SafeGroup
SpyShelter Firewall - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Zapory sieciowe (Firewall'e) (https://safegroup.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: SpyShelter Firewall (/thread-4263.html)



Re: SpyShelter Firewall - ichito - 26.09.2014

Nie za bardzo się już przejmujemy wynikami testów Matouska, ale kilka dni temu ukazała się tam notatka na temat najnowszej wersji SS Firewall...wynik jest bardzo dobry! Smile (Wytłuszczenia tekstu moje)
Cytat:2014-09-21: New results have been published for:

FortKnox Personal Firewall 11.0.505.0
Norman Security Suite PRO 11.00
Privatefirewall 7.0.30.3
SpyShelter Firewall 9.2

SpyShelter Firewall improved a little bit again and with its 89 % it tied for third place in our challenge with Kaspresky Internet Security. It jumped over Privatefirewall, which kept its 88% score. Unlike Privatefirewall, SpyShelter Firewall is still under very active development and we can expect further improvements in the future. On the field of HIPS security, we believe SpyShelter Firewall will chase the top two products (Outpost and Comodo) soon.

On the opposite side, no improvement is expected from FortKnox Personal Firewall and Norman Security Suite PRO. These products confirmed their positions among the worst by reaching 4% score

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Firewall - Miquell - 26.09.2014

Wielkie dzięki ichito! Beer
Świetnie jest widzieć i doświadczać, jak ten naprawdę ciekawy i oferujący coraz więcej soft rozwija swoje skrzydła Smile


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 27.09.2014

No i na to czekałem szkoda jednak że gdzieś tam gubi jesze te 11% ale i tak jest rewelka Grin


Re: SpyShelter Firewall - Elektron - 02.10.2014

Quassar napisał(a):No i na to czekałem szkoda jednak że gdzieś tam gubi jesze te 11% ale i tak jest rewelka Grin
To nie jest gubienie, ale zwykły dobry układ comodo - mateuszek.
Metodologia jak i niektóre testy i ich rzeczywista szkodliwość pozostawiają zbyt dużo wątpliwościWink tak czy siak jest bdb. Za to Comodo na rzeczywiste programy monitorujące keyloggery i zagrożenia tego typu niestety nie dorasta SS do pięt.


Swoją drogą:
9.3 (02/Oct/2014)

- Added new feature: Users can now block selected host directly from Network Activity tab
- Added new feature: Users can now choose calculation method of sent and received data speed.
- Improved system protection
- Fixed Restricted Apps compatibility issues with Internet Explorer
- Optimized GUI start time and program files size
- Licensing system improvements
- Few small GUI improvements


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 04.10.2014

Do pobrania nowa wersja SpyShelter 9.4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeszcze brak info w Changelog o wprowadzonych zmianach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Firewall - zord - 04.10.2014

Lista zmian:

Cytat:9.4 (04/Oct/2014)

- Fixed checking for update on startup bug

- Fixed new licenses issue on some systems



Re: SpyShelter Firewall - ichito - 06.10.2014

Zmiany można znaleźć na blogu na stronie SS i to z dodatkowym komentarzem...do tej wersji napisano tak
Cytat:We have released SpyShelter 9.4 to fix two important bugs discovered by our users in version 9.3

Please go to SpyShelter Download Page in order to download newest version.

We have fixed two following things:

1. Licensing – We have received a couple of reports about not working/resetting licenses. We looked into it and fixed this issue immediately.
2. Auto updater – SpyShelter 9.3 and 9.2 auto update checker is not working. While using this version you will not receive notifications about updates.

Please update to SpyShelter 9.4 as soon as possible.

We are truly sorry for inconvenience caused.
Odnośnie nowych funkcji anonsowanych do wersji 9.3, które mam teraz w 9.4...nie działa u mnie możliwość zmiany sposobu wyświetlania transferu "obecna/średnia" (problem do zgłoszenia do supportu), bo rozumiem, że to z menu PPM...ale za to mam możliwość...dodatkową i nie wspomniana w opisie...blokowania na liście połączeń nie tylko IP serwera, ale także domeny - niestety nie mam zrzutu, ale na pewno w menu PPM mam 3 polecenia: 1 to kopiuj adres, potem dwa kolejne dotyczą blokowanie po IP oraz nazwie. Nie wiem...może komuś to umknęło, bo w opisach nie ma o tym wzmianki.
Inna rzecz, która zauważyłem...tak mi się wydaje przynajmniej...to mniejszy plik instalacyjny...wcześniejsze wersje to instalatory ważące ok. 9 MB, teraz ok. 6, więc możliwe, że program został zoptymalizowany albo "dobiera" sobie potrzebne rzeczy przez sieć (można pokusić się o testowa instalację bez połączenia z internetem Smile) Poza tym zauważyłem, że SS teraz szybciej się po starcie ładuje i może to mieć związek z tą adnotacją do wersji 9.3
Cytat:We have focused on optimizing SpyShelter User Interface in order to make it work faster. We have managed to significantly reduce space used on disk (up to 30% less) as well as decrease GUI loading time.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Firewall - oldblues - 06.10.2014

Duża różnica przy starcie systemu między starszą wersją 3.1 i 9.4 na korzyść nowszej. Po instalacji w ub.roku SSFW, system był trochę jak na holu i to właśnie przez SpySheltera.
Do tamtej pory mój W7 stawał między 30 a 35 sekund. Później to juź od 50 do ponad minuty. Teraz przy 9.4 minus ok.20 s..
[Obrazek: vWBwRn8UBFaG.png]


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 06.10.2014

Na moim SSD nawet w wirtualnym systemie nie czuje różnicy podczas uruchamiania systemu a SpyShelter aktualizowany z 9.1 do 9.4
a w jakim programie mierzyłeś uruchomianie się systemu/prorgamu to sobie sprawdzę.


Re: SpyShelter Firewall - oldblues - 06.10.2014

Quassar napisał(a):...a w jakim programie mierzyłeś uruchomianie się systemu/prorgamu to sobie sprawdzę.

E, nic szczególnie wyrafinowanegoWink To tylko jeden z modułów darmowego Toolwiz Care.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po uruchomieniu programu wybiera się wersję nieinstalacyjną. Potem Speedup > Startup Report i mamy analizę ostatniego startu systemu.


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 06.10.2014

O tym właśnie pisałem wcześniej (blokowanie adresów serwerów)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Firewall - buri - 06.10.2014

Kurde oni z każdą wersją chcą abym kupił upa do wersji Firewall. Powoli staje się to naprawdę sympatyczną zaporą i sporym zasobem możliwości.


Re: SpyShelter Firewall - ichito - 06.10.2014

@buri
Też to zauważam, że SS staje się bardzo funkcjonalnym pakietem "niesygnaturowym"...i co raz bardziej zachęcającym Smile


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 06.10.2014

@ichito Zgadzam sie, brakuje jedynie mi jedynie slitaśnego podglądu aktywnych połączeń jak w OA i była by to zajefajna. sprawa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@oldblues
Mi na głównym systemie niemal wszystkie uruchamia sie równolegle 10-14s łącznie z spyshelter
Na vrtualny coś zaczął mulic pewnie przez to że znów bawiłem sie w opcjach, nie mniej jednak soft na ten moment uruchamia sie 25-28s

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: SpyShelter Firewall - ichito - 07.10.2014

To prawda, że tak rozbudowanego graficznie i funkcjonalnie monitora aktywności SS nie ma, a OA jako jeden z nielicznych taki posiada, ale mniej rozbudowany jest. Pewnie nie tylko moją sugestią byłoby , gdyby moduł zapory miał jakieś logi, co dopuścił a co zablokował i z poziomu logu byłaby możliwość ustalania własnych reguł dla znalezionego tam adresu...tak ma na pewno zapora Filseclab, chyba Sygate i potem Symantec.


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 07.10.2014

Coś bardziej na bazie Wireshark dokładnie mówiąc i do tego dodać wykres graficzny względem osi czasu.
Dzięki czemu będzie można z łatwością doszukać sie źle dopuszczonej reguły oraz sprecyzować moment wystąpienia ,oraz zanik połączeń internetowych łącznie z zużyciem/obciążeniemtransferu w danym momencie.

Była by to nie lada gratka Grin


Re: SpyShelter Firewall - Snajpiq - 18.10.2014

Pytanko. Moduł zapory w SS Firewall można stosować jako samodzielny czy jako nakładkę na systemową?

Wysłane z XT1039


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 18.10.2014

SS FW jest to osobny firewall a nie nakładka systemowa, Można śmiało wyłączyć zaporę systemową.

Fajnie by bylo jak by wyszła na dniach nowa wersja z logiem połączeń Grin


Re: SpyShelter Firewall - Snajpiq - 18.10.2014

Pytam bo bo po wyłączeniu zapory systemowej pokazuje się komunikat o jej braku, a po za tym Lukas kiedyś pisał, że ta z SS Firewall może być nakładką.

Wysłane z XT1039


Re: SpyShelter Firewall - Quassar - 18.10.2014

Od tego czasu sporo sie zmieniło, windows nie ma wszystkich programów z katalogowanych i nawet jak zainstalujesz osobną zaporę to czasem dalej wyświetla bo myśli że jej nie ma, wyłącz ten komunikat i tyle.