SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

Mam teraz modyfikacje z Andkiem 2.3.5 i Sense UI 3.5 - inna praca niż na 2.3.3 z Sense UI 2.1... Grin


Re: Pogawędki IX - Kolos28 - 05.05.2012

Eru napisał(a):Mam teraz modyfikacje z Andkiem 2.3.5 i Sense UI 3.5 - inna praca niż na 2.3.3 z Sense UI 2.1... Grin


a procek podkręciłeś (dobrze się kręci? )

Ja obecnie mam ICS (CM9) na pokładzie i procek obecnie mam na 806Mhz choć mój Wildfire S kręci się spokojnie do 864Mhz - niestety obecnie karnel w ICS nie pozwala przeskoczyć wartości 806MhzGrin


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

Nie wiem jak podkręcić proca - nie mogłem znaleźć jakiegoś normalnego poradnika Grin


Re: Pogawędki IX - Kolos28 - 05.05.2012

Eru napisał(a):Nie wiem jak podkręcić proca - nie mogłem znaleźć jakiegoś normalnego poradnika Grin


Na początek poczytaj czy karnel który jest zawarty w tym ROMie pozwala na to a jeśli nie to wgraj przez recovery karnel który na to pozwala, po tym jak już to zrobisz a jeśli w ROMie nie ma w opcjach podkręcenia procesora tak jak np. w CM7 to doinstaluj np. darmowy program No-frills CPU Control

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

Dzięki Grin


Re: Pogawędki IX - facecik - 05.05.2012

W Twoim HTC Desire Z ,procesor ma zaniżone taktowanie fabrycznie, więc spokojnie możesz ustawić na 1GHz na stałe.
Zresztą co ja tu będę się rozpisywał , sam zobacz możliwości tego procesora.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

Wez smartass, nie ondemand Smile

Slawsi- kernel, nie karnel Wink

Facecik, minimalne musi byc mniejsze, bo inaczej bateria bedzie trzymala minute Wink


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

kamil10506 napisał(a):Wez smartass, nie ondemand Smile


Nie czaje Grin

facecik napisał(a):W Twoim HTC Desire Z ,procesor ma zaniżone taktowanie fabrycznie, więc spokojnie możesz ustawić na 1GHz na stałe.


Tak wiem niemniej wolę żeby dłużej bateria trzymała jak nic nie robię Tongue


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

W tym programie co ustawiales OC powinna byc opcja wybrania zarzadcy (governor). Zmien na smartass jesli masz na liscie.


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

Spoko ale nie czaje na czym polega różnica pomiędzy nimi - mam kilka opcji nawet do wyboru Grin


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

Nie potrafie tego wytlumaczyc po polsku Smile Roznia sie od siebie sposobem zarzadzania procesorem, smartass robi to w wydajniejszy sposob.


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

Mam jeszcze do wyboru:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

Wez smartass2, do gier Performance

Zaopatrzyles soe w task killer? Polecam lekki Quitit. Sciagnij tez RAM Manager Pro do optymalizowania zarzadzania pamiecia, zwiekszyvilosc pamieci i bedzie lepsza wydajnosc.


Re: Pogawędki IX - vlchd - 05.05.2012

Z ciekawości panowie - ile Wam baterie trzymają w Waszych zabawkach?


Dodano: 05 maja 2012, 21:19

Z ciekawości panowie - ile Wam baterie trzymają w Waszych zabawkach?


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

1,5 dnia przy mocnym uzytkowaniu (WiFi, internet, gry), 3 przy polowicznym stanie czuwania

Z tym ze w mojej X8 bateria jest zjechana i do wymiany


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 05.05.2012

HTC Sensation: do 3 dni
Samsung Galaxy S: do 4 dni


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 05.05.2012

Facecik, a na WP jest mozliwosc wgrywania custom kerneli czy ROM-ow (systemow)?


Re: Pogawędki IX - vlchd - 05.05.2012

Możliwości duże są, większe pole do popisu niż w mojej starej nokii...Ale szkoda mi wydać aż tyle na telefon. Potem gdzieś spadnie albo coś się stanie i klops...


Re: Pogawędki IX - Eru - 05.05.2012

Już wiem o co kaman:

Cytat: Q: What are governors and which one should I choose?
A: CPU frequency scaling allows you to change the clock speed of CPUs on the fly. This can save power, because the lower the CPU clock speed, the less power the CPU consumes. Governors are different policies to scale frequency.

- powersave will always set the "min" and never change it
- performance will always set the "max" and never change it
- ondemand (usually the default) will raise the value by a step up when the cpu is used, and lower the value by a step down when the cpu is not (much) used.
- conservative is like ondemand but will be slower when changing frequencies
- interactive is (conceptually) like ondemand but will be quicker when changing frequencies.
- smartass is (conceptually) like interactive, but I haven''t understood yet why it''s so much smart and loved by users.
- userspace will do nothing at all, so don''t choose it. I may hide it in a future release to avoid confusion


Tak taskkillera to mam jeszcze z oficjalnego roma Grin


Re: Pogawędki IX - facecik - 05.05.2012

kamil10506 napisał(a):Facecik, a na WP jest mozliwosc wgrywania custom kerneli czy ROM-ow (systemow)?

Można Kamil, ale sensu nie widzę Smile