SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - Creer - 09.08.2009

Rafał91 napisał(a):Mam problem z prawidłowym otwieraniem plików pdf w oknie Firefoxa (w trybiebie niezaufanym w DW). Używam programu Foxit Reader. Początkowo otwarcie takiego dokumentu powodowało crash przeglądarki. Po podmianie pliku defensewall_initialization.txt wg instrukcji na poprzedniej stronie pdf-y już się otwierają, ale brak paska narzędziowego Foxita w Firefoxie. Po uruchomieniu przeglądarki w trybie zaufanym wszystko jest prawidłowo. Podobny problem występuje w Operze natomiast nie występuje w IE. Log z DW:

(...)

Da się to jakoś naprawić?


Wyslalem stosowne info do Ilyi, jak odpisze zaktualizuje swoj post.


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 09.08.2009

polak900 napisał(a):ja olałem to i ściągam pdf na dysk a później otwieram foxitem wszystko w trybie niezaufanym


Na moim starym blaszaku Athlon 2.2+ (1.8 Ghz), 1 GB RAM, GeForce FX 5700 256 MB, Adobe Reader chodzi bardzo szybko. Nie rozumiem poco używać takich wynalazków jak Foxit, jeżeli do tego są problemy z DW.
Pliki pdf z poziomu przeglądarki, najszybciej otwierają się w Operze.


Re: DefenseWall HIPS - zord - 09.08.2009

ja nie rozumiem jak można używać adobe readera który zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce pamięć ładuje się podczas startu systemu do tego wykrywane jest w nim coraz więcej luk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: DefenseWall HIPS - lunaticdreams - 09.08.2009

GrinGrinGrinu mnie DW i FOXIT są jak stare dobre małzeństwo


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 09.08.2009

zord napisał(a):ja nie rozumiem jak można używać adobe readera który zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce pamięć ładuje się podczas startu systemu do tego wykrywane jest w nim coraz więcej luk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jako użytkownik DW powinieneś zordto zrozumieć Smile
Podczas startu systemu Adobe Reader się nie ładuje a po uruchomieniu pobiera 25 MB.


Re: DefenseWall HIPS - zord - 09.08.2009

no nie wiem czy się nie ładuje ostatnio chyba startował jako usługa żeby podczas otwierania dokumentu można było zachwycać się tym jak to się niby szybko otwiera Tongue


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 09.08.2009

Tworze FAQ do DefenseWall''a, czesc juz jest dostepna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(#2)

Jesli macie jakies sugestie jakie pytania jeszcze mozna dodac, piszcie.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 10.08.2009

Creer napisał(a):
Rafał91 napisał(a):Mam problem z prawidłowym otwieraniem plików pdf w oknie Firefoxa (w trybiebie niezaufanym w DW). Używam programu Foxit Reader. Początkowo otwarcie takiego dokumentu powodowało crash przeglądarki. Po podmianie pliku defensewall_initialization.txt wg instrukcji na poprzedniej stronie pdf-y już się otwierają, ale brak paska narzędziowego Foxita w Firefoxie. Po uruchomieniu przeglądarki w trybie zaufanym wszystko jest prawidłowo. Podobny problem występuje w Operze natomiast nie występuje w IE. Log z DW:

(...)

Da się to jakoś naprawić?


Wyslalem stosowne info do Ilyi, jak odpisze zaktualizuje swoj post.


Ilya odpisal ze na swojej maszynie testowej nie moze wywolac tego bledu, ktory pojawia sie u Ciebie tzn. brak paska narzedziowego z Foxit''a w FF. W zwiazku z tym prosi o bezposredni kontakt droga mailowa: support [at]softsphere.com .


Re: DefenseWall HIPS - Ratatui - 10.08.2009

Creer napisał(a):
Ratatui napisał(a):Szlag mnie trafia z tą Vistą :/ DW coś nie lubi chyba tego Windowsa. Nie korzystam teraz często z laptopa ale jeśli go włączam to mam znowu błąd DW (treść błędu w załączniku) i ikonka w trayu zmienia się na szary.


Jaka wersja DW, rozumiem ze probowales reinstalacji programu?
Jest jakis zapis w logach systemowych? (Log events)


2.56. Nie ma zapisów.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 10.08.2009

Ratatui napisał(a):
Creer napisał(a):
Ratatui napisał(a):Szlag mnie trafia z tą Vistą :/ DW coś nie lubi chyba tego Windowsa. Nie korzystam teraz często z laptopa ale jeśli go włączam to mam znowu błąd DW (treść błędu w załączniku) i ikonka w trayu zmienia się na szary.


Jaka wersja DW, rozumiem ze probowales reinstalacji programu?
Jest jakis zapis w logach systemowych? (Log events)


2.56. Nie ma zapisów.

Jak wyzej, nie jestem w stanie u siebie uzyskac tego bledu, niezbedny bedzie kontakt via e-mail z Ilya (support [at]softsphere.com) w celu rozwiazania problemu. Najprawdopodobniej Ilya podesle Ci odpowienie sterowniki w celu zdiagnozowania przyczyny bledu.


Re: DefenseWall HIPS - Rafał91 - 10.08.2009

Niestety u mnie ten błąd występuje (chociaż przed chwilą zauważyłem że nie zawsze - chwilę temu w Firefoxie wszystko załadowało się poprawnie). Zrobiłem screeny jak to wygląda:
Firefox:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem dlaczego akurat u mnie taki błąd występuje... A swoją drogą jak z Defensewallem współpracuje program PDF-XChange Viewer? Jak wygląda szybkość jego działania w porównaniu do Foxita, zwłaszcza na słabszych komputerach? Czy jest kompatybilny z pdf-ami tak jak Foxit? Szukałem informacji na ten temat, ale nie znalazłem nic konkretnego.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 10.08.2009

Rafał91, tak jak napisalem wyzej, Ilya prosil o Twoj bezposredni kontakt via E-mail, tylko tak bedzie w stanie zdiagnozowac co jest nie tak.

Jesli chodzi o program PDF-XChange Viewer i ogolnie otwieranie dokumentow pdf w przegladarkach - program w moim odczuciu jest ciut lzejszy od Foxit''a, nie mam z nim zadnych problemow, dynamicznie zwalnia pamiec przy minimalizowaniu okna, nic sie nie zacina. Nigdy nie otwieralem i nie otwieram pdf bezposrednio w oknie przegladarki, nie widze sensu takiego postepowania, program i tak musi zostac uruchomiony a to ze bedzie on wkomponowany w okno przegladarki jakos nie specjalnie do mnie przemawia.


Re: DefenseWall HIPS - bartek46op - 12.08.2009

DefenseWall blokuje Adblock Plus? Bo u mnie nie działa. Jak instalowałem dodatki to przeglądarka była w trybie zaufanym Sad kicha, ja nie chce reklam


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 12.08.2009

bartek46op napisał(a):DefenseWall blokuje Adblock Plus? Bo u mnie nie działa. Jak instalowałem dodatki to przeglądarka była w trybie zaufanym Sad kicha, ja nie chce reklam


Wypisujesz bzdury. Wielu userów z naszego forum w tym również ja, używamy Firefoxa z Adblockiem oraz DW i nie mamy żadnych problemów.


Re: DefenseWall HIPS - bartek46op - 12.08.2009

To co źle zrobilem?

Nie pisze bzdur tylko pytam, nie wolno?


Juz dziala Smile Na drugi raz nie unos sie tak


Re: DefenseWall HIPS - Dozamet1 - 12.08.2009

ja zawsze instalowałem dodatki jak przeglądarka była w niezaufanych i wszystko działało


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 12.08.2009

bartek46op napisał(a):To co źle zrobilem?

Nie pisze bzdur tylko pytam, nie wolno?


Juz dziala Smile Na drugi raz nie unos sie tak


OK, a Ty na drugi raz pomyśl zanim napiszesz Smile


Re: DefenseWall HIPS - bartek46op - 12.08.2009

Nie znam tego programu na tyle zeby wiedziec czy blokuje czy nie


Re: DefenseWall HIPS - Plati - 13.08.2009

Zauwazylem, że nie mogę używać Chatzilli gdy działa DefenseWall HIPS.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 13.08.2009

Plati napisał(a):Zauwazylem, że nie mogę używać Chatzilli gdy działa DefenseWall HIPS.


Znasz zasady... vide post #2 (FAQ)