SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - czullo - 02.06.2009

Czyli nowe torrenty ktore dodam do Vuze z zainstalowanym juz DW beda sie sciagaly normalnie i bez problemow nawet jesli Vuze bedzie w trybie "niezaufanym"? wlasnie zrobilem wg twojej rady dodalem Vuze do trybu zaufanego i dokonczylem sciaganie tych plikow.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 02.06.2009

Nowe torrenty ktore dodasz w trakcie dzialania Vuze w trybie Niezaufanym, beda sciagac sie juz normalnie.
Twoje problemy wynikaly z faktu ze sciagany plik po instalacji DW byl nadpisywany przez niezaufana aplikacja (vuze), DW domyslnie zakazal tej czynnosci, poniewaz plik byl wczesniej oznaczony jako zaufany.


Re: DefenseWall HIPS - czullo - 02.06.2009

Ok dzięki za bardzo przystępne wytlumaczenei sprawy i pomoc Smile


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 02.06.2009

Posty nie na temat zostaly wydzielone.


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 03.06.2009

Czy ktoś wie dlaczego po włączeniu kompa ikonka DefenseWall HIPS w trayusama zmienia status z Zawsze widoczny na -Ukryty gdy nieaktywny...ciągle poprawiam i automatycznie po restarcie sam się zmienia...


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 03.06.2009

nie wiem jak to się dzieje u ciebie ale to chyba nie wina DW tylko windy
ja w win 7 mam dobrze


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 03.06.2009

Meir napisał(a):Czy ktoś wie dlaczego po włączeniu kompa ikonka DefenseWall HIPS w trayusama zmienia status z Zawsze widoczny na -Ukryty gdy nieaktywny...ciągle poprawiam i automatycznie po restarcie sam się zmienia...


Tak jak napisal polak, to nie wina programu, tylko Windows. U mnie wszystko dzialalo na Win XP, dziala rowniez na Win 7.


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 08.06.2009

Panowie czy to jest normalne,że w procesach zaufanych w DW nie mam avp.exe-czyli procesu Kasperskyego?


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 08.06.2009

Meir napisał(a):Panowie czy to jest normalne,że w procesach zaufanych w DW nie mam avp.exe-czyli procesu Kasperskyego?


Nie to nie jest normalne.
Instalowales AV jako niezaufany?
Sprawdz w zakladce Niezaufane aplikacje w DW czy jest tam na liscie proces avp.exe.


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 08.06.2009

Creer-pewne programy zawsze instaluje jako zaufane

avp.exe-nie ma nigdzie-ani w zaufanych ani w niezaufanych


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 08.06.2009

Meir napisał(a):Creer-pewne programy zawsze instaluje jako zaufane

avp.exe-nie ma nigdzie-ani w zaufanych ani w niezaufanych


OK, jestes w stanie powiedziec kiedy (po jakiej czynnosci) proces avp.exe wskoczyl do procesow Niezaufanych?
Czy restart systemu pomaga? avp.exe nie powinien dzialac jako Niezaufany proces.


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 08.06.2009

Creer-tego procesu nie ma w Zaufanych...i nie ma też w Niezaufanych...DW wogóle go nie wykrywa.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 08.06.2009

Meir napisał(a):Creer-tego procesu nie ma w Zaufanych...i nie ma też w Niezaufanych...DW wogóle go nie wykrywa.


W menedzerze zadan windows avp.exe jest widoczny?
Byc moze jest to spowodowane ciagle faza Betaproduktu Kaspersky''iego, inne problemy z Kaspersky 2010 sa opisane na forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - Meir - 08.06.2009

Tak w menadżerze Windows-jest widoczny...
To nie jest wersja Beta...to jest wersja TR -techniczna...w takiej postaci bez żadnych zmian ma wejść do sprzedaży...


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 08.06.2009

Meir napisał(a):Tak w menadżerze Windows-jest widoczny...
To nie jest wersja Beta...to jest wersja TR -techniczna...w takiej postaci bez żadnych zmian ma wejść do sprzedaży...


Czy w zwiazku z tym ze avp.exe nie jest widoczny w DW na liscie zaufanych uruchomionych procesow, dzieje sie cos ''dziwnego'' z systemem?


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 08.06.2009

Creer-nic się nie działo...oprócz zwiechy przy skanie MBAM...
Wywaliłem w cholerę...teraz mam Avirkę i wszystko gra w zaufanych w DW mam-avgnt.exe i AVWEBGRD.exeSmile


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 08.06.2009

Meir napisał(a):Creer-nic się nie działo...oprócz zwiechy przy skanie MBAM...
Wywaliłem w cholerę...teraz mam Avirkę i wszystko gra w zaufanych w DW mam-avgnt.exe i AVWEBGRD.exeSmile


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - amateusZ - 11.06.2009

Podczas kopiowanie albo wklejania jakiegoś tam linku z YT wyskoczył mi taki komunikat:
Process reads keystrokes via GetKeyState
Chwilę poszukałem i to chyba nic groźnego, ale nie do końca rozumiem o co z tym chodzi. Przeglądarka FF.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 11.06.2009

amateusZ napisał(a):Podczas kopiowanie albo wklejania jakiegoś tam linku z YT wyskoczył mi taki komunikat:
Process reads keystrokes via GetKeyState
Chwilę poszukałem i to chyba nic groźnego, ale nie do końca rozumiem o co z tym chodzi. Przeglądarka FF.


To normalne w przypadku przegladarek, w koncu wprowadzasz tekst chcac napisac wiadomosc, lub odwiedzic jakas strone.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(#21)


Re: DefenseWall HIPS - amateusZ - 11.06.2009

Dzięki za odpowiedź (jak zwykle błyskawiczną

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:D)