SafeGroup
DefenseWall HIPS - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Monitorowanie systemu (https://safegroup.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: DefenseWall HIPS (/thread-470.html)



Re: DefenseWall HIPS - Meir - 22.08.2009

Creer-gdzie jest ta lista Przywróć z zaizolowanymi wpisami?


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 22.08.2009

Jurek - "ad 2. Nie czyściłem wpisów z listy, tylko restartowałem przed skanowaniem"
W przypdku restartu, wpisy nie znikaja, restart w DW powoduje zamkniecie wszystkich Niezaufanych procesow i jest rownoznaczny z wcisnieciem kombinacji klawiszy: ALT+WIN+A

Apropos innych puktow - dziwne... czy inni tez maja tego typu problemy z DW?

Meir:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

button ''Pliki i ślady rejestru" prowadzi do listy "Przywróć"
cyt. z tutorial''a:
"(Jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, nie używaj przycisku: "Pliki i ślady rejestru", który otwiera tzw. listę "Przywróć". Nie jest to niezbedne do prawidlowego działania programu, a przez przypadek możesz np. wykasować ważne wpisy w rejestrze.)"


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 22.08.2009

Dziękuję Creer...zapytałem tak profilaktycznieSmile
Nie mam żadnych problemów z DW...działa wspanialeSmile


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 23.08.2009

u mnie nie ma problemów z DW
chodzi mi o te narzekania JUrka
wszystko sprawdziłem i u mnie jest ok


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 23.08.2009

polak900 napisał(a):u mnie nie ma problemów z DW
chodzi mi o te narzekania JUrka
wszystko sprawdziłem i u mnie jest ok


Czepiasz się Polak Grin
Nie chodzi przecież o narzekania. Napisałem jakie są moim zdaniem atuty i drobne mankamenty.
Nie wiem czy używasz GG ale ja instalowałem DW na dwóch różnych kompach i znikało na początku z listy niezufanych podobnie jak open-fm oraz AllPlayer i AllPlayer Update. Potem było OK.
Winamp na jednym kompie automatycznie pojawił się na liście a na drugim nie a po dodaniu zniknął. Potem było już dobrze.
Nie wiem jak u Was jest z pendrive,em ale spróbujcie włożyć go do USB a następnie włączyć laptopa i spróbować otworzyć. Być może to jest tylko jednostkowy przypadek.

DW to znakomity program ale jak wiecie nie ma doskonałych softów. Zawsze można znaleźć jakiś drobny błąd i chyba lepiej to sprawdzić i ewentualnie naprawić.


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 23.08.2009

nie czepiam się ciebie, tylko odp na twoje podsumowanie tego programu
dobrałem takie słowa tylko
co do pendrive to u mnie jest powtarzam ok
zgłoś sprawę do supportu DW


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 23.08.2009

polak900 napisał(a):nie czepiam się ciebie, tylko odp na twoje podsumowanie tego programu
dobrałem takie słowa tylko
co do pendrive to u mnie jest powtarzam ok
zgłoś sprawę do supportu DW


Słaba znajomość angielskiego i rosyjskiego raczej wyklucza zgłoszenie sprawy do supportu ale gdy takie błędy się powtórzą u innych, to na pewno Creer się tym zajmie.


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.08.2009

DW w wersji V3 oferowal bedzie ciut bardziej rozbudowana funkcje powiadomien. Na przyklad, uruchamiamy plik .pdf w tym pliku w dokumencie ktory czytamy znajduje sie link zewnetrzny do jakiejs strony, w momencie gdy klikniemy na link, pojawi sie ponizszy monit:
[attachment=705]

EDIT:
Oczywiscie mozna tego typu powiadomienia wylaczyc w opcjach programu.


Re: DefenseWall HIPS - N!xau - 24.08.2009

Na początek mam kilka pytań
Można jakoś wyłączyć ten opis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy GG mogę na stałe uruchamiać jako zaufany ?
Czy przed instalacją jakiegoś programu muszę zmieniać coś w DW ?
Czy DW może źle wpłynąć na instalację programu czego skutkiem będzie niezainstalowanie ów programu ?


Re: DefenseWall HIPS - zord - 24.08.2009

1 tak
2 tak ale jest to niezalecane
3 zależy
4 tak


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 24.08.2009

N!xau napisał(a):Na początek mam kilka pytań
Można jakoś wyłączyć ten opis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy GG mogę na stałe uruchamiać jako zaufany ?
Czy przed instalacją jakiegoś programu muszę zmieniać coś w DW ?
Czy DW może źle wpłynąć na instalację programu czego skutkiem będzie niezainstalowanie ów programu ?


Nie mozna wylaczyc tego opisu, jego obecnosc na pasku danego programu informuje o tym ze jest on uruchamiany w trybie Niezaufanym.
Nie jest zalecane uruchamianie komunikatorow w trybie Zaufanym. Programy ktore maja polaczenie z Internetem powinny byc uruchamiane w trybie Niezaufanym. Wiekszosc z tych programow znajduje sie na wbudowanej liscie aplikacji Niezaufanych w DW (sa one niewidoczne, az do instalacji danego programu, wtedy automatycznie dodawany jest do listy Niezaufanych aplikacji)
Jesli program jest zaufany - tzn. masz pewnosc ze pochodzi z wiarygodnego zrodla od zaufanego producenta np. przegladarki (Opera, FF, etc) lub inne programy defregmentatory dyskow, menedzery hasel, gry, komunikatory, etc - wtedy instalujesz je jako Zaufane (prawy przycisk myszy na pliku .exe z menu: DefenseWall>Uruchom jako Zaufany)
W wersji v3 DW bedzie zawieral wbudowana whitelistedzieki czemu programy znanych producentow jak Kaspersky/Microsoft/Piriform/etc automatycznie - mimo przypisanego statusu Niezaufany - beda uruchamiane w trybie Zaufanym bez klikania PPM.
Sa programy ktore poprawnie sie instaluja w trybie Niezaufanym np. FF (wiecej na ten temat w raporcie AV-Comparatives:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
Zaleca sie jednak instalowanie zaufanych programow jako zaufane.


Re: DefenseWall HIPS - Dozamet1 - 27.08.2009

i jak wiadomo coś kiedy Beta będzieudostępniona do pobrania?


Re: DefenseWall HIPS - Creer - 27.08.2009

Dozamet1 napisał(a):i jak wiadomo coś kiedy Beta będzieudostępniona do pobrania?


Jeszcze nic nie wiadomo. Narazie prace nad beta koncentruja sie na wylapywaniu bledow, ktorych juz bardzo malo zostalo. Jak Ilya uzna ze program jest gotowy do public beta testow napewno sie o tym dowiecie.


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 27.08.2009

Creer napisał(a):
Dozamet1 napisał(a):i jak wiadomo coś kiedy Beta będzieudostępniona do pobrania?


Jeszcze nic nie wiadomo. Narazie prace nad beta koncentruja sie na wylapywaniu bledow, ktorych juz bardzo malo zostalo. Jak Ilya uzna ze program jest gotowy do public beta testow napewno sie o tym dowiecie.


Dobrze by było Creer, gdyby Ilya dołożył do bazy niezaufanych programów: BearShare 8, Nowe Gadu-Gadu z open-fm i AllPlayera z AllUpdate. Te programy w WinXP czasem znikają z listy niezaufanych. Testowałem na dwóch komputerach. Szczególnie istotne jest to w przypadku BearShare 8 i GG.
W przypadku ALLPlayera v4.1.6.5, nie można zmienić opcji w trybie niezaufanym (screen).


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 27.08.2009

Jurek napisał(a):
Creer napisał(a):
Dozamet1 napisał(a):i jak wiadomo coś kiedy Beta będzieudostępniona do pobrania?


Jeszcze nic nie wiadomo. Narazie prace nad beta koncentruja sie na wylapywaniu bledow, ktorych juz bardzo malo zostalo. Jak Ilya uzna ze program jest gotowy do public beta testow napewno sie o tym dowiecie.


Dobrze by było Creer, gdyby Ilya dołożył do bazy niezaufanych programów: BearShare 8, Nowe Gadu-Gadu z open-fm i AllPlayera z AllUpdate. Te programy w WinXP czasem znikają z listy. Testowałem na dwóch komputerach.
W przypadku ALLPalyera nie można zmienić opcji w trybie niezaufanym (screen).


zamiast allplayera używam best playera
allplayer mnie zawiódł niestety


Re: DefenseWall HIPS - mbm86 - 27.08.2009

Sory za OT ale..
AllPlayer to gó..o które każe ci płacić za brakujące kodeki. MPC za free i odtwarza prawie wszystko


Re: DefenseWall HIPS - Meir - 27.08.2009

Jurek nie możesz sobie sam wszystkiego dodać do niezaufanych?


Re: DefenseWall HIPS - Jurek - 27.08.2009

Meir napisał(a):Jurek nie możesz sobie sam wszystkiego dodać do niezaufanych?


Oczywiście, że mogę i tak zrobiłem ale zdarza się sporadycznie, że w/w aplikacje znikają z listy niezaufanych. Lepiej by było, gdyby zostały automatycznie dodane do DW.


Re: DefenseWall HIPS - polak900 - 27.08.2009

u mnie nic nie znika


Re: DefenseWall HIPS - Plati - 27.08.2009

mbm86 napisał(a):Sory za OT ale..
AllPlayer to gó..o które każe ci płacić za brakujące kodeki. MPC za free i odtwarza prawie wszystko


MPC? Gdzie mozna go pobrać, chętnie wypróbuje Smile