SafeGroup
Pogawędki IX - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Pogawędki IX (/thread-3626.html)



Re: Pogawędki IX - polak900 - 16.06.2012

Galactico napisał(a):W szpitalach pracuje lenie i obiboki. Ja pamiętam, że przez całe 3 dni leżałem w szpitalu i tylko raz na dzień pielęgniarka do mnie przyszła. Wpadła, udawała taką zapracowaną, a później widziałem jak wychodziła z męskiej toalety, a za nią lekarz - ordynator.Wow


galactico ogarnij się, czego ładujesz wszystkich do jednego wora, w każdym zawodzie znajdą się czarne owce

Dodano: 16 cze 2012, 22:13

TASMAN napisał(a):
Cytat: Natknąłem się na dość interesujący i intrygujący wątek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Galactico takie sku......stwo to panuje w całej służbie zdrowia nie tylko w Tarnobrzegu .


masz ty w ogóle pojęcie o tym co piszesz tasman

Dodano: 16 cze 2012, 22:15

Win32:Sality-AA napisał(a):
Galactico napisał(a):W szpitalach pracuje lenie i obiboki. Ja pamiętam, że przez całe 3 dni leżałem w szpitalu i tylko raz na dzień pielęgniarka do mnie przyszła. Wpadła, udawała taką zapracowaną, a później widziałem jak wychodziła z męskiej toalety, a za nią lekarz - ordynator.Wow


Buahahaha, no niestety, w takim kraju żyjemy. U mojej znajomej nie byli w stanie rozpoznać choroby i zmarła tydzień temu...


a co ty myślisz że każdą chorobę da się rozpoznać?


Re: Pogawędki IX - facecik - 16.06.2012

Polak, ja Cię rozumiem , nie można generalizować tej kwesti, ale taka prawda, polska służba zdrowia to skur.......o, oczywiście trafiają się uczciwe jednostki, i o nich zapewne myśliszWink
Trochę lat na tym świecie żyję, i parę razy miałem "przyjemność" leżeć w kilku szpitalach w wawie, i niestety, ale słowa dobrego powiedzieć nie mogę.Przypadek, czy polska rzeczywistość ?
Co gorsza, ta systuacja się nie zmieniła od czasu komuny,ludzie Ci sami , budynki te same,mentalność do łapówek także bez zmian.(mam na myśli służbę zdrowia a nie prywatne kliniki)


Re: Pogawędki IX - buri - 16.06.2012

Galactico napisał(a):W szpitalach pracuje lenie i obiboki. Ja pamiętam, że przez całe 3 dni leżałem w szpitalu i tylko raz na dzień pielęgniarka do mnie przyszła. Wpadła, udawała taką zapracowaną, a później widziałem jak wychodziła z męskiej toalety, a za nią lekarz - ordynator.Wow

Mam info z pierwszej ręki z drugiej strony i uwierz mi pacjenci też nie zasługują na szacunek = żaden. (masz uogólnienie)
Gówniarze wyklinają pielęgniarki, przy własnych rodzicach! - takie przypadki są i to nic nadzwyczajnego.

Odnośnie opiekowania się każdym pacjentem to mądra góra wymyśliła, że to co robią 3 pielęgniarki da radę zrobić 1. Tylko nie uwzględnili przypadków, że czasami w tych 15 pacjentach jeden będzie potrzebował pomocy cały czas.Wall (taki gorszy przykład)

Ja unikam szpitali, wiedząc co tam się dzieje dokładniej. Jak brat złamał nogę to mama pierwsze co sprawdziła kto prowadzi dyżur, bo niektórzy mają tam niezłą reputację w składaniu.

Ostatnia kwestia to zarobki - lekarz ponad 10 tys, pielęgniarka 1,5-2 tys. w tym samym szpitalu. Goście ciągną po 3 zmiany czasami w 3 różnych miejscach jednocześnie - cuda dosłownie.

Nie bronię służby zdrowia, taki przykładzik tylko jakie tam gówno panuje Tongue


Re: Pogawędki IX - Dusiek - 16.06.2012

@polak900

No tak się składa że mam pojęcie o tym o czym pisze ,ale ty widać masz problem ze swoją osobą.


Re: Pogawędki IX - facecik - 16.06.2012

Panowie, polak900 sam w tym siedzi , więc trzeba zrozumieć też jego punkt widzenia Wink


Re: Pogawędki IX - Dusiek - 16.06.2012

Cytat: buri pisze:
Nie bronię służby zdrowia, taki przykładzik tylko jakie tam gówno panuje


A kto do tego gówna doprowadziłQuestion sami zainteresowani bo chyba nie krasnale.


Re: Pogawędki IX - polak900 - 17.06.2012

sami zainteresowani, a niby kogo masz na myśli
pewnie wszystkich lekarzy uwikłanych w chory system
proponuje zakończyć temat, sytuacja się nie zmieni bo na górze tego nie chcą


Re: Pogawędki IX - Dusiek - 17.06.2012

@ polak900

To nie tyle na górze tego nie chcą co samo środowisko lekarskie nie bardzo potrafi wyeliminować patologi ze swojego środowiska.


Re: Pogawędki IX - polak900 - 17.06.2012

TASMAN napisał(a):@ polak900

To nie tyle na górze tego nie chcą co samo środowisko lekarskie nie bardzo potrafi wyeliminować patologi ze swojego środowiska.


Jak dobrze już ktoś napisał patologię wytwarza zarówno jedna jak i druga strona
Proponuje wyjechać za granicę i zobaczyć jak tam leczą i za ile


Re: Pogawędki IX - Dusiek - 17.06.2012

Nie rozmawiamy o tym jak jest gdzie indziej tylko tu w naszym kraju a jest jak jest. Ty oceniasz z perspektywy osoby ze środowiska służby zdrowia a ja ze strony pacjenta .
A co do wytwarzania patologi to ja widzę to tak niemabiorących to i nie będzie dających bo nie będzie komu ich dawać i tyle .


Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 17.06.2012

Duszno dziś, chyba znów będzie lało...


Re: Pogawędki IX - Dusiek - 17.06.2012

No tutaj na Podhalu też jakoś tak nie przyjemnieSad


Re: Pogawędki IX - mateusxzz - 17.06.2012

I się logo odświeżyło Wink


Re: Pogawędki IX - Dusiek - 17.06.2012

A no się odświeżyłoWink


Re: Pogawędki IX - polak900 - 17.06.2012

TASMAN napisał(a):Nie rozmawiamy o tym jak jest gdzie indziej tylko tu w naszym kraju a jest jak jest. Ty oceniasz z perspektywy osoby ze środowiska służby zdrowia a ja ze strony pacjenta .
A co do wytwarzania patologi to ja widzę to tak niemabiorących to i nie będzie dających bo nie będzie komu ich dawać i tyle .


myślę że jest odwrotnie, sam się już z tym spotkałem


Re: Pogawędki IX - Dusiek - 17.06.2012

Cytat: myślę że jest odwrotnie, sam się już z tym spotkałem

Że niby co ? lekarze dają łapówki pacjentom ?


Re: Pogawędki IX - polak900 - 17.06.2012

Pacjenci dają łapówki (ja się spotkałem z jawnym wciskaniem pieniędzy w łapę lekarzowi) ten się bronił żeby nie brać
Dlaczego, dlatego że jest tak długa kolejka do niektórych procedur.
Niestety ludzie u nas nauczyli się że jak nie posmarują to nie pojadą, tylko że te czasy minęły
i większość lekarzy nie bierze bo im się to nie opłaca.
A ci co biorą to jeźdźcy bez głowy.


Re: Pogawędki IX - Galactico - 17.06.2012

Koko koko koko

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Pogawędki IX - shinjiru - 18.06.2012

Chciałbym poprosić o wskazanie mi najlepszej aplikacji na androida do odtwarzania plików swf oraz porządnego , nie uperdliwego przy przesuwaniu palcem po ekranie, readera do książek w pdf, doc. ect.


Re: Pogawędki IX - ichito - 18.06.2012

Nie zgodzę się z obecną opinią o lekarzach, choć jeszcze w niedalekiej przeszłości "koperty"były częstym i nieodzownym załącznikiem do jakiejkolwiek rozmowy w szpitalu. Coś z pewnością się zmieniło, a dowodem są moje refleksje z ostatnich trzech pobytów w szpitalu w ciągu ostatnich kilku miesięcy...byłem pod wrażeniem, jak młodzi lekarze (maks. 30-35 lat) zachowywali się wobec pacjentów,jak byli otwarci, rzetelni, troskliwi...podobnie pielęgniarki, choć starszy personel miał swoje czasem "zaprzeszłe"przyzwyczajenia. Generalnie nie mógłbym złego słowa powiedzieć.