubie sondy Pioneer 10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I wiecie co?...pamiętam jak wysyłano obydwie sondySmile


Re: Pogawędki IX - Plati - 08.12.2011

slawektor napisał(a):Olga Kaczyńska wygrywa TopModel. Po raz pierwszy od sześciu lat nazwisko "Kaczyński" i "wygrać" pojawia się w tym samym zdaniu.


Bogusław Kaczyński dostawał odznaczenia w ostatnich kilku latach Smile
A ta Olga Kaczyńska fajna jest Smile Nie jest ona czasem anorektyczką - Wzrost 178 cm, waga 56 kg to trochę mało.

@ichito - Ja się tak zastanawiam, jak dużo ta sonda ma energii, że po tylu latach w przestrzeni kosmicznej wysyła jeszcze jakieś informacje. Ciekawe czy przesyła zdjęcia.


Re: Pogawędki IX - ichito - 08.12.2011

Plati...o Pionierze to chyba możemy już zapomnieć...jest pewnie dalej od sondy Voyger...i chyba nie mają dość energii, by zdjęcia robić i wysyłać. Kiedy wysyła się takie sondy, to z pewnością nie liczy się liczy paliwo własne - za to wykorzystuje się energię pól grawitacyjnych mijanych obiektów. Sonda wpada w pole grawitacyjne np. planety, zaczyna przyspieszać pod jego wpływem, zakrzywia trajektorię, ale jest zbyt daleko, żeby spaść - więc trochę przyspieszona wyskakuje niejako z orbity i znów leci dalej. W Układzie Słonecznym można te "skoki" zaplanować, ale dalej to już raczej kwestia przypadku.
Tu masz więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 08.12.2011

Plati napisał(a):Ichito - Ja się tak zastanawiam, jak dużo ta sonda ma energii, że po tylu latach w przestrzeni kosmicznej wysyła jeszcze jakieś informacje. Ciekawe czy przesyła zdjęcia.

Sonda posiada 3 malutkie reaktory plutonowe - będą działać do 2025 roku. Zdjęć już chyba nie przesyła - za daleko.