SafeGroup
Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Backup danych (https://safegroup.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. (/thread-4608.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Eryk42 - 13.07.2012

Małe wizualne zmiany w aplikacji SD:

[Obrazek: sd2.JPG?psid=1]

[Obrazek: sd3.JPG?psid=1]

[Obrazek: sd1.JPG?psid=1]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Konto usunięte - 13.07.2012

A jest jakiś changelog? Jakieś większe zmiany?


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Eryk42 - 13.07.2012

lukasamd napisał(a):A jest jakiś changelog? Jakieś większe zmiany?

Tylko to znalazłem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - zord - 18.07.2012

Na kilku skrzynkach zabrali mi moje gigabajty zamiast 25 mam tylko 7 bez możliwości rozszerzenia darmowegoSad


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Eryk42 - 19.07.2012

zord napisał(a):Na kilku skrzynkach zabrali mi moje gigabajty zamiast 25 mam tylko 7 bez możliwości rozszerzenia darmowegoSad


Z jakiej racjiQuestion Przecież przestrzeń 25 Gb miała zostać na stałe. Może jakoś wpadli na trop ze masz kilka kont i zmniejszyli pojemność. Może napisz do nich żeby zwrócili.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - zord - 19.07.2012

Może dla tego że ich za często nie używałem 1 jest mojej mamy 2 do spraw zawodowych nie logowałem się na nie od paru miesięcy


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - fantom - 19.07.2012

zord napisał(a):Może dla tego że ich za często nie używałem 1 jest mojej mamy 2 do spraw zawodowych nie logowałem się na nie od paru miesięcy

Raczej nie, ponieważ ja też posiadam 25GB a nie używam w ogóle Smile


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - preter - 20.07.2012

SkyDrive to bardzo fajna usługa, ale po przeczytaniu tego arytkułu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

coraz bardziej mam ochotę odciąć się od Microsoftu i jego SkyDrive''a i Hotmaila na dobre.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - rafikrafiki - 20.07.2012

Chyba jedynym wyjściem jest przetrzymywanie plików w kilku chmurach. I pomyśleć, że coś takiego może się zdarzyć. W ciągu kilku chwil możemy stracić wszystkie dane. Dochodzę do wniosku, że lepiej kupić sobie dysk zewnętrzny i tam przechowywać dane niż korzystać z chmury, która po jakimś czasie się rozpłynie.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Tomasz - 20.07.2012

Tak mi się wydaje, że to nie tylko sprawa MS, podobnie byłoby z wielkim G i każdą inną firmą świadczącą darmowe usługi w chmurze.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - preter - 20.07.2012

Dokładnie promototo, a jeżeli ktoś bardzo chce korzystać z chmury, to najlepiej takiej, która nie jest w żaden sposób połączona z naszym kontem e-mail czy innymi ważnymi dla nas usługami, np. Dropbox. W takim przypadku jedyne co nas może spotkać to utrata plików.

Jeśli chodzi o SkyDrive i opisane w artykule wydarzenie, to myślę, że Microsoft przesadził. Mogli usunąć tylko dane niezgodne z regulaminem, a nie całe konto.

<EDIT>
Bardzo możliwe Tomaszu, dlatego chmurę dobrze jest wykorzystywać tylko jako dodatkowy backup na pliki, do których chcemy mieć zawsze dostęp online.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Tomasz - 20.07.2012

Ja tu absolutnie nie występuje jako obrońca MS. Po prostu każda darmowa usługa, w przypadku której usługodawca nie zobowiązał się do jej dostarczania przez X czasu, może być w każdej chwili wyłączona, bo przestanie być opłacalna.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - buri - 20.07.2012

preter_m napisał(a):Dokładnie promototo, a jeżeli ktoś bardzo chce korzystać z chmury, to najlepiej takiej, która nie jest w żaden sposób połączona z naszym kontem e-mail czy innymi ważnymi dla nas usługami, np. Dropbox. W takim przypadku jedyne co nas może spotkać to utrata plików

Zły przykład bo oni też mają dostęp. Szyfrowane przed wysłaniem do chmury to jedyne słuszne rozwiązanie w tej dziedzinie, ale! każde rozwiązanie ma swoje wady.

SkyDrive mnie zaczyna powoli denerwować i stwierdzam iż raz wydać kasę na zewnętrzny dysk. Masz spokój i wszystko u siebie, jednak takie rozwiązanie też ma swoje wady, wszystko to kwestia wygody.


-----------


Kurde zdjęcia w bikini ... dobrze, że mi powiedzieliście, bo muszę swój folder z tapetami tam chyba wykasować Wink


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - tommyklab - 20.07.2012

zord napisał(a):Na kilku skrzynkach zabrali mi moje gigabajty zamiast 25 mam tylko 7 bez możliwości rozszerzenia darmowegoSad


Mam skrzynkę na hotmail (dawno temu założona), którą nie używam i rzeczywiście jest 7GB (tydzień temu właśnie to sprawdzałem). Podobno było kilka dni w kwietniu że można było kliknąć w 25GB, żeby zostało dalej. Lub jeśli było powyżej 7GB zapełnienia to zostawało 25GB.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Tomasz - 20.07.2012

Wszystkie usługi nam dostarczane mogą być w jednej chwili wyłączone - taki urok dzisiejszego świata.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - JarekMk - 20.07.2012

Dlatego ja korzystam z Google Apps (własna domena) i wolę zapłacić za tę usługę i mieć pewność, że nic nie zginie Smile


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - rafikrafiki - 20.07.2012

Wystarczy kupić dysk z WiFi i po problemie, mamy własną chmuręGrin


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Tomasz - 20.07.2012

promototo napisał(a):Wystarczy kupić dysk z WiFi i po problemie, mamy własną chmuręGrin


Mam nadzieję, że to ironia Smile


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - JarekMk - 20.07.2012

promototo napisał(a):Wystarczy kupić dysk z WiFi i po problemie, mamy własną chmuręGrin

Bo definicja chmury to właśnie dostęp do plików jedynie z własnego mieszkania / jednej stałej lokalizacji.
Gratuluje.


Re: Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa. - Konto usunięte - 20.07.2012

To tak samo bez sensu jak nazywanie tego skryptu co jest dostępny własna chmurą.No sorry,ale jak ftpka można nazwać chmurą?Gdzie tu redundancja,kilka lokalizacji itd.