SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - Jacenty - 14.12.2015

(14.12.2015, 13:37)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter uzyskał miano "2016 Best" w rankingu "Anti-Keylogger Software Reviews" na TopTen Reviews - poniżej cale zestawienie na tle konkurencji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Recenzja do rankingu poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I słusznie, SpyShelter powinien być moim skromnym zdaniem na każdym systemie jako standardowe oprogramowanie zabezpieczające. Wink


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 14.12.2015

Zgadza sie lub jakaś godna alternatywa, opcjonalnie darmowy anty-exe NVY ERP bo też jest mega, a ja stosuje oba naraz i kontrola full wypas i do tego malinka na torcie czyli Shadow Defender Smile


RE: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 14.12.2015

Drugie miejsce dla Zemany to jakieś nieporozumienie - przecież ona kompletnie wysiada na 64-bitowych edycjach Windowsa.


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 14.12.2015

Portal znam od dawna dobre programy oferuje ale z tymi ocenami to ja bym się wstrzymał Craze


RE: SpyShelter Firewall - oporowiec - 15.12.2015

Witam,
Mam mały problem, zainstalowałem SpyShelter w windows 8.1 i przestała mi działać wirtualizacja w VirtualBox dlatego go odinstalowałem. Po odinstalowaniu VirtualBox zaczął działać ale przestało mi działać łączenie się z siecią VPN, w ogóle nie mogę wejść nawet do konfiguracji połączenia bo wyskakuje kjomunikat "nieoczekiwany błąd". Co mogę zrobić abym mógł ponownie używać VPN, abym mógł skonfigurować połączenie, reinstalacja systemu nie wchodzi w grę.

W logach Windows 8.1 mam taki błąd:

Nazwa dziennika:System
Źródło: RasMan
Data: 2015-12-15 22:25:32
Identyfikator zdarzenia:20030
Kategoria zadania:Brak
Poziom: Błędy
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik: Nie dotyczy
Komputer: notebook
Opis:
Remote Access Connection Manager failed to start because it could not load one or more communication DLLs. Ensure that your communication hardware is installed and then restart the Remote Access Connection Manager service. If the problem persists, contact the system administrator. Nie można odnaleźć określonego pliku.

Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="RasMan" />
<EventID Qualifiers="0">20030</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2015-12-15T21:25:32.000000000Z" />
<EventRecordID>182918</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>notebook</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>Nie można odnaleźć określonego pliku.
</Data>
<Binary>02000000</Binary>
</EventData>
</Event>


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 16.12.2015

Cześć...
nie spotkałem się z takim błędem i trudno mi doradzić cos mądrego...ale skoro jest coś nie tak z VPN, to może wynikać z tego, że szyfrowanie SS dla wszystkich aplikacji poza kilkoma procesami jest obligatoryjne. Gdybyś używał wciąż SS mógłbyś spróbować wykluczyć proces/procesy odpowiedzialne za pracę VPN...ale go odinstalowałeś i tu jest problem. SS po deinstalacji kasuje swoje haki systemowe, ustawienia, ewentualne restrykcje i wyłącza ewentualną usługę...wszystko powinno być OK w systemie...a jaka to była wersja - zapora czy bez? Może coś w ustawieniach sieci zostało, jakieś sterowniki?...czasem tak bywa przy różnych zaporach, że zafiksowane są sterowniki po programie, którego już nie powinno być.


RE: SpyShelter Firewall - oporowiec - 16.12.2015

Niestety ponowne zainstalowanie SpySheltera nie rozwiązało problemu z działaniem windowsowego VPN a VirtualBox znów przestał działać. Przed odinstalowaniem SpyShletera VPN działał bez zarzutu, bo często się łączyłem do pracy. Coś krzyczy że mu jakiegoś pliku DLL brak po deinstalacji spysheltera. Spróbuję zrobić odzyskiwanie systemu, ale nie wiem czy mój punkt odzyskiwania nie jest już po deinstalacji spysheltera... strasznie się z tym wkopałem.


RE: SpyShelter Firewall - tachion - 16.12.2015

Hmm

Odinstaluj Spysheltera na chwilę obecną i spróbuj przywrócić Remote Access Connection Manager

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - oporowiec - 16.12.2015

Dzięki to pomogło, VPN znów działa. Smile


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 21.12.2015

Nowa wersja SpyShelter 10.6

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kod:
10.6 (21/Dec/2015)

– New Default GUI implemented
– Various bug fixes and improvements in interface
– New stronger digital signatures for core application files
– Language updates



RE: SpyShelter Firewall - ichito - 22.12.2015

Nowszy interfejs...fajnie...bardziej chyba jednak istotne są te nowe "mocniejsze cyfrowe sygnatury"...nie bardzo wiem, co mają oznaczać, choć zapewne mają wzmocnić ochronę. Zobaczymy w praktyce.


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 22.12.2015

Wyszła 10.6.1 - nie bardzo wiadomo co poprawili. Sądząc po wersji zmiana jest raczej mała. Co do sygnatur to jak sądzę chodzi o podpis cyfrowy samej aplikacji, więc raczej nie ma to wpływu na poziom zabezpieczeń oferowany przez SS. No chyba, że się mylę, to nie ktoś mnie sprostuje.


RE: SpyShelter Firewall - M'cin - 22.12.2015

Mnie też interesuje, co znaczy to mocniejsze szyfrowanie. Kotku, gdzie jesteś, powiedz nam Suspicious


RE: SpyShelter Firewall - wojek - 23.12.2015

Czy SS FW ma białe listy?  Chciałem mu dodać to i owo
z innych programów zabezpieczających, żeby uniknąć
ew. konfliktów.   Dobrze byłoby wprowadzić możliwość
maksymalizacji okna do całego ekranu (standardowo
w prawym górnym rogu), wtedy np. okno w regułami czy
z logami będzie bardziej czytelne (więcej widać Smile).


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 23.12.2015

Nie ma jest tylko [X] ale możesz sobie myszka rozciągnąć i on na stałe zapisuje położenie okienka.
Ma białe listy, możesz też ustawić szablon zezwoleń abyś nie musiał do każdego programu ustawiać na nowo restrykcje.
Możesz też je importować i eksportować jak potrzebujesz przeinstalować albo przenieś ustawienia na inny komputer/system
Możesz też całkiem wykluczyć z pod obserwacji/ochrony jak SSFW robi jakieś problemy.


RE: SpyShelter Firewall - wojek - 23.12.2015

Dzięki; faktycznie, 'dodaj folder / plik do wykluczeń' są obok miotły. Smile


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 23.12.2015

Ustawienia / Lista monitowanych akcji - możesz też ustawić moduły które po mimo białych list będą nadal pytać.
Dzięki czemu możesz siedzieć na tak zwanej hybrydzie( jak to mowie w grach) tzn sie chcesz mieć ustawienia z białych list SSFW ale nie chcesz pewnym funkcją ufać z góry.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 23.12.2015

Czy macie wrażenie, że po aktualizacji jakoś wolniej chodzi sam program Spyshelter?


RE: SpyShelter Firewall - wojek - 23.12.2015

Ciekawe.
Jest jeszcze pytanie zasadnicze, czy całkowite wykluczenie folderu z programem,
wyłącza ten program z ochrony firewalla. Bo ja chcę standardowo wykluczyć tylko
z HIPSa. Ale chyba jest OK, bo w regule ruch sieciowy jest ustawiony na 'domyślne'
(chyba że się wcześniej zezwoliło), a 'wszystkie działania ogólne' są na 'zezwól',
i opcje poniżej są nieaktywne.


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 23.12.2015

Dokładnie. Tyczy się to hipsa. Ruch sieciowy ustawiony na domyślnie zachowa się zgodnie z ustawieniami czyli albo puści ruch lub przy połączeniu da monit o pozwolenie/zablokowanie.