SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: SpyShelter Firewall - bladel - 29.11.2016

tak się zastanawiam czemu spyhelter jest droższy dla nas w kraju a w euro są super zniżki?


terepeteme - terepeteme - 29.11.2016

(29.11.2016, 19:41)bladel napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tak się zastanawiam czemu spyhelter jest droższy dla nas w kraju a w euro są super zniżki?

Bo my jesteśmy bogaci a strefa euro biedna Cool


RE: SpyShelter Firewall - bladel - 29.11.2016

tak na serio to miałem zamiar zakupić licencje na rok...ale producent mnie straszliwie zniechęcił


RE: SpyShelter Firewall - Tajny Współpracownik - 29.11.2016

Polska to najbogatszy kraj na świecie. Stać nas na obrzydliwie drogie autostrady, stadiony, nowe pociągi kupuje na kredyt (!!!) niemalże bankrut, a i tak nikt nas nie wykupił XD, przynajmniej oficjalnie.


Co do SS: kwestia optymalizacji i marketingu.


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 30.11.2016

(29.11.2016, 20:17)bladel napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tak na serio to miałem zamiar zakupić licencje na rok...ale producent mnie straszliwie zniechęcił

Ja sie ciesze żę kupiłem jak jeszcze za grosze chodziła a 2 lic w konkursie wygrałem ^^

Chociaż SS nie jest taki drogi nie zapominajcie ze to licencja dożywotna wiec zwróci sie po 2 lat w porównaniu do innego płatnego rocznie oprogramowania.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 30.11.2016

(29.11.2016, 19:41)bladel napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tak się zastanawiam czemu spyhelter jest droższy dla nas w kraju a w euro są super zniżki?

A podasz przykład?


RE: SpyShelter Firewall - bladel - 30.11.2016

Na stronie głównej spyhelter wybierz język angielski masz promocje program kosztuje 15 euro (około 65 zł). Po wybraniu języka polskiego koszt już większy bo 119 zł. Licencja na trzy kompy kosztuje tylko 29 euro a dla  {usunięto} 259 zł. Nie chodzi mi o łapanie okazji po allegro czy innych portalach ale legalny zakup programu. Jest to celowe działanie producenta. W Polsce są sami marketingowi nieudacznicy którzy wspierają zasadę "sprzedaj tysiąc licencji drogo" zamiast "sprzedaj kilkadziesiąt tysięcy licencji tanio".

Można sprzedawać taniej a na przykład wsparcie jako opcja płatna.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 30.11.2016

To prawda...dziwi mnie to...ale twój komentarz z użyciem "polaczki" jest zwyczajnie chamski...nie bawię w eufemizmy. To nie jest forum, gdzie kogokolwiek się dyskryminuje za pochodzenie, poglądy, wyznanie itp...więc albo to wytniesz ze swojej wypowiedzi, albo zgłaszam post do usunięcia.


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 30.11.2016

Hmmm...

SSFW i jego funkcje: 80€ - 360 zł około
-HIPS+ Zapora
-Restrykcje SRP ograniczenie zapisu dla danego programu, obszaru
-Szyfrowanie klawiszy w locie

Składanie alternatywnego zestawienia
HIPS: Darmowe Comodo albo płatne rozwiązanie Online Armor nie ma Agnitum Outpost Pro odsprzedane... co zostaje ?!
ReHIPS ale cena nie znana program jeszcze siedzi w fazie beta...
Korzystanie z płatnych pakietów typu Nod czy Kasperski gdzie cena roczna licencji waha sie 100-170 za rok
KeyScrambler jako alternatywa dla szyfrowania 44$ czyli około 185 zł i już mamy 360 na 2 programach tyle co za sam SSFW

Według mnie to SSFW jest bardzo tanio bo jeżeli byśmy mieli złożyć podobnie zestawienie ochronne pod tymi samymi kryteriami/ funkcjami to byśmy musieli kupić nie tyle 1 program co kilka bo nie ma programu o tylu funkcjach w 1 narzędziu co możę odbić sie na stabilności systemu.
2 Sprawa jeżeli już sie zrobi pakiet kilku programów to koszty będą droższe i nie koniecznie będzie to licencja dożywotnia...


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 05.01.2017

Cytat:SpyShelter 10.9 Changelog (05/Jan/2017):

– Added “All except below” for IP and Ports options to Firewall Zones and Rules
– Added searching for IP collisions with new Network Zones
– Improved Sound record protection under Windows 8/10
– Changed logic of autoallowing registry entries in “Ask User” mode
– Exec Rules: Now it’s possible to input path to avoid Wow6432 issues
– Changed behaviour of tooltips showing to avoid multiple alerts
– Fixed freeze issues common with launching Task Manager on alert
– Improved compatibility with gaming platform clients
– Few small internal fixes



RE: SpyShelter Firewall - ingmarek - 06.01.2017

[attachment=972]Język angielski w polskiej wersji programu  Facepalm


RE: SpyShelter Firewall - Kot_Pocztowy - 06.01.2017

(06.01.2017, 02:55)ingmarek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Język angielski w polskiej wersji programu  Facepalm

Tak, mały błąd podczas edycji. Na szczęście nie w programie a w pliku językowym.

Stąd można pobrać aktualne dla Polski - poprawione.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ps. żeby wgrać do folderu instalacji languages  należy wyłączyć program na chwilę (wyjście z paska systemowego)


RE: SpyShelter Firewall - ingmarek - 06.01.2017

(06.01.2017, 11:16)Kot_Pocztowy napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(06.01.2017, 02:55)ingmarek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Język angielski w polskiej wersji programu  Facepalm

Tak, mały błąd podczas edycji. Na szczęście nie w programie a w pliku językowym.

Stąd można pobrać aktualne dla Polski - poprawione.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ps. żeby wgrać do folderu instalacji languages  należy wyłączyć program na chwilę (wyjście z paska systemowego)

Dzięki za szybką reakcję, teraz jest w porządku.


RE: SpyShelter Firewall - buri - 06.01.2017

Takie pytanie jeśli bym chciał przejść z wersji Premium na Firewall to zachowuje się to, że mam dożywotnią oczywiście? Jak wychodzi cenowo, bo nie chwalą się na stronie?


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 07.01.2017

Jest taka możliwość musisz napisać do działu technicznego w tej sprawie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Prawdopodobnie będziesz musiał pokryć różnice + pare groszy "za fatygę" więcej może taniej zależy jak się ci uda dogadać.


RE: SpyShelter Firewall - wortax - 07.01.2017

Fajnie by było gdyby w nowej wersji dodali byście obsługę większej ilości protokołów (m.in w regułach globalnych firewall), a nie tylko TCP/UDP i ICMP. I przydałby się też tryb "Stealth", tak aby być niewidocznym w sieci.


RE: SpyShelter Firewall - weirdo - 07.01.2017

Podpowie ktoś, jak poradzić sobie z niekompatybilnością SSFW z StartIsBack++ na Windows 10 AU x64?
Przy zainstalowanym SSFW i SIB po ponownym uruchomieniu komputera eksplorator restartuje się samoczynnie co kilka sekund i pomaga jedynie deinstalacja jednego z programów.
Widziałem już opis tego problemu na kilku zagranicznych forach ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.


RE: SpyShelter Firewall - Quassar - 07.01.2017

Wykasuj SIB / usuń wszystkie reguły dla SIB jakie zrobił SS
zrestartuj system
Dodaj SIB do ceryfikatów (plik instalacyjny) dopiero potem zainstaluj opcjonalnie dodaj process SIB też do wykluczeń szyfrowania.

Jak nie działą to jedynie pw do suporta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: SpyShelter Firewall - weirdo - 08.01.2017

Certyfikaty dodawałem, poszczególne pliki SIB również - zero efektu.
Myślę, że jedynym rozwiązaniem w tym wypdaku jest zaprzestanie monitorowania explorer.exe,bo SIB zapewne wstrzykuje się w ten proces, ale taka opcja odpada, bo wówczas używanie SSFW traci sens.
Póki co pożegnałem się z SSFW i szukam rozwiązania.
Widziałem, że udziela się tutaj ktoś z DatPol-u, to może znajdę titaj pomoc szybciej niż gdziekolwiek indziej.


RE: SpyShelter Firewall - ichito - 08.01.2017

Ja wiem, że są różne priorytety, ale przedkładanie aplikacji do menu startowego nad skuteczny program zabezpieczający nieco mnie dziwi. Ok...nie roztrząsam już tego i zmierzam do rzeczy:
- masz SS w wersji "firewall", więc możesz skorzystać dostępnej tylko w tej wersji funkcjonalności jaką jest "kontrola startu aplikacji" (moduł "Reguły") - sprawdź jakie masz reguły przypisane dla explorer.exe (może coś istotnego jest zablokowane) i dla procesów SIB
- ponadto najnowsza wersja właśnie wnosi coś, co możliwe, że pomoże w Twojej sytuacji...możliwość ręcznego dodawania reguł w tym module...jak będzie potrzeba, to możesz utworzyć zezwalającą regułę dla explorer.exe w odniesieniu do procesów SIB i na odwrót...
- wybierasz najpierw proces nadrzędny na liście i z menu prawego klawisza uruchamiasz polecenie "utwórz regułę"...potem w nowym okienku znajdujesz w eksploratorze konieczny plik wykonywalny

[attachment=973]

Można też...poza wpisaniem SIB na listę własnych zaufanych certyfikatów...dla jego procesu/procesów (nie znam programu, więc nie wiem jak to w systemie wygląda) ustanowić regułę zawalającą na wszystko...wchodzisz w zaawansowane reguły dla procesu (dwuklik lub polecenie "edytuj regułę") i w oknie reguł ustanawiasz zezwalającą regułę w polu "wszystkie działania ogólne"...możesz chyba też spróbować dać "zezwól' w polu "uruchamianie aplikacji".
Przede wszystkim zaś trzeba sprawdzić w zakładce logu czy pokazały się jakieś komunikaty z tym związane.