SafeGroup
FileMedic Antywirus 2012 - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Programy antywirusowe (https://safegroup.pl/forum-8.html)
+--- Wątek: FileMedic Antywirus 2012 (/thread-3730.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Re: FileMedic Antywirus 2012 - kuklu - 24.08.2013

@chomikos, wiem dlatego z mojej strony, to nie żart. Zebrać wszystkie "oszukane" osoby i założyć pozew zbiorowy.


Re: FileMedic Antywirus 2012 - Mikołaj - 24.08.2013

Wysłałem zapytanie. Zauważyłem nowość na stronie FM - Filemedic AV LAB. Można wysyłać próbki lub pliki, do których mamy podejrzenia na adres lab[małpa] filemedic.com
Więcej informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Ktoś sprawdzał jak to działa?


Re: FileMedic Antywirus 2012 - BudbarareHell - 24.08.2013

Pisalemi zraz wkleje odpowiedz


Re: FileMedic Antywirus 2012 - Adi Cherryson - 25.08.2013

FileMedic to ewidentne oszustwo. Pewnie program został stworzony po to, aby był zakupiony przez jakieś finansowane z budżetu państwa instytucje, np. szkoły, urzędy pracy etc. Być może w grę wchodziły też jakieś dotacje z UE.

kuklu napisał(a):@chomikos, wiem dlatego z mojej strony, to nie żart. Zebrać wszystkie "oszukane" osoby i założyć pozew zbiorowy.


Nikłe szanse.

Niestety sądy w naszym kraju rzadko kiedy biorą pod uwagę całościowy mechanizm oszustwa, tylko zwracają uwagę na szczegóły prawne. Zwłaszcza w sporach odnośnie IT. Sędziowie pochodzą z poprzedniej generacji i po prostu nie rozumieją, o co chodzi. Tak jakby swojemu dziadkowi chciałbyś wyjaśnić aktualne problemy znalezione w internecie. :crazy:

Zazwyczaj polegają na opinii tzw. biegłych sądowych. Mają to być osoby o wysokich kwalifikacjach. W praktyce jest to biurokratyczny proces. Zaporą jest np. wiek – min. 25 lat. A pewnie na tym Forum są osoby, które doskonale sprawdziłyby jako biegły sądowy tego typu sprawach...

Czyli mniej więcej w sądzie będzie tak: jeśli użytkownik FileMedic zaakceptował warunki licencji, to się na nie zgodził.


Re: FileMedic Antywirus 2012 - Conor29134 - 25.08.2013

Mikołaj napisał(a):Wysłałem zapytanie. Zauważyłem nowość na stronie FM - Filemedic AV LAB. Można wysyłać próbki lub pliki, do których mamy podejrzenia na adres lab[małpa] filemedic.com
Więcej informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Ktoś sprawdzał jak to działa?

Widziałem to już dawno Wink

Skoro to oszuści to po kij było pisanie silnika ?


Re: FileMedic Antywirus 2012 - kuklu - 25.08.2013

@Conor29134, Nie wiem, pewnie wzięli kilka osób, a te osoby napisały prosty silnik. (Koszta napisania silnika FileMedic na pewno nie, były duże.)

A po co? Żeby, trzepać kasę na "prostych Kowalskich". (No, bo nie ma, to jak "Polska jakość".)


Re: FileMedic Antywirus 2012 - Conor29134 - 25.08.2013

Ale chyba dużo kowalskich nie wyłapali przecież mieli akcje na fejsie z darmowymi lickami.
Dobrze że arca w ciula nie leci.
A u mnie w szkole aktualnej to Gdaty albo MSE jest zainstalowane a w poprzedniej nortony więc nie wiem gdzie te arki i filemediki lądaują.


Re: FileMedic Antywirus 2012 - kuklu - 25.08.2013

Myślę właśnie, że głównie w szkołach lądują "Dobre Polskie (tanie) Antywirusy". Lol


Re: FileMedic Antywirus 2012 - Twoja stara - 25.08.2013

Conor29134 napisał(a):Ale chyba dużo kowalskich nie wyłapali przecież mieli akcje na fejsie z darmowymi lickami.
Dobrze że arca w ciula nie leci.
A u mnie w szkole aktualnej to Gdaty albo MSE jest zainstalowane a w poprzedniej nortony więc nie wiem gdzie te arki i filemediki lądaują.


U mnie w szkole jest Arca z bazami sprzed roku...


Re: FileMedic Antywirus 2012 - kuklu - 25.08.2013

@Twoja stara, oto cytat ze strony ArcaBit.

Cytat: Lata zgłębiania ''natury'' szkodliwego oprogramowania zaowocowały wiedzą jak skutecznie chronić przed nim komputery. Każdego dnia otrzymujemy, selekcjonujemy, analizujemy i przetwarzamy ok. 15 GB szkodliwych kodów, jednakże są dni kiedy rozmiar kolekcji sięga 20 GB, a czasem nawet 40 GB . Pozyskujemy je na wiele sposobów: od użytkowników naszego oprogramowania, z rozmieszczonych w sieci Internet komputerów zbierających zagrożenia (tzw. wabików), z serwisów grupujących aplikacje i silniki różnych producentów oraz uczestniczymy w międzyfirmowym procesie wymiany kolekcji z największymi producentami.



Re: FileMedic Antywirus 2012 - Mikołaj - 25.08.2013

Ostatnio

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na stanowisko - Pomoc Techniczna.


Re: FileMedic Antywirus 2012 - DiilGang - 25.08.2013

Cytat: U mnie w szkole jest Arca z bazami sprzed roku...

U mnie w poprzedniej szkole był ArcaVir z 2007 roku nieaktywny i Avast 4.8 Grin. Tłumaczenia, że to próchno nic nie dały .


Re: FileMedic Antywirus 2012 - RIO - 25.08.2013

Ja miałem ten pakiet z PC Format i powiem wam za po pierwszym dniu wywaliłem za darmo bym nie chciał . Grin


Re: FileMedic Antywirus 2012 - kuklu - 26.08.2013

Pisałem do FileMedic i otrzymałem taką odpowiedź.
Cytat:
Witam,

Bazy wirusów są aktulizowane codziennie, czasem kilka razy dziennie. Prosiłbym o wygenerowanie pliku diagnostyki z menu Info oraz przesłanie od nas + klucz licencyjny.


Śmieszne, prawda?<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->


Re: FileMedic Antywirus 2012 - zord - 26.08.2013

Ta nikomu z forum sie nie udało zaktualizować.


Re: FileMedic Antywirus 2012 - Waves - 26.08.2013

Może te bazy są wartościowe tylko program ich nie przyjmuje i dlatego jest tak kiepsko z skutecznością ? Cool


Re: FileMedic Antywirus 2012 - ktośtam - 26.08.2013

Zachowujecie się niepoważnie.
Developerzy FM wdrożyli nową technologię zwaną invisible updatesa Wy jaja sobie robicie.


Re: FileMedic Antywirus 2012 - RIO - 26.08.2013

Jak nie poważnie ? ten antywirus to nie wypał według mnie . Grin


Re: FileMedic Antywirus 2012 - Eugeniusz - 26.08.2013

Nie hejtujcie już więcej bo będą warny - przypominam o regulaminie ^^


Re: FileMedic Antywirus 2012 - kuklu - 26.08.2013

ktośtam napisał(a):Zachowujecie się niepoważnie.
Developerzy FM wdrożyli nową technologię zwaną invisible updatesa Wy jaja sobie robicie.


Mógłbyś podać źródło tych informacji? Lol