SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - ktośtam - 13.05.2012

mateusxzz napisał(a):UWAGA UWAGA!
Czego to jest symbol, bo nie mam bladego pojęcia!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A z jakiej to aplikacji?


Re: Pogawędki IX - rafikrafiki - 13.05.2012

Ja to znalazłem tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A jak chcesz poszukać to tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 14.05.2012

To Whatsapp ktosiu.

Znalazłem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - nikita - 17.05.2012

Głupia sprawa... mogę sprzedać twór, który opracowałem dzięki narzędziu opartym na licencji freeware?

Rozumiem, że nie można czerpać korzyści majątkowych z dystrybucji programu opartego na licencji freeware, ale ograniczając się do mojego "wyrobu"...
Cytat:
Program licencjonowany jako freeware możemy dowolnie wykorzystywać w celach domowych do użytku własnego, jednak nie możemy korzystać z programów objętych licencją freeware żadnych korzyści majątkowych. Wszystko co stworzymy za pomocą takich programów, np. programów graficznych, muzycznych itp. możemy dowolnie upowszechniać nieodpłatnie .

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:
[...] Licencja nie dotyczy dystrybucji produktów (dokumentów, grafiki, innych programów itd.) stworzonych przy użyciu programów na licencji freeware , więc nie ogranicza możliwości ani nie narzuca konieczności pobierania opłat za wytworzone produkty.

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT: odpowiedzią zdaje się jest to, że freeware != freeware ze względu na wyłączenia zapisane bezpośrednio w licencji danego programu. Tak więc jedno narzędzie może pozwolić na sprzedawanie wytworów, a z kolei drugie tylko na ewentualne ich nieodpłatne udostępnianie.


Re: Pogawędki IX - Snajpiq - 17.05.2012

nikitagorbaczow napisał(a):Głupia sprawa... mogę sprzedać twór, który opracowałem dzięki narzędziu opartym na licencji freeware?

Rozumiem, że nie można czerpać korzyści majątkowych z dystrybucji programu opartego na licencji freeware, ale ograniczając się do mojego "wyrobu"...
Cytat:
Program licencjonowany jako freeware możemy dowolnie wykorzystywać w celach domowych do użytku własnego, jednak nie możemy korzystać z programów objętych licencją freeware żadnych korzyści majątkowych. Wszystko co stworzymy za pomocą takich programów, np. programów graficznych, muzycznych itp. możemy dowolnie upowszechniać nieodpłatnie .

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:
[...] Licencja nie dotyczy dystrybucji produktów (dokumentów, grafiki, innych programów itd.) stworzonych przy użyciu programów na licencji freeware , więc nie ogranicza możliwości ani nie narzuca konieczności pobierania opłat za wytworzone produkty.

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT: odpowiedzią zdaje się jest to, że freeware != freeware ze względu na wyłączenia zapisane bezpośrednio w licencji danego programu. Tak więc jedno narzędzie może pozwolić na sprzedawanie wytworów, a z kolei drugie tylko na ewentualne ich nieodpłatne udostępnianie.

Na to wygląda.


Re: Pogawędki IX - Konto usunięte - 17.05.2012

Freeware to bardzo szeroko ujęta sprawa, od autora dzieła zależy, jak dokładnie ustali prawa korzystającego z jego utworów.


Re: Pogawędki IX - nikita - 17.05.2012

lukasamd napisał(a):Freeware to bardzo szeroko ujęta sprawa, od autora dzieła zależy, jak dokładnie ustali prawa korzystającego z jego utworów.

No tak, tak, doszedłem do tego w nocy, dzięki Smile Po prostu definicja na rodzimej wiki jest niepełna i niedokładna, ale jednocześnie definicje na innych portalach są stronnicze i w większości dotyczą tego, że "owocu" narzędzia opartego na licencji freeware nie można sprzedać - co nie jest prawdą w każdym przypadku.


Re: Pogawędki IX - ktośtam - 18.05.2012

Przypomniało mi się, jak oglądałem ten odcinek TXF:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie mogłem spać bo w głowie wciąż słyszałem tę melodię. Mistrzostwo świata w wykonaniu Moby-ego.


Dodano: 18 maja 2012, 7:47

Z serii "Czego to ludzie nie wymyślą": dysk SSD z opcją fizycznego samozniszczenia.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - Flash999 - 19.05.2012

Wie ktoś jak zmienić wygląd kanału na YT? Chodzi mi o grafikę. Kiedyś była taka opcja a teraz zniknęła gdzieś po zmianie wyglądu.


Re: Pogawędki IX - Plati - 19.05.2012

Klikasz ustawienia u góry po lewej stronie ekranu, tam masz awatar i tło


Re: Pogawędki IX - preter - 20.05.2012

To powinien być hymn Polski na EURO 2012:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - Flash999 - 20.05.2012

Plati napisał(a):Klikasz ustawienia u góry po lewej stronie ekranu, tam masz awatar i tło

Dzięki Plati! Masz piwo Smile.


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 20.05.2012

preter_m napisał(a):To powinien być hymn Polski na EURO 2012:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



co za tragiczna piosenka! Koko euro spoko!

Flash, nie rozpedzaj sie, ciekawe, jak kupisz Platiemu piwo Grin


Re: Pogawędki IX - Flash999 - 20.05.2012

Wyślę pocztą Facepalm.


Re: Pogawędki IX - Plati - 21.05.2012

Spoko flash Smile

Wiecie może gdzie w Czechach i Słowacji są najbliżej Polski ulokowane nadajniki DVB-T? I na których kanałach czeskich i słowackich będą transmitować Euro?


Re: Pogawędki IX - KaMiL - 21.05.2012

Plati, uciekasz z kraju? Grin


Re: Pogawędki IX - nikita - 22.05.2012

Nie doszukałem się informacji o testowaniu różnego rodzaju malware w Windows Virtual PC - XP Mode. Czy po wyłączeniu funkcji integracji z systemem macierzystym można zrobić poligon z XP Mode?


Re: Pogawędki IX - buri - 26.05.2012

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Facepalm U mnie byłby to jak wyrok dla Opery. Nie trawię fb i nie lubię niczego z nim związanego, a muszę używać bo czasami to jedyny kontakt z ludźmi.


Re: Pogawędki IX - preter - 26.05.2012

Też to czytałem. Przejęcie Opery przez facebooka może jej nie wyjść na dobre. Aczkolwiek zależy w jak dużym stopniu amerykańce będą ingerować w rozwój jedynej europejskiej przeglądarki.
Z drugiej strony wejście pod skrzydła wielkiego gracza jakim jest facebook może sprawić, że Opera zacznie zdobywać coraz więcej fanów.


Re: Pogawędki IX - zord - 26.05.2012

Coraz więcej fanów z dziwnymi wymaganiami z opery zrobiło by się nie wiadomo co z główną funkcją przeglądania twarzoksiążki