SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 03.01.2012

Z tego co pamiętam z rozmów z Łukaszem, będzie coś koło 5,6 Tongue


Re: Pogawędki IX - Plati - 03.01.2012

mateusxzz napisał(a):Eru to nie jest powiedziane... NOWA REFORMA to wielkie zmiany... Smile


a religię za to dodadzą!Wall


Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 03.01.2012

tak, religii 2h przez 3 lata... Tongue


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 03.01.2012

mateusxzz napisał(a):Z tego co pamiętam z rozmów z Łukaszem, będzie coś koło 5,6


Nie przesadzaj, aż tyle nie było.
Napisałem w poprzednim poście 5.1+, czyli więcej niż 5.10, ale ile dokładnie... po co pisać Tongue


Re: Pogawędki IX - ichito - 04.01.2012

Pewnie to "5,10" jest w skali od 1 do 10...stąd obawyCool


Re: Pogawędki IX - nikita - 05.01.2012

Dobrze mieć takie ciekawe świadectwo na koniec nauki w szkole "średniej" - w przypadku kontynuacji nauki na uczelni wyższej, w dobrym miejscu, w dobrym czasie na dzień dobry 1000 zł/msc stypendium projektu, ale to nie często spotykana sprawa i nie warto chyba szukać tej okazji. Szczególnie podziwiam osoby, które mają wysoką średnią i są... DO ŻYCIA. Jak to mówią do tańca i do różańca (np. Łukasz). W dalszym okresie nauki, z doświadczenia wiem (co pewnie buri potwierdzi), że stopień w indeksie to jedno, a wiedza, którą można wykorzystać w praktyce to drugie. Odnosi się to zarówno do stopnia 5.0 jak i 3.0. Szczególną dziedziną jest informatyka, gdzie w zasadzie większość potrzebnych informacji ciągnie się z zagranicznych e-booków, pdfów, itp. Prawdę powiedziawszy - nauczysz się tyle ile czasu poświęcisz sam - nie istotne z jakich źródeł, o ile są merytorycznie poprawne i aktualne. Uczelnia nie jest w stanie przygotować studentów do pracy i przekazuje jedynie cząstkową, często nieaktualną wiedzę książkową, z małym odsetkiem przydatnej praktyki. Owszem, organizowane są staże/praktyki i sam cieszę się, że mam okazję skorzystaćz 3-miesięcznego stażu w stosunkowo dobrze rozwijającej się firmie, ale... Co tak na prawdę będę tam robił, okaże się pewnie po paru tygodniach. Nie zawsze się udaje trafić w samorealizację i potrzeby pracodawcy. Liczę na to, że się czegoś nauczę, że będę miał dostęp do REALNYCH narzędzi i praktycznego ich zastosowania. To zawsze interesujący wpis w CV Wink

Eh.. nie wiem co mnie tak wzięło, ale temat dość obszerny.


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 05.01.2012

nikitagorbaczow napisał(a):Szczególnie podziwiam osoby, które mają wysoką średnią i są... DO ŻYCIA. Jak to mówią do tańca i do różańca (np. Łukasz).


To niestety do mnie nie pasuje. Co prawda to nie wygląda tak, że siedzę i kuję, bo zawsze uważałem że to idiotyczna metoda, ale jestem "mało życiowy", bez ceregieli to przyznaję.

W pełni zgadzam się z tym, co napisałeś o "uczeniu" przez uczelnie (zresztą do szkół średnich to też nieźle pasuje) - tam jest namiastka tego co potrzebne, sporo naprawdę już nieistotnych pierdół oraz typowa pamięciówa, która w dobie powszechnej informacji jest jakim dinozaurem którego jakoś nikt nie jest w stanie przestawić do muzeum. Za dużo teorii, za mało praktyki, już nawet szkoda mówić o tym, co się stało w Polsce ze szkołami zawodowymi. Ciekawe gdzie my kiedyś znajdziemy dobrego elektryka, ślusarza czy murarza...


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 05.01.2012

A ja tam w ogóle się nie uczę* (no może poza kilkoma przedmiotami: matma, polski czasami, niemiecki, angielski) i jakoś daję sobie radę.

* to jest nie siędzę przy książkach cały dzień - jakoś lekcje mi wystarczają.


Re: Pogawędki IX - nikita - 05.01.2012

Łukasz, nie koniecznie chodzi mi o to, że tańczysz, śmieszą Cię "koszulki z demlandu". Wydaje mi się, że jesteś osobą chłonącą wiedzę w odpowiedni sposób. Widziałem Twoją stronę www i Twoje osiągnięcia. Dodatkowo to, że jesteś współzałożycielem/założycielem (?) forum SG. Po prostu znam osoby (z mojego wydziału), które kompletnie nie mają pojęcia o tym co dzieje się poza książką. Owszem - są mądre (co widać po średniej), ale nie są inteligentne (co widać po ich stosunku do życia).

Eugeniusz, ja się nie uczę cały semestr (nie mam w ciągu semestru raczej kolokwiów) i siadam dopiero przy sesji, dlatego, że w większości przypadków rozumiem, że wystarczy mi zal. Nie walczę o stypendium ze względu na to, że 1: nie jestem orłem z "dziedzin" jakie są oceniane (czyt. przedmioty), 2: zasady jego przyznawania są tak CHORE, że od III semestru nie zawracam sobie tym głowy Wink

To z jaką średnią skończy się uczelnię nie wpływa znacząco na znalezienie pracy, szczególnie ze względu na właśnie DOŚWIADCZENIE W CV oraz to, że rekrutacja do pracy nie opiera się na wiedzy wyniesionej z uczelni. Jasną sprawą jest, że osoba kończąca uczelnie ze średnią 3.0 nie ma mniejszych szans na sukces niż osoba ze średnią 5.0. Szczególnie jeśli ta pierwsza oddaje się prywatnie swoim zainteresowaniom Wink


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 05.01.2012

nikitagorbaczow napisał(a):Nie walczę o stypendium ze względu na to, że 1: nie jestem orłem z "dziedzin" jakie są oceniane (czyt. przedmioty), 2: zasady jego przyznawania są tak CHORE, że od III semestru nie zawracam sobie tym głowy

Hmm ja przyjąłem zasadę że oceny nie odzwierciedlają faktycznej wiedzy i zdolności ucznia (studenta). Dlatego traktuję je jako formalność Smile.


Re: Pogawędki IX - Waves - 05.01.2012

Eugeniusz napisał(a):Hmm ja przyjąłem zasadę że oceny nie odzwierciedlają faktycznej wiedzy i zdolności ucznia (studenta). Dlatego traktuję je jako formalność Smile.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - bardok206 - 05.01.2012

Doświadczenie,doświadczenie,doświadczenie tylko to się liczy teraz, więc jak macie jakieś fajne propozycje po i ukończeniu średniej to olać dzienne studia i trzaskać"expa ;]" a studia można sobie z czasem walnąć jakieś zaoczne.


Re: Pogawędki IX - Waves - 05.01.2012

W dzisiejszych czasach nawet po skończeniu najlepszych uczelni i tak czeka Cię coś w stylu McDonalda czy Biedronki jako miejsca pracy. Trzeba mieć znajomości aby coś osiągnąć. Taka , prawda.


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 05.01.2012

bardok206 napisał(a):Doświadczenie,doświadczenie,doświadczenie tylko to się liczy teraz, więc jak macie jakieś fajne propozycje po i ukończeniu średniej to olać dzienne studia i trzaskać"expa ;]" a studia można sobie z czasem walnąć jakieś zaoczne.

Hmm szczerze mówiąc to mnie jakoś nie interesują studia. Jeśli znajdę konkretną pracę to chętnie popracuję.
Nie wiem czemu jest taka moda na studiowanie. W newsweeku czytałem wywiad z absolwentką jakiegoś warszawskiego liceum, która twierdziła że "to wstyd w gronie wykształconych znajomych nie mieć wyższego wykształcenia".


Re: Pogawędki IX - nikita - 05.01.2012

Napisałem o stypendium tylko dlatego, że wcześniej nadmieniłem o tym że się nie uczę.

bardok206 napisał(a):Doświadczenie,doświadczenie,doświadczenie tylko to się liczy teraz, więc jak macie jakieś fajne propozycje po i ukończeniu średniej to olać dzienne studia i trzaskać"expa ;]" a studia można sobie z czasem walnąć jakieś zaoczne.

Doświadczenie - taaak. Ale tu się z Tobą nie zgodzę. Uważam, że warto ukończyć chociaż I stopień nauki na uczelni. Owszem pracę po szkole średniej można trafić, ale jak się zacznie pracować i zarabiać to na ponad 90% się nie idzie na uczelnie. Niestety. Ostatnimi czasu jestem zwolennikiem studiowania zaocznego, ale tylko w przypadku jednoczesnego pracowania. Jeśli po obronie uda mi się znaleźć odpowiednią pracę, to II stopień - zaocznie, ale na pewno będzie.

Dlaczego studiować? Skąd wiesz jakie zasady będą panowały w zatrudnianiu za 10 lat? Później już niestety na studia będzie za późno:/


Re: Pogawędki IX - buri - 05.01.2012

Na studiach nie ma teraz praktyki - potwierdza to paru prowadzących teraz na piątym roku prowadząc z nami luźne rozmowy o pracy, doświadczeniach itp. Czego uczą studia? Radzenia sobie w życiu z problemami, nie poddawaniu się jak wszyscy robią z ciebie szmatę do wycierania podłogi, kombinowania w dążeniu do upragnionego celu, cieszenia się mały i dużymi sukcesami.
Jeśli chodzi o naukę to raczej mało konkretów, ale ... zdobywacie skilla jak zdobywać informacje, gdzie ich szukać, jak z nich korzystać, uczycie się szybciej kojarzyć różne fakty. Ogromny plus to znajomości jakie zawiązujecie na studiach, kto wie kim zostaną twoi "ziomale".

Doświadczenie to czego nie ma na uczelni, albo, nie tego nie ma, no dobra na 5 roku mam paru prowadzących co mówią o życiu, a nie każą się uczyć. Sam nie mam żadnego! Będę cierpiał? a jak i to pewnie też poczujecie, gdy będę wam zatruwał pogawędkiWall Znajomości nie posiadam, rodzice też, rodzina raczej w mojej dziedzinie również, więc najpewniejsza ścieżka kariery już jest zamknięta. Trzeba będzie powoli zdobywać doświadczenie, oby tylko w czymś co mnie interesuje.

Teraz trza korzystać z uroków ostatniego roku ... eee albo to co jeszcze z niego zostałoWink


Re: Pogawędki IX - nikita - 05.01.2012

buri +1 Tongue Bardzo podoba mi się to co napisałeś:
buri napisał(a):Czego uczą studia? Radzenia sobie w życiu z problemami, nie poddawaniu się jak wszyscy robią z ciebie szmatę do wycierania podłogi, kombinowania w dążeniu do upragnionego celu, cieszenia się mały i dużymi sukcesami. Jeśli chodzi o naukę to raczej mało konkretów, ale ... zdobywacie skilla jak zdobywać informacje, gdzie ich szukać, jak z nich korzystać, uczycie się szybciej kojarzyć różne fakty.

O to właśnie chodzi Wink


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.01.2012

Zależy gdzie studiujesz - ja na polibudzie w planie studiów akurat praktyki mam Tongue


Re: Pogawędki IX - nikita - 05.01.2012

Eru napisał(a):Zależy gdzie studiujesz - ja na polibudzie w planie studiów akurat praktyki mam Tongue

Z tego co się orientuje to u mnie są nieodpłatne praktyki do odbycia obowiązkowe do końca 4 semestru, ale załatwiane we własnym zakresie. Mój kierunek jako zamawiany ma podpisaną umowę z UE i Kapitałem Ludzkim więc mamy załatwione płatne staże, które (przez nasze ustalenia z dziekanem) są traktowane jako praktyki, czyli obowiązkowe.


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.01.2012

Mam taki problem, a raczej moja koleżanka:
Ma ona bardzo wolny internet, jeszcze sprzed czasów Ery i chce zainstalować FIFĘ 12. Z tym, że ta gówniana gra bierze jej strasznie dużo transferu. Podczas instalacji ściąga chyba jakieś aktualizacje no i trzeba zainstalować ten cholerny Origin.

Będzie się dało grać w FIFĘ offline, jeśli Origin zostanie odinstalowany i czy wtedy nadal gra będzie zżerała transfer?