SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

ICS jest wlasnie lepiej zoptymalizowany niz 2.3, ale procesor 600MHZ to troche za malo w ogole na Androida. Moj podkrecilem do 800MHz i jesy calkiem dobrze, brakuje tylko RAMu. Mam tylko 175MB


Re: Pogawędki IX - Kolos28 - 05.05.2012

andrzej76 napisał(a):A przecież nie każdy z modeli HTC by uciągnął to ustrojstwo. Mulą na 2.3.5 a co dopiero na ICS. Dlatego nie ma opcji aby ze słabszym prockiem to miały.


nie do końca się z Tobą zgodzę, mi 2.3.5 Gingerbread również nie mulił, teraz na ICS jest o niebo lepiej - zaufajWink


Dodano: 05 maja 2012, 14:13

kamil10506 napisał(a):ICS jest wlasnie lepiej zoptymalizowany niz 2.3, ale procesor 600MHZ to troche za malo w ogole na Androida. Moj podkrecilem do 800MHz i jesy calkiem dobrze, brakuje tylko RAMu. Mam tylko 175MB


no WFS ma ramu 512MB do tego można stworzyć drugie tyle SWAP co daje 1 GBGrin


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

Ja na stockowym 2.1 dlugo nie wytrzymalem... Custom 2.3, nowy kernel, OC, duzo modyfikacji, nowe sterowniki graficzne i jest dobrzr Smile


Re: Pogawędki IX - vlchd - 05.05.2012

Ja tam używam starą dobrą Nokię 2310 i nie mam żadnego problemu. Polecam i wam Smile


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 05.05.2012

Ja mam problem - nawet jakbym chciał teraz zmienić na co innego (a z Androidem to brałbym pod uwagę jedynie Nexusa S lub Galaxy Nexus) to rozwaliłbym sobie cały ekosystem. Przemigrowałem z niemal wszystkim na MS Live i... jest bardzo wygodnie. Kontakty, kalendarz, pliki (SkyDrive), notatki, wszystko w jednym miejscu, samo się synchronizuje pomiędzy pc <-> telefon <-> web.
Są czasami debilizmy, jak to o czym wspomniał Eru - no tragiczne ograniczenia. Rozumiem ograniczać aplikacje itd. no ale wbudowane w system funkcje? Z drugiej strony, prostota i spójność czyni telefony swoistym "przyjacielem", a nie tylko kawałkiem elektroniki z masą ikonek. Może z WP8 będzie więcej do ustawiania.
No ale... będzie też ten nowy BB z nowym systemem. Zapowiada się tak, że o ile też zintegruje mi usługi z Live, to będę się wahał.

A wracając do wytrzymałości. Ostatnio mój znajomy jadąc na rowerze ~20 km/h upuścił takiego samego LG E900 jak ja mam.. no prawie, bo on zerwał folię z ekranu Grin
Efekt? Nawet mnie zadziwił, bo okazało się, że Gorilla nie tylko przed kluczami była w stanie ochronić ekran.


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 05.05.2012

slawsi5 napisał(a):Wildfire S jest juz praktycznie w pełni działający CM9


Faktycznie w pełni działające - kręcisz procka, rootujesz by mieć na nim ICS-a. A to nie jestnormalna aktualizacja ,dla mnie liczą się normalne aktualizacje które doprowadzają fona do kolejnej wersji oprogramowania a nie wiercenie mu w "bebechach". Coś pójdzie nie tak i kiszka. Wink


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 05.05.2012

I tak nic nie pobije Nokii 6310i - to był dopiero telefon... ehhh...


Re: Pogawędki IX - Waves - 05.05.2012

Nokia 6310i z serii rzuć o ścianę aby zniszczyć dom Grin


Re: Pogawędki IX - facecik - 05.05.2012

lukasamd napisał(a):Ja mam problem - nawet jakbym chciał teraz zmienić na co innego (a z Androidem to brałbym pod uwagę jedynie Nexusa S lub Galaxy Nexus) to rozwaliłbym sobie cały ekosystem. Przemigrowałem z niemal wszystkim na MS Live i... jest bardzo wygodnie. Kontakty, kalendarz, pliki (SkyDrive), notatki, wszystko w jednym miejscu, samo się synchronizuje pomiędzy pc <-> telefon <-> web.
Są czasami debilizmy, jak to o czym wspomniał Eru - no tragiczne ograniczenia. Rozumiem ograniczać aplikacje itd. no ale wbudowane w system funkcje? Z drugiej strony, prostota i spójność czyni telefony swoistym "przyjacielem", a nie tylko kawałkiem elektroniki z masą ikonek. Może z WP8 będzie więcej do ustawiania.
No ale... będzie też ten nowy BB z nowym systemem. Zapowiada się tak, że o ile też zintegruje mi usługi z Live, to będę się wahał.


No ale musisz przyznać , że WP jest systemem niesamowicie responsywnym i intuicyjnym jak żaden inny.
Na nic bym go nie zamienił , no może na Iphona .


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 05.05.2012

Nic nie pobijeSiemens S6 którego miałem - to było wtedy coś. Wink


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 05.05.2012

facecik napisał(a):No ale musisz przyznać , że WP jest systemem niesamowicie responsywnym i intuicyjnym jak żaden inny.


Tego w żaden sposób nie podważam. Nieważne ile bym aplikacji na niego nie wrzucił, śmiga jak szalony.
A mam tylko telefon pierwszej generacji, tylko 1 GHz i tylko 512 MB RAM. Jak to się ma do najnowszych 4-rdzeniowców z Tegrą? Wink


Re: Pogawędki IX - Eugeniusz - 05.05.2012

Ooo jeszcze tak gdzieś 8 stron i jubileuszowe X pogawędki Cool.


Re: Pogawędki IX - facecik - 05.05.2012

lukasamd napisał(a):Tego w żaden sposób nie podważam. Nieważne ile bym aplikacji na niego nie wrzucił, śmiga jak szalony.
A mam tylko telefon pierwszej generacji, tylko 1 GHz i tylko 512 MB RAM. Jak to się ma do najnowszych 4-rdzeniowców z Tegrą? Wink


No to co, że pierwszej generacji, ale działa lepiej i płynniej niż wszystkie Androidowe 2 rdzeniowce, więc w czym problem ?
I to mi się podoba właśnie, bo WP działa podobnie płynnie jak iOS5 , a telefon z tym systemem niebawem będzie kosztował śmieszne pieniądze, jeśli już nie kosztuje np taka Lumia 710 za 600pln nówka na allegro z polskiej dystrybucji.
A niebawem nowa wersja WP i myślę ,że MS popuści trochę na możliwościach systemu, bo faktycznie czuje się jego dość poważne wykastrowanie, ale mi to np. w ogóle nie przeszkadza.
No chyba ,że chcesz mieć konsolę przenośną w telefonie, to rozumiem , ale śmieszy mnie pchanie 4 rdzeniowca CPU, żeby wreszcie zaczął płynniej działać.


Re: Pogawędki IX - andrzej76 - 05.05.2012

facecik napisał(a):ale działa lepiej i płynniej niż wszystkie Androidowe 2 rdzeniowce, więc w czym problem ?


Popieram tu fachowca od fonów. Zadam proste pytanie - czy korzystałeś Facecik z fona gdzie był Symbian Belle ? No i co o nim myślisz?
Mam z nim styczność pierwszy raz na Nokii 500 - dla mnie super sprawa i mi pasuje. Wink


Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 05.05.2012

Symbian Belle na Nokii 500 jest trochę wykastrowany w stosunku do Nokii E7 czy tych nowszych modeli... ja bawiłem się na Nokii E7. I przyjemnie to działa, ale to jednak dalej jest Symbian.


Re: Pogawędki IX - Waves - 05.05.2012

Cod Black Ops II już w przedsprzedaży. Ciekwe co to będzie...


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 05.05.2012

facecik napisał(a):No to co, że pierwszej generacji, ale działa lepiej i płynniej niż wszystkie Androidowe 2 rdzeniowce, więc w czym problem ?


Nie ma żadnego problemu. Ja niczego nie zarzucam sprzętowi, skoro wszystko śmiga. MS pokazał, że wcale nie trzeba pchać wielojajowców i multum pamięci aby mogło śmigać. Zresztą, można zobaczyć nagrania z Lumią 610 w akcji - tylko 800 MHz, tylko 256 MB RAM, a śmiga jak Lumia 800 czy Titan. Jak obok takiej Lumii postawi się np. SGS2, który potrafi w menu przymulić to... chce się śmiać, nic więcej. Oczywiście na Andku jest więcej aplikacji, ale raz, że ja nie mam zamiaru mieć promu galaktycznego w telefonie (i pralki!), a dwa, że wyrosłem już z ciągłego bawienia się benchmarkami i porównywania wyników. Rozumiem jeszcze na kompie, ale na telefonie?
Zastanawiam się natomiast nad zmianą na Lumię 900 gdy w końcu się u nas pojawi (lub z UK jak spadną ceny, bo gwara jest w całej UE). Naprawdę podoba mi się tak 800 jak i 900, acz bardziej "przyszłościowy" wydaje mi się nowszy model. Pytanie jednak, czy wszystkie te telefony będą miały update do WP8? MS milczy, a wokoło multum plotek. Tak samo było w wypadku Mango, gdzie milczał i nagle zrobił wszystkim update. Gdyby i teraz aktualizacja dostała się wszystkim (również z pierwszej generacji) to ja do szczęścia więcej nie potrzebuję Smile


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

A ja właśnie robię roota swojego HTC Desire Z Grin


Re: Pogawędki IX - facecik - 05.05.2012

andrzej76 napisał(a):Popieram tu fachowca od fonów. Zadam proste pytanie - czy korzystałeś Facecik z fona gdzie był Symbian Belle ? No i co o nim myślisz?
Mam z nim styczność pierwszy raz na Nokii 500 - dla mnie super sprawa i mi pasuje. Wink

Andrzej, nie miałem okazji testować tego telefonu po aktualizacjiz lutego do Symbiana Belle , a tylko na wcześniejszej wersji Anna , która to w moim odczuciu była jednak trochę kulawa(porównuje do WP 7.5)
Pomimo zastosowania dość wysoko taktowanego procesora bo 1Ghz (który nie jest jakiś strasznie wydajny pomimo tych gigaherców) , system reagował jakoś z opóźnieniem ,ale to widać taka specyfika tej wersji Anna, podejrzewam, że po aktualizacji jest tylko lepiej.
Jednak gdybym miał kupować telefon nie podyktowany rodzajem umowy abonenckiej , za ok 200 pln więcej ,można nabyć Nokię Lumię 710 (600pln- mowa o allegro) która to działa wyśmienicie bo ma WP i naprawdę szybkiego jednordzeniowca z dość wydajną grafiką, która poradzisobie z każdą nową grą , ewentualnie HTC Mozart (do nabycia za ok 500pln telefon wyśmienicie wykonany z metalu) albo LG E900.
Ogólnie Nokia 500 to dość dobrze wykonany telefon, z dobrym, czułym ekranem pojemnościowym, o dobrych kolorach , z dość wysokim zagęszczeniem pixeli (360 x 640) ,skierowana raczej do młodzieżowego odbiorcy (wymienne kolorowe obudowy) , ale jednak w moim odczuciu z dość kulejącym systemem, który to Nokia powinna dawno już uśmiercić, albo zostawić tylko w modelach dla biznesu.


Re: Pogawędki IX - Kolos28 - 05.05.2012

Eru napisał(a):A ja właśnie robię roota swojego HTC Desire Z Grin


Zobaczysz że po ROOTcie Twój telefon zyska nowe życie... Ja sam kiedyś nie widziałem sensu w grywaniu modyfikowanych ROMów i podkręcaniu procka ale teraz wiem że jest to wielki skok względem Stockoowych ROM''ówSmile