SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 13.12.2011

Zależy jaki plik.
Pliki tekstowe otworzysz i wyedytujesz programem edit (w nowszych windowsach tego nie ma), natomiast jeśli chcesz jedynie zobaczyć zawartość pliku tekstowego, wpisz type %nazwa_pliku%.
Egzeki uruchamia się wpisująć ichnazwę w cmd.


Re: Pogawędki IX - nikita - 13.12.2011

lukasamd napisał(a):Mi się te zmiany bardzo nie podobają, na tyle bardzo, że ograniczam się do czytania niektórych newsów, ale rezygnuję z bycia aktywnym użytkownikiem.


Ja mam newsy na RSS bo już mi się tam nie chce wchodzić. Z aktywności zrezygnowałem już dawno, bo dyskusje jakich niektórzy się podejmują to czasami jakaś parodia IT.
Smile


Re: Pogawędki IX - Plati - 13.12.2011

Tak Eugeniusz, chcę uruchomić sobie plik exe w cmd. Jak wpisuję nazwę pliku (co wygląda mniej więcej tak: C:\Users\Mojanazwaużytkownika\Desktop\folderzplikiemdouruchomienia\plik.exe) to w cmd wyskuje mi takie coś: Nazwa ''plik.exe.''nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnetrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.

Jakieś pomysły?


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 13.12.2011

Dobrze wpisujesz? Możesz otworzyć okno cmd i przeciągnąć plik do okna.


Re: Pogawędki IX - Plati - 13.12.2011

Plik się uruchamia, ale jeszcze potrzebuję wpisać do niego długaśną komendę żeby wykonał zadanie. I znowu mam problem :/


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 13.12.2011

Powtórz to co zrobiłeś by uruchomić program, dodaj spację i wpisz argumenty (komendę?).
Powinno to wyglądać np. tak:
C:\Documents and Settings\Adam>"C:\Windows\notepad.exe" C:\test.txt
Smile


Re: Pogawędki IX - Plati - 13.12.2011

Ręcznie? Nie można wklejać?


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 13.12.2011

Znaczy ja nie chcę się wtrącać zbytnio, ale nie lepiej utworzyć nowy temat? Smile (chociaż teraz i tak jest za późno)

Jeśli ktoś kocha skoki narciarskie i Adama Małysza, gorąco polecam obejrzeć ten film:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 13.12.2011

Też można. Ja wpisuję, bo wklejanie w windowsowym wierszu poleceń doprowadza mnie do furii...


Re: Pogawędki IX - Plati - 13.12.2011

a.. jak można wkleić? Grin Ctrl + v nie daje rady.


Re: Pogawędki IX - Eru - 13.12.2011

PPM --> Wklej .... Oj chłopie zaczynasz mnie dobijać - widać nigdy DOS''a na oczy nie widział Grin


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 13.12.2011

Co ma DOS do windowsowego wiersza poleceń poza podobną składnią...


Re: Pogawędki IX - Plati - 13.12.2011

Dzięki Smile

I tak nie dało się zrobić tego, co planowałem... W komendy jestem słaby, bo przyzwyczaiłem się do wyklikania wszystkiego i przez to nie mogę zrobić nic ciekawego co nawet w gimnazjum biorą.:crazy:


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 13.12.2011

Jeśli to nie jest tajemnicą, możesz powiedzieć czego oczekujesz od danego programu, a nuż będziemy mogli Ci pomóc Smile


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 16.12.2011

Dzisiaj przenosimy się już definitywnie do nowego domu, więc nie będę zaglądał na forum w najbliższym czasie.
W związku z tym, że nie wiem kiedy się ogarniemy w nowym domu, chciałem życzyć Wam Spokojnych Świąt i Bezpiecznego Wink Nowego Roku 2012.
Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia wkrótce (mam nadzieję Smile).


Re: Pogawędki IX - shinjiru - 16.12.2011

wzajemnie, ktośtam :p


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 16.12.2011

Wszystkiego dobrego i obyś szybko do nas wrócił Smile


Re: Pogawędki IX - Waves - 16.12.2011

Niech Ci dom służy długo Smile Wesołych Świąt.

Wgrywał ktoś może kiedyś patcha graficznego do Nokii?


Re: Pogawędki IX - Meo - 16.12.2011

Na symbianie ikony zmienia się motywem, chyba że ja czegoś nie wiem. W SE wgrywało się patche graficzne.


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 16.12.2011

Wam też mobilny YouTube na androidzie działa strasznie, strasznie wolno?