SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - neon - 05.02.2016

ok

czy ta nowa wersja była testowania z EMET 5.5 ?


RE: SpyShelter Firewall - Kot_Pocztowy - 05.02.2016

(05.02.2016, 16:53)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ok

czy ta nowa wersja była testowania z EMET 5.5 ?

Nie.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 06.02.2016

Dziękuję Smile


RE: SpyShelter Firewall - zardoz - 07.02.2016

Witam serdecznie.
Dopiero zaczynam swoją przygodę ze SSFW i na początek mam problem z drukarką HP, tzn. nie wiem jak ustawić reguły, by mi SSFW nie blokował wydruku np. czegoś z netu. Na razie jak potrzebuję coś wydrukować, to wyłączam ochronę SSFW.
Mam następujący komunikat w logach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodałem ten plik "HPNetworkCommunicatorCom.exe" do wykluczeń, ale to nic nie daje. Tak wyglądają reguły dla tego pliku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co trzeba zmienić, albo jaką nową regułę stworzyć? Proszę o poradę.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 08.02.2016

(05.02.2016, 16:32)Kot_Pocztowy napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.02.2016, 16:16)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to dlaczego : small installer .... ? Smile_

Nie było nic o instalatorze w tej kwestii?
"... nie takie drobne dla obu pozycji "

Ale "small" to small Smile...to Wasze określenie Smile Odnośnie Win 10...nie używam, więc dla mnie to nieistotny fix do kolejnej już wersji mało dopracowanego systemu. Ale skoro to spore zmiany "pod maską" to OK.
A propos...co z tym installerem?

@zardoz
A sprawdzałeś, czy coś z HP nie jest wyłączone w autostarcie np. podczas instalacji...proces, usługa? Pewnie masz jakieś narzędzia diagnostyczne do urządzenia i możesz sprawdzić komunikacje między komputerem a drukarką. Kolejne pytanie - czy drukowanie wszystkich dokumentów sprawia problem, bo tu piszesz o drukowaniu "z internetu"...nie pytam o ustawienia sieci w zakładce "firewall" w SS, bo to podstawa - jeśli nic tam nie robiłeś, to pozwól programowi wykryć sieć i daj dla wygody na zaufaną.


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 08.02.2016

zardoz --> Problemem może być nie koniecznie sam sterownik czy któryś z jego komponentów tylko sposób w jaki komunikują się z przeglądarką i SSFW na to nie pozwala (MitM?). Niestety nie mam żadnej drukarki żeby to sprawdzić, więc moje przypuszczenia są czysto teoretyczne.


RE: SpyShelter Firewall - zardoz - 08.02.2016

(08.02.2016, 08:35)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A sprawdzałeś, czy coś z HP nie jest wyłączone w autostarcie np. podczas instalacji...proces, usługa? Pewnie masz jakieś narzędzia diagnostyczne do urządzenia i możesz sprawdzić komunikacje między komputerem a drukarką. Kolejne pytanie - czy drukowanie wszystkich dokumentów sprawia problem, bo tu piszesz o drukowaniu "z internetu"...nie pytam o ustawienia sieci w zakładce "firewall" w SS, bo to podstawa - jeśli nic tam nie robiłeś, to pozwól programowi wykryć sieć i daj dla wygody na zaufaną.

Narzędzie diagnostyczne po wyłączeniu ochrony SSFW pokazuje, że wszystko jest OK. Nie można niczego wydrukować jak ochrona jest włączona (nie tylko z netu, ale i to co mam na komputerze).
Autostart też sprawdzony i wszystkie procesy są włączone. Kluczem jest ten komunikat, który wkleiłem powyżej, ale nie potrafię zrobić z niego pozytywnego użytku. Po prostu dałem ten plik do wykluczeń, ale to nie działa.

(08.02.2016, 16:28)Buli napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zardoz --> Problemem może być nie koniecznie sam sterownik czy któryś z jego komponentów tylko sposób w jaki komunikują się z przeglądarką i SSFW na to nie pozwala (MitM?). Niestety nie mam żadnej drukarki żeby to sprawdzić, więc moje przypuszczenia są czysto teoretyczne.
To problem całościowy, nie chodzi tylko o druk z netu i przeglądarkę. SSFW nie dopuszcza do druku czegokolwiek i skądkolwiek...dopóki go nie wyłączę. Pozdrawiam.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 08.02.2016

Cztery rzeczy przychodzą mi do głowy
- sieć masz zablokowaną w ustawieniach SSFW, ale to chyba niemożliwe, bo używasz przeglądarki
- spróbuj stworzyć własną regułę sieciową dla tego procesu - wejdź w ustawienia zaawansowane, przejdź do okienka "niestandardowa reguła" u samej góry, kliknij "dodaj"...zezwól na wszystkie połączenia, zapisz jako np. drukarka i na koniec zastosuj
- dodaj ten proces do listy wykluczonych w opcjach szyfrowania
- czy na pewno tylko ten proces odpowiada za wydruk?


RE: SpyShelter Firewall - neon - 09.02.2016

Mam pytanie po aktualizacji do nowej wersji ssfw pokazuje mi okno programu. wcześniej był zminimalizowany w trayu. jak przestawić, żeby był zminimalizowany jak zawsze? 

bo nie mogę odnaleźć tej funkcji. 

pozdrawiam


RE: SpyShelter Firewall - Buli - 09.02.2016

Też miałem tą przypadłość, tyle że we wcześniejszych wersjach. Po prostu po starcie systemu często (nie zawsze) program był widoczny na pulpicie zamiast tylko w trayu. Trochę to irytowało. Nie wiem dokładnie co go rozwiązało - czy przesiadka z Win 8.1 na Win 10, czy ostatnie aktualizacje. W każdym razie u mnie teraz jest OK.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 09.02.2016

ok dziękuję. czyli samo przejdzie Smile


RE: SpyShelter Firewall - zardoz - 09.02.2016

(08.02.2016, 17:57)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- sieć masz zablokowaną w ustawieniach SSFW, ale to chyba niemożliwe, bo używasz przeglądarki

Prawie trafiłeś  Wink Zapomniałem napisać, że drukarka komunikowała się z laptopem za pomocą Wi-Fi, a nie miałem kabla USB w zestawie (HP  Wow ), by to od razu sprawdzić. Cała sprawa sprowadziła się do umieszczeniu procesu odpowiedzialnego za łączenie z siecią jako zaufanego w Firewallu i po kłopocie.
Muszę też napisać, że support SpyShelter bardzo szybko odpowiada.


RE: SpyShelter Firewall - wojek - 10.02.2016

(27.12.2015, 23:55)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W przypadku reguły wynikającej z wykluczenia folderu (np. całego programu)
przydałaby się możliwość umieszczenia reguł w odrębnym folderze reguł dla danego wykluczenia.  
W przeciwnym przypadku możemy dostać kilkaset reguł z jednego wykluczenia
(np. przy wykluczeniu \Program Files\Avira mamy ponad 200 reguł wykluczających)
razem z wszystkimi innymi regułami, i w rezultacie jest nieczytelny chaos w regułach.

A, jednak jest dobra opcja uwzględniająca tylko cały wykluczany folder bez jego poszczególnych składników
(których mogą być setki), ale nie jest ona domyślna: Reguły -> Dodaj folder do wykluczeń ->
(opcja dolna - niedomyślna) Wyklucz pliki znajdujące się w folderze oraz te które się w nim pojawią.


RE: SpyShelter Firewall - Kot_Pocztowy - 24.02.2016

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ktoś tu kiedyś chyba pisał o globalnych regułach...

10.7 (24/Feb/2016)

– Added custom global network zones feature for Firewall feature of SpyShelter Firewall
– Firewall rules are now allowed to use masks
– Small cosmetic improvements


RE: SpyShelter Firewall - Krixos - 24.02.2016

Od kilku wersji w tył, SSFW zamula mi lekko system. Nawet przechodzenie po kartach nie jest płynne.
Ps. zniknęła mi opcja wyboru skórek, ustawiona jest niebieska, nic nie mogę z tym zrobić.

Spróbuję zaktualizować do 10.7 i dam jeszcze znać.


RE: SpyShelter Firewall - Kot_Pocztowy - 24.02.2016

(24.02.2016, 18:19)Krixos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Od kilku wersji w tył, SSFW zamula mi lekko system. Nawet przechodzenie po kartach nie jest płynne.
Ps. zniknęła mi opcja wyboru skórek, ustawiona jest niebieska, nic nie mogę z tym zrobić.

Spróbuję zaktualizować do 10.7 i dam jeszcze znać.

Nie sądzę żeby cokolwiek 'zamulało'.
Interfejs działa troszkę wolniej z nowym wyglądem(na tle niektórych nowoczesnych programów to bardzo szybko) , stylowana lista i inne elementy sprawiają że 'responsywność' mogła ulec zmniejszeniu o te kilkanaście ms ale to wszystko w obrębie interfejsu i wszelkie zużycie dodatkowe zasobów procesora znika gdy tylko zamkniemy GUI. Jeśli chodzi o główne funkcje które są obsługiwane przez biblioteki oraz sterowniki tam się nic nie zmieniło mogło jedynie ulec zmianie na korzyść przyspieszenia wydajności.

Opcja zmiany wyglądu została wyłączona na stałe.


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 24.02.2016

(24.02.2016, 15:49)Kot_Pocztowy napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ktoś tu kiedyś chyba pisał o globalnych regułach...

10.7 (24/Feb/2016)

– Added custom global network zones feature for Firewall feature of SpyShelter Firewall
– Firewall rules are now allowed to use masks
– Small cosmetic improvements

Wielkie dzięki Smile


RE: SpyShelter Firewall - hjlbx - 26.02.2016

@zardo

Possible problems.

Spooler service must be running.

Network & Sharing Center > Change Advanced Sharing Settings > Current Profile > Network Discovery > Enable

Google Translate

Możliwe problemy.

Usługa Bufor musi być uruchomiony.

Network & Sharing Center> Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania> Bieżący profil> Network Discovery> Włącz

tłumacz Google


RE: SpyShelter Firewall - zord - 01.03.2016

Cytat:SpyShelter 10.7.1 released
Posted on March 1, 2016 in

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

|

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

New version of SpyShelter brings support for Windows 10 Insider build 14271 and includes few small improvements.

SpyShelter 10.7.1 (1/Mar/2016)
– Added support for Windows 10 Insider build 14271
– Fixed issue with PID display in Alert Window
– Small fixes

Pobieranie:

SpyShelter Free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Premium

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - Krixos - 02.03.2016

@Kot_Pocztowy

No cóż, przewijanie między poszczególnymi kartami nie jest takie płynne jak było kiedyś, ale niech się może ktoś wypowie, bo możliwe że coś tylko u mnie nie halo.

Szkoda że nie mogę wyłączyć niebieskiego tła, lubiałem jednak najmniej wizualne bajery.