SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - Redivivus-Ignis - 24.08.2015

Wtyczki wszytkie wyłączone... nie używam flasha ani innego badziewia. Ograniczeń brak dla FF. Pierwsze co zrobiłem to usunąłem reguły. Nie zadziałało. Następnie wszytko udostępniłem. Też nic. Dodam że używam Windows 10 (na xp to samo się dzieje) Comodo Internet securyty z firewallem całkowicie zablokowanym poza svchost.exe i firefox.exe na tylko wychodzące. Z startem jest też uruchomiony Shadow Defender ale na ogół nie jest aktywny.


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 24.08.2015

Może to kwestia CIS z własnymi regułami w kombinacji z SSFW są powodem jakiegoś konfliktu. Spróbuj bez niego, wtedy będzie pewność czy to wina SSFW, bo jakoś nie chcę mi się wierzyć żeby nie działał FF.


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 28.08.2015

SpyShelter Firewall 10.1 do pobrania Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


MD5: bcc76eacaeb0a39e3df7484f1b9fe50d
SHA-1: c120cfac6e6d4eb11fe98290e2f15eea94327312


RE: SpyShelter Firewall - nikita - 28.08.2015

Cytat:– SpyShelter Free Anti-Keylogger now supports 64bit systems
– Free version offers now limited keystroke encryption feature
– Fixed a crash that occured in Network List
– Fixed a freeze problem in Windows 10
– Added early support for Windows 10 build 10520
– Other small improvements and fixes

A mówiłem w temacie głównym o Windows 10, że coś z nim jest nie tak! Świetnie, instaluję nową wersję.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 28.08.2015

Powiem tak...jest znacznie więcej, niż można się spodziewać i niż mówi lista zmian...mnie nie interesuje akurat kompatybilność z Win 10 i inne zmiany, ale najciekawsze i interesujące jest po przeczytaniu dodatkowego artykułu w "newsach" do tej wersji...dodano nową funkcjonalność ochrony plików/folderów...i nie jest funkcja, którą można było znaleźć w module "Ograniczone aplikacje"...nawiasem mówiąc zamiast tego mamy teraz "SandBox" Smile

Dobra do rzeczy - program oferuje od teraz całkiem nową funkcjonalność czyli ochronę własnych plików/folderów - pozwala zdefiniować własną listę takich lokalizacji, dla których możemy ustawić
- zezwolenie na tylko odczyt lub odczyt/zapis (dostęp)
- oraz jednoczesna zakwalifikowanie do kategorii "General" i "Personal"...swoją drogą można by to przetłumaczyć jednak na polski Smile...może "Główne" i "Prywatne"?
Te dwie kategorie to kategorie funkcjonalne polegające na tym, że reguła "główna" pozwala raz zezwolonemu programowi - np. Notatnikowi - na dostęp do całych odpowiednich zasobów danego folderu, a reguła "prywatna" jest ograniczona do jednorazowego dostępu danego procesu do danego pliku/folderu. Trochę to pogmatwane, ale wyjdzie w praktyce Smile

A teraz screen z mojego systemu z SSFW

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 Więcej o tej funkcjonalności

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Więcej o zmianach
Cytat:SpyShelter 10.1 is a big step towards better privacy protection. SpyShelter Free Anti-Keylogger is now working with 64 bit platforms and it includes a limited Keystroke Encryption driver. SpyShelter Premium and SpyShelter Firewall also received a new advanced feature – user defined protected files list.

SpyShelter Free was released on June 2010 and it was dedicated for 32bit operating systems only. Since then it’s anti-keylogging capabilities were evolving together with SpyShelter Premium and SpyShelter Firewall. Today, we lift the 32bit embargo. From now on SpyShelter Free Anti-Keylogger (yes, the name has also changed) supports Microsoft Windows XP/Vista/7/8/10 32&64bit.
On top of that, it is equipped with a limited keystroke encryption driver. While SpyShelter Premium and SpyShelter Firewall encrypt keystrokes of all applications, SpyShelter Free Anti-Keylogger keystroke encryption driver is limited to major browsers only (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera Browser).
NOTE: Microsoft Edge is not officially supported by our keystroke encryption driver. It might work on some machines, but we do not guarantee it at the moment. This applies only to keystroke encryption module, keep in mind that your Edge is still protected by standard Anti Keylogger modules and System Protection (HIPS) – as you probably already know SpyShelter offers two layers of protection against monitoring malware.
You can read more about differences between SpyShelter Free Anti-Keylogger and paid versions

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
We have also added a new feature for advanced users – It is now possible to create a list of files that will require additional permission when a process tries to access the file –

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aha...no i na koniec...to jest super...a nawet genialne Grin


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 28.08.2015

To ja od siebie dorzucę, że aktualizacja poprawiła wsparcie dla Office - teraz można wrzucić całego MS Office do Listy ograniczonych aplikacji i wszystko poprawnie się wyświetla. W poprzedniej wersji blokowane były paski narzędzi i górna belka programu dziwnie się zachowywała.


RE: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 28.08.2015

A działa już normalnie Office 2013/2016?


RE: SpyShelter Firewall - gravity1287 - 28.08.2015

Mam MS Office 2013 i działa już normalnie - oczywiście dodany cały folder Office do listy aplikacji ograniczonych i uruchamia się w Sandboxie SSFW. Office'16 nie mam, ale pewnie tak samo się zachowuje.
Mam pytanie jednak o zaporę windows. Wcześniej tego nie zauważyłem, nie zwracałem na to uwagi, ale czy jeśli posiadam SSFW to czy Firewall Windowsa powinien działać a nie się samemu wyłączyć?


RE: SpyShelter Firewall - facecik - 28.08.2015

Tak myślałem, że sprawcą moich problemów z W10 jest SS , co jakiś czas miałem freezy , tylko reset pomagał.


RE: SpyShelter Firewall - Elektron - 28.08.2015

(28.08.2015, 20:09)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A działa już normalnie Office 2013/2016?

U mnie pomogło  przełączenie w lepszy tryb zgodności (hooks guard) w ustawieniach szyfrowania klawiszy


RE: SpyShelter Firewall - juh - 28.08.2015

Mogliby w końcu dodać globalne ustawienia zapory. Poważnie zastanawiam się nad tym programem. Od kilku ładnych lat korzystam z pakietów internet security i nigdy nie miałem żadnego zagrożenia ze strony wirusów dlatego też myślę nad zakupem samej zapory jeśli skończy mnie się licencja na EIS a wybór padł na SpyShelter.


RE: SpyShelter Firewall - buri - 29.08.2015

Czyli jak muszę ustawić program, aby pytał za każdym razem gdy ktoś chce dostęp do pliku/ów w określonym folderze. Próbowałem i nici z tego. Nawet zaufane programy chcę aby zapytał się czy mogą otworzyć. Takie zabezpieczenie dla folderów z wrażliwymi plikami.


RE: SpyShelter Firewall - facecik - 29.08.2015

Super , że nowa wersji przynosi darmową wersję x64 , tego naprawdę brakowało, generalnie od teraz,każdy powinien mieć na swoim systemie ten zacny soft.


RE: SpyShelter Firewall - dolar444 - 30.08.2015

Soft i może zacny. Ale też zrezygnowałem z SSF bo sprawiał mi problemy których nie szło ni jak rozwiązać.
Co nie da mu się za rzucić że był dobry, bo to ja decydowałem w większości rzeczy i miałem wgląd, a nie sam program to robił.


RE: SpyShelter Firewall - preter - 30.08.2015

(28.08.2015, 17:53)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(...) dodano nową funkcjonalność ochrony plików/folderów...i nie jest funkcja, którą można było znaleźć w module "Ograniczone aplikacje"...nawiasem mówiąc zamiast tego mamy teraz "SandBox" Smile

Dobra do rzeczy - program oferuje od teraz całkiem nową funkcjonalność czyli ochronę własnych plików/folderów - pozwala zdefiniować własną listę takich lokalizacji, dla których możemy ustawić
- zezwolenie na tylko odczyt lub odczyt/zapis (dostęp)
- oraz jednoczesna zakwalifikowanie do kategorii "General" i "Personal"...swoją drogą można by to przetłumaczyć jednak na polski Smile...może "Główne" i "Prywatne"?
Te dwie kategorie to kategorie funkcjonalne polegające na tym, że reguła "główna" pozwala raz zezwolonemu programowi - np. Notatnikowi - na dostęp do całych odpowiednich zasobów danego folderu, a reguła "prywatna" jest ograniczona do jednorazowego dostępu danego procesu do danego pliku/folderu. Trochę to pogmatwane, ale wyjdzie w praktyce Smile

A teraz screen z mojego systemu z SSFW

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aha...no i na koniec...to jest super...a nawet genialne Grin

Funkcję ochrony plików i folderów posiada także Online Armor - niestety już nie rozwijany. To była jedna z moich ulubionych funkcji tego programu. Fajnie, że dodali ją teraz do SpyShelter Smile


RE: SpyShelter Firewall - wojek - 30.08.2015

A jak jest teraz z obciążeniem RAM i CPU, realnym opóźnieniem, itd.?
Zwłaszcza dla WinXP? Coś trzeba zainstalować po OA, i SS FW jest
pierwszy na liście... Smile


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 30.08.2015

Jak macie skonfigurowanego SSFW może coś ciekawego bym podpatrzył Smile

Ja mam nie wiele zmienione, jedynie:
aktualizacje wyłączone (Shadow Defender czyha)
wczesny start i ochrona hasłem włączona


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 30.08.2015

(30.08.2015, 13:00)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak macie skonfigurowanego SSFW może coś ciekawego bym podpatrzył Smile

Ja mam nie wiele zmienione, jedynie:
aktualizacje wyłączone (Shadow Defender czyha)
wczesny start i ochrona hasłem włączona

U mnie Avira wykrywa w najnowszym SpyShelter trojana. U was też ?


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 30.08.2015

Ciekawe z jakim modułem sie gryzie dodaj do wyjątków procesy spyshetler oraz folder programu w avirze i zgłoś do aviry center ten przypadek..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem od dawna nie korzystam z aviry na głównym systemie ale za pare dni bede rutynowo skanował system z bootcd aviry.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 31.08.2015

Nowy SS jest u mnie samodzielną i jedyną w pracującą ral-time ochroną...pozostaje tylko 'uśpiony" CryptoPrevent...na pewno widoczne jest wydłużenie ładowania systemu w porównaniu do samodzielnego systemu, ale to wynika pewnie z tego, że SS musi doładować wszystkie swoje komponenty. Nie wiem, bo nie sprawdzałem jak ze zużyciem zasobów, ale nie sądzę żeby było jakieś ponad normalne...nie czuję że SS działa.
Nowej ochronie folderów/plików muszę się przyjrzeć...kategoria "General" na pewno generuje jednorazowe pytanie o dostęp dla jakiejś aplikacji, choć do tego jest jeszcze pytanie o to samo dla explorer.exe. Potem już bez alertów...wydaje mi się, że jeśli chcemy stałych pytań, to wystarczy nie odhaczać w alercie opcji zapamiętywania decyzji, ale nie sprawdzałem tego.
Aha...na liście monitorowanych akcji pojawiły się nowe m.in. z nr 60 i 64 dla tej nowej funkcjonalności...lista akcji nie ma u mnie (Vista) wszystkich numerów pod koniec i chciałem zapytać, czy u Was też tak jest? Tak myślę, że brak tych pozycji albo wskazuje na różnice w zależności od systemu, na jakim SS działa, albo są to miejsca puste zarezerwowane pod nowe planowane akcje...może jakieś nowe funcke SS? Smile