SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 03.03.2016

(02.03.2016, 17:36)Krixos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Kot_Pocztowy

No cóż, przewijanie między poszczególnymi kartami nie jest takie płynne jak było kiedyś, ale niech się może ktoś wypowie, bo możliwe że coś tylko u mnie nie halo.

Szkoda że nie mogę wyłączyć niebieskiego tła, lubiałem jednak najmniej wizualne bajery.

Nie tylko u Ciebie. U mnie też na starym widoku szybsze były przejścia pomiędzy kartami. Panowie ze SS pewnie coś zaradzą. Miejmy taką nadzieję Smile


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 04.03.2016

Nie ma już możliwości wyboru motywu, a przewijanie listy nie jest u mnie tak płynne, jak kiedyś...ostatnia "dobra" w tym względzie wersja to 10.5.2...ale od tego czasu SS miał sporo zmian "pod maską" i raczej trzeba stawiać na funkcjonalność, niż wygląd.


RE: SpyShelter Firewall - nikita - 04.03.2016

Narzekacie i narzekacie i po reinstalacji systemu na razie nie instaluje SSF Tongue pół żartem, pół serio. Nie to, że twierdzicie, że coś działa mniej płynnie, bo tak jak ichito zauważył liczy się funkcjonalność, której de facto produkty konkurencyjne nie oferują na tak przyzwoitym poziomie - po prostu mniej ostatnio korzystam z prywatnego komputera.

Z kolei patrząc na to, że nie jest ważnym "ładny" interfejs, to jednak pozostałbym przy surowym, charakteryzowanym na systemowy. Zawsze zmieniałem domyślną skórkę na "brak" i byłem zadowolony. Przyznam szczerze, że ta predefiniowana mi się nie podoba.


RE: SpyShelter Firewall - Houdini - 05.03.2016

Potwierdzam lagowanie interfejsu SS po wybraniu skórek wbudowanych. Przy ustawieniu na <brak>, czyli skórka systemowa, wszystko hula jak trzeba. Ja póki co zostaję przy starszej wersji.


RE: SpyShelter Firewall - Konto usunięte - 05.03.2016

O ile dobrze pamiętam, to było tak od dawna - no i w efekcie też zawsze korzystałem z natywnego obramowania Windows.


RE: SpyShelter Firewall - ciesiel - 07.03.2016

Mnie tam kwestie wyglądu UI nie interesują tak bardzo jak raczej jego zachowanie.
Ostatnio kilka programów po upgrade nie chce mi się uruchomić, bo włącza się tryb graficzny (czarny ekran) i przez chwilę widzę ekran zatwierdzający z SS. Niestety - nie można już przejść do tego ekraniku zatwierdzającego i kończy się to wszystko twardym resetem - Takie kłopoty mam przykładowo z grą Grim Dawn - często ją ostatnio aktualizują i nie śpię po nocy przez to Smile
Chciałbym sobie dodać cały katalog gier ze steama żeby SS olewał zmiany w tym katalogu - bo zatwierdzanie ptaszkiem opcji "zapamiętaj mój wybór" po prostu nie działa (bo binarki się często zmieniają).


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 09.03.2016

Nowa wersja 10.7.2
Cytat:New version of SpyShelter brings support for Windows 10 build 14279, and it also allows to specify 64 bit paths for manually added components.

On 64 bit systems it is now possible to specify system32 paths by choosing “sysnative” shortcut when manually creating a rule. The sysnative folder is visible in the file selection window, just like below:

Windows 8.x and 10 users should no longer experience issues while launching applications using the ‘Run as restricted’ option in context menu.

SpyShelter 10.7.2 Changelog (9/Mar/2016):
– It’s possible now to specify 64bit path while adding components
– Added support for Windows 10 Insider build 14279
– Fixed problem with shell context menu and “Run as Restricted” feature on Windows 8.x/10

[Obrazek: sysnative.png]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - ichito - 20.03.2016

Nie wiem, jak u Was ale u mnie aktualizacja do ostatniej wersji była zadziwiająca i pozbawiła mnie możliwości korzystania z programu. Do tej pory robiłem aktualizację nakładkową - instalowałem nową wersję przy działającej starej - i działało to bez problemu. Teraz instalator nowej wersji poinformował mnie o wykrytej starej i polecił ją odinstalować...OK, zrobiłem tak zachowując opcje i ustawienia.
Po restarcie czekała mnie niespodzianka...dostałem komunikat, że mój "tymczasowy" klucz wygasł i że muszę wprowadzić na nowo zarejestrować program kluczem...kolejna niespodzianka była bardziej dotkliwa - mój dotychczasowy klucz i dane rejestracyjne użytkownika nie działają, bo są niepoprawne i żebym zgłosił to do autora...co zrobiłem.
Tym sposobem nie mam dojścia do programu, ale jego usługa działa w tle. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - zord - 20.03.2016

Mi ostatnie 2 wersje nie działały po aktualizacji nakładowej, po restarcie systemu program był wyłączony i nie dało się go w żaden sposób uruchomić. Musiałem odinstalowywać i instalować jeszcze raz.


RE: SpyShelter Firewall - neon - 20.03.2016

u mnie jakoś po aktualizacji nakładowej bez problemów.


RE: SpyShelter Firewall - wojek - 20.03.2016

Przed aktualizacją zawsze wyłączam ochronę i wychodzę / wyłączam
program w zasobniku. Zwykle jest OK. Inna sprawa to poczekać
chwilę, aż kolejna wersja okaże się stabilna. Dotyczy to wszystkich
programów, a zwłaszcza tych, które są często aktualizowane.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 21.03.2016

Też podczas aktualizacji wyłączam ochronę i proces...ale i tak zostaje usługa, bo tak mam ustawione Smile Ale do rzeczy...zostałem pozytywnie zaskoczony szybką reakcją suportu - wymieniliśmy wczoraj (w niedzielę!!) jeszcze po 2 maile, żeby sprawę dograć i teraz wszystko OK. Nie szukałem już błędów i wolałem uniknąć nowych, więc przywróciłem system z inną wersją i zrobiłem ponownie aktualizację nakładkową - wszystko poszło gładko i działa bez problemów.
Podziękowania więc dla Datpolu...i dla Was za odpowiedzi i sugestie Smile


RE: SpyShelter Firewall - zord - 23.03.2016

SpyShelter 10.7.3 released


Cytat:SpyShelter 10.7.3 (23/Mar/2016):

– Improved compatibility with VirtualBox under Windows 8.x and 10
– Added new option to show notifications for encrypted keys
– Added support for Windows 10 Redstone Insider build 14291
– Improved “Run as restricted” feature
– GUI fixes


[Obrazek: tray-notification.png]


Pobieranie:

SpyShelter Free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Premium

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - ichito - 24.03.2016

Wbrew pozorom nowa wersja to sporo zmian, co widać po komentarzu na blogu...i nawet jest komentarz do sposobu aktualizacji, o którym u nas pisaliśmy ostatnio Smile
Tak bardziej merytorycznie - wrócono do starej nazwy modułu służącego do nadawania restrykcji podatnym aplikacjom...to chyba dobrze, bo nazwa Sandbox była dla niektórych myląca, gdyż mylono ją z piaskownicą, jaką jest Sandboxie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


----------
edit
Poniżej screen ze zmienioną nazwą...czyli starą...dla modułu ograniczania aplikacji oraz nowa funkcja dostępna w opcjach szyfrowania, której włączenie generuje komunikat, że SpyShelter szyfruje klawiaturę w danym proces

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - ciesiel - 26.03.2016

SpyShelter Easter Sale
Only during this weekend, all SpyShelter licenses are available with 35% discount, no strings attached. Unlimited quantity, both 1 year and lifetime licenses.

35% SpyShelter discount code
e2016
Valid until March 28, 2016

Kto nie ma niech wykorzysta - rzadko dają promocje na licencje lifetime Smile - Przykładowo SpyShelter Firewall można w ten weekend kupić za niecałe 52 oiro.


RE: SpyShelter Firewall - zord - 29.03.2016

Cytat:10.7.4 (29/Mar/2016)
– Added support for Windows 10 Redstone Insider build 14295
– Fixed hooks settings for Windows 10 Redstone Insider build 14291
– Language updates


Pobieranie:

SpyShelter Free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Premium

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - ichito - 31.03.2016

Cytat:Version 10.7.5 fixes an issue which caused Keystroke Encryption driver to not load properly on some Windows 10 32 bit machines.
10.7.5 (31/Mar/2016)
– Fixed Keystroke encryption driver load on Windows 10 32 bit
– Added compatibility support for custom build of VirtualBox
– French language update

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - Buli - 02.04.2016

Jak to jest z tym sprawdzaniem na VT w SSFW? Pojawił mi się standardowy monit z pytaniem o akcję, a że nie byłem pewien pliku więc postanowiłem sprawdzić i kliknąłem sprawdzenie na VT. Pojawiło się okienko z progress barem, który nie drgnął przez kilka minut, przeglądarka z wynikiem też nie odpaliła. Po kilku minutach straciłem cierpliwość i po prostu anulowałem.
W regułach sprawdzanie VT działa błyskawicznie. Trochę słabo, że nie mogę sprawdzić przed podjęciem akcji. U was też tak jest?


RE: SpyShelter Firewall - neon - 08.04.2016

Czy moglibyście się wypowiedzieć z doświadczenia windows 10 i spyshelter firewall ? 
nie wiem czy to sprawa aktualizacji wgrywanych jedna na drugą po prostu co jakiś czas jakiś konflikt u mnie na windows 10 zachodzi, że coś się zaczyna wieszać.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 08.04.2016

To możliwe...zauważ, że w ostatnich zmianach było sporo tych dotyczących współpracy z Win10. To zapewne wina ciągłych aktualizacji tego systemu...mam wrażenie, że ten system jest w permanentnej wersji próbnej...